Chemie – Petrov okres Blansko

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Petrov.

1–10 firem z 13 nalezených Filtry

1EKOCHEM - PPÚ s.r.o.

6.7 km Pražská 970/76, Letovice Bezdlužná

Firma se zabývá výrobou a prodejem jedů či žíravin. Provádějí anodické oxidace hliníku i jeho slitin.

2FLAMEX - Stavebniny 2000, spol. s r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(114)
8.8 km Tovární 531, Svitávka Bezdlužná

Naším oborem jsou dodávky stavebních materiálů, dveří a oken, stavební chemie, barev a nátěrů, hutních materiálů.

3Obchodní dům COTTO, s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(53)
9.7 km Komenského 580, Lysice Bezdlužná

Prodáváme stavební a nábytkové kování, spojovací materiály a stavební chemii.

4S.O.S. Skalice n. Svit., s.r.o.

Naším oborem je nabídka služeb v oblasti rostlinné a živočišné výroby, poskytování poradenství se zaměřením na ochranu rostlin a provádění chemických rozborů.

5DCT Czech, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
13.3 km Havlíčkova 2507/18, Boskovice Bezdlužná

DCT Czech, s.r.o., se sídlem Havlíčkova 2507/18, 680 01, Boskovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 50634, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2005. Pracuje u nás 50 - 99 zaměstnanců. Předmětem…

7TRIGA, společnost s ručením omezeným2 pobočky

Vyrábění řezných, chladicích emulzí, syntetických kapalin a olejů. Prodej maziv a aditiv.

8SIHAT s.r.o. - dmychadla a vývěvy

20.9 km Pražská 1827/66, Blansko Bezdlužná

Zajištujeme prodej a servis dmychadel a vývěv Elmo, Siemens a Gardner Denver pro ČR a SR.

9IFCOR - KLINICKÉ LABORATOŘE s.r.o.7 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(23)
21.7 km Čelakovského 1725/27, Blansko Bezdlužná

Provádíme široké spektrum vyšetření z oborů biochemie, hematologie, imunologie a alergologie, mikrobiologie, molekulární diagnostiky a lékařské genetiky, nukleární medicíny a farmakologie.

10TS-UV, s.r.o. - germicidní dezinfekce

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
21.8 km Mlýnská 930/8, Blansko Bezdlužná Ověřená

Působíme v oblasti germicidní dezinfekce – dezinfekce UV zářením. Zabýváme se výrobou zařízení na dezinfekci vody, dezinfekci vzduchu a dezinfekci povrchu na bázi účinků UV záření. Germicidní dezinfekce je lepší a šetrnější technologie oproti dezinfekci chemickými látkami.


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Chemie v lokalitě Petrov – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie