Chemie – Ostrov u Macochy okres Blansko

Chemický průmysl se zabývá výrobou chemických produktů potřebných pro další průmyslové obory – potravinářský, elektrochemický, automobilový, sklářský, strojírenství, průmysl plastů a stavebních materiálů. Přehled chemických laboratoří v lokalitě Ostrov u Macochy.

1–10 firem z 20 nalezených Filtry

1MANAUTIK s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
8.2 km Křtiny 110, Křtiny Bezdlužná

Děláme výrobu a nabízíme prodej přístroje k přípravě koloidního stříbra.

2SIHAT s.r.o. - dmychadla a vývěvy

8.4 km Pražská 1827/66, Blansko Bezdlužná

Zajištujeme prodej a servis dmychadel a vývěv Elmo, Siemens a Gardner Denver pro ČR a SR.

3IFCOR - KLINICKÉ LABORATOŘE, s.r.o.7 poboček

3.7
★★★★★
★★★★★
(23)
8.5 km Čelakovského 1725/27, Blansko Bezdlužná

IFCOR - KLINICKÉ LABORATOŘE, s.r.o., se sídlem Čelakovského 1725/27, 678 01, Blansko, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 94831, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2005. Pracuje u nás 200 - 249…

4NANOPROTECT s. r. o.

Nabízíme kompletní servis motocyklů, čtyřkolek a skútrů i nákup a prodej motokosmetiky a chemických výrobků.

5ALCHEMA, s.r.o.

3.1
★★★★★
★★★★★
(4)
8.7 km Dolní Palava 146/26, Blansko
Otevřeno do 12:00
Bezdlužná

ALCHEMA, s.r.o. - Chemie a profesionální úklidové služby. Dodáváme mycí prostředky, toaletní potřeby, tekutá mýdla, papírové ručníky. Dlouhodobé působení na trhu v oblasti provádění úklidových a dalších služeb.

6TS-UV, s.r.o. - germicidní dezinfekce

3.8
★★★★★
★★★★★
(1)
8.9 km Mlýnská 930/8, Blansko Bezdlužná Ověřená

Působíme v oblasti germicidní dezinfekce – dezinfekce UV zářením. Zabýváme se výrobou zařízení na dezinfekci vody, dezinfekci vzduchu a dezinfekci povrchu na bázi účinků UV záření. Germicidní dezinfekce je lepší a šetrnější technologie oproti dezinfekci chemickými látkami.

7IMWELD, spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
9.0 km Svitavská 2348/28a, Blansko
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Prodáváme optoelektrické svářecí masky a svářecí techniku. Zajišťujeme distribuci technických plynů firmy Westfalen. Nabízíme zaškolení personálu na svářecí zdroje. Zajišťujeme záruční i pozáruční servis veškerých svářecích zdrojů a techniky.

8EKOSS - CNGS - ČR, spol. s r.o. (pobočka Boskovice)1 pobočka

13.0 km Dukelská 705/10, Boskovice Bezdlužná

Provádíme budování plnící stanice a to na zemní plyn.

9IFCOR - KLINICKÉ LABORATOŘE, s.r.o, sběrné místoIFCOR - KLINICKÉ LABORATOŘE, s…7 poboček

3.7
★★★★★
★★★★★
(23)
13.5 km Lidická 935/10, Boskovice Bezdlužná

IFCOR - KLINICKÉ LABORATOŘE, s.r.o, sběrné místoIFCOR - KLINICKÉ LABORATOŘE, s.r.o., se sídlem Lidická 935/10, 680 01, Boskovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 94831, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení…

10ARGONA, a.s.

4.9
★★★★★
★★★★★
(1)
13.9 km U Templu 378/8, Boskovice

Široký sortiment pro výrobce oken a dveří z plastu, dřeva a hliníku. Prodáváme podkladové profily, dveřní a okenní kování G-U, panty, zavírače, sendvičové panely, dveřní a okenní kliky, stavební chemie SOUDAL, žaluzie, sítě proti hmyzu, retušovací materiály, těsnění, spojovníky, zasklívací podložky…


Chemie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Chemie v lokalitě Ostrov u Macochy – detailní popis

Chemické produkty

  • Závody anorganické chemie – kyselina sírová, kyselina dusičná, amoniak, dusík, hydroxid sodný
  • Petrochemický průmysl – ethylen, benzen, propylen, styren
  • Agrochemický průmysl – průmyslová hnojiva, insekticidy, herbicidy 
  • Plastikářský průmysl – polyethylen, polyester, polyuretan, polyisopren, neopren
  • Specializované chemické závodyvýbušniny a jejich složky (nitroglycerin, nitrocelulózu, dusičnan amonný), potravinářská aditiva (kyselina citronová, vanilin) nebo kosmetické složky (parabeny, kyselina stearová)

Chemické laboratoře

Biochemická laboratoř 

Biochemie je věda na pomezí biologie a chemie, která se zabývá chemickými pochody v živých organismech. Biochemické laboratoře provádějí základní a specializovaná vyšetření biologických materiálů humánního a animálního původu. Vyšetření se stanovují ze séra, plazmy, moče nebo stolice.

Fotochemická laboratoř 

Fotochemie zkoumá interakce mezi atomy nebo malými molekulami a světlem. Fotochemické laboratoře se zabývají fotoaktivovatelnými sloučeninami, mechanismy fotochemických reakcí nebo environmentální fotochemií.

Petrochemická laboratoř

Petrochemie se zabývá přeměnou ropy a zemního plynu na využitelné produkty a materiály. Petrochemické laboratoře se zabývají zvýšením efektivity stávajících petrochemických procesů, výzkumem a vývojem nových technologií.

Analytická laboratoř

Analytická chemie zkoumá chemické složení vzorků látek a směsí. Dělí se na 2 podobory – analytickou chemii kvalitativní a kvantitativní. Analytické laboratoře poskytují odběry vzorků a chemické rozbory vzorků v oblastech životního prostředí (rozbor vody, půdy, emisí ovzduší), potravin (stanovení nutričního složení potravin, stanovení kontaminantů, stanovení alergenů), farmacie (rozbory léčiv) nebo tribologie (rozbory olejů, motorové nafty, nemrznoucích směsí).

Vybavení pro chemické laboratoře

  • Anorganické látky – kyseliny, hydroxidy, anorganické soli, prvky
  • Organické látky – rozpouštědla, organické kyseliny
  • Odměrné roztoky – kyselina sírová, chlorid draselný, chelaton
  • Laboratorní vybavení – laboratorní nádoby (zkumavky, kádinky, odměrné válce), laboratorní pomůcky (míchadla, špachtle, kapátka)

Stavební chemie

Stavební chemie představuje stavební doplněk k běžně používaným stavebním materiálům. Jedná se o látky sypkého nebo tekutého charakteru. Do stavební chemie patří: lepidla, penetrace, kontaktní můstky, samonivelační stěrky, opravné malty, hydroizolace, spárovací hmoty, tmely pružné, impregnace, hydrofobizace, sanace vlhkosti, montážní pěny, chemické kotvy, barvy, nátěry, betonové potěry, písky, kamenivo nebo přísady.

Bazénová chemie

Bazénová chemie slouží k ošetřování vody v bazénu. Na trhu existují přípravky s obsahem chlóru nebo bezchlórové přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné pro osoby alergické nebo citlivé na chlor. Výhodou chlorové chemie je nízká cena, snadné dávkování, vysoký dezinfekční a oxidační účinek. Bezchlorová chemie je dražší, potřebuje častější dávkování a má nižší dezinfekční účinek. Na konkrétní problémy s vodou jsou určeny speciální přípravky pro regulaci pH vody, odstraňování řas nebo odstraňování zákalu.

Chemie pro vířivky

Chemie pro vířivky slouží k ošetřování vody ve vířivce. Vhodné je používat přípravky s obsahem bromu nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Podle konkrétního problému s vodou lze použít přípravky na úpravu pH vody, odpěňovače, kyslíkové aktivátory nebo přípravky pro úpravu tvrdosti vody.

CHEMAGAZÍN je odborný časopis, který vychází každé 2 měsíce a je určen pro chemicko-technologickou a laboratorní praxi. 

Nejzajímavější fakta z chemie