Sport – Velké Opatovice okres Blansko

Mezi sporty, které Češi dělají nejraději patří: cyklistika, běh, plavání, lyžování, fotbal, turistika, volejbal, badminton, tenis a inline bruslení. Přehled sportovišť v lokalitě Velké Opatovice.

1–10 firem z 215 nalezených Filtry

1Jan Karhánek, DiS. - Lanové aktivity

346 m Hliníky 513, Velké Opatovice Bezdlužná

Provozujeme lanové centrum a školení lezectví. Instalujeme a stavíme lanové překážky.

2Tělovýchovná jednota Sokol Velké Opatovice1 pobočka

Tělovýchovná jednota Sokol Velké Opatovice, se sídlem Sokolská 279, 679 63, Velké Opatovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 857, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1991. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…

3Orel jednota Velké Opatovice

Orel jednota Velké Opatovice, se sídlem Pod Strážnicí 741, 679 63, Velké Opatovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 18710, Krajský soud v Brně. Právní forma Pobočný spolek. Založení v roce 2005. Předmětem podnikání je: Prodej kvasného lihu,…

4Klub Matýsek, z. s. (pobočka Velké Opatovice)7 poboček

Klub Matýsek, z. s., se sídlem Pod Strážnicí 499, 679 63, Velké Opatovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 18081, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 2014. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

5Šunková Marie

Vyrábění tašek a batohů na zakázku.

6Tělovýchovná jednota Sokol Velké Opatovice (pobočka Velké Opatovice)1 pobočka

Tělovýchovná jednota Sokol Velké Opatovice, se sídlem Velké Opatovice, 679 63, Velké Opatovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 857, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1991. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a…

7Fitness Velké Opatovice

739 m Zámek 14, Velké Opatovice
Otevřeno do 19:00
Bezdlužná

Fitness Velké Opatovice, se sídlem Zámek 14, 679 63, Velké Opatovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 15341, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 2011. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

8Hockey Club Lions Brno 97

4.8 km Vanovice 20, Vanovice Bezdlužná

Máme nabídku a provoz klub pro hráče stolního hokeje.

9TJ Sokol Vanovice

4.8 km Vanovice 39, Vanovice Bezdlužná

Provozujeme šachový klub.

10SK Cetkovice, z.s.

4.9 km Náves 168, Cetkovice Bezdlužná

SK Cetkovice, z.s., se sídlem Náves 168, 679 38, Cetkovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 759, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1991. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…


Sport – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Sport v lokalitě Velké Opatovice – detailní popis

Mezi sporty, které Češi nejraději sledují patří: hokej, fotbal, tenis, atletika, cyklistika, krasobruslení, lyžování, biatlon, basketbal a házená.

Fotbal

Fotbal je nejpopulárnější kolektivní sport na světě.

Fotbalové asociace

 • FIFA (Fédération Internationale de Football Association) – mezinárodní fotbalová federace, která má pod sebou 6 regionálních konfederací a sdružuje národní fotbalové asociace
 • Evropa – UEFA (Union of European Football Associations)
 • Jižní Amerika – CONMEBOL (Confederación Sudamericana de Fútbol)
 • Severní Amerika, Střední Amerika a Karibik – CONCACAF (Confederation of North, Central American and Caribbean Association Football)
 • Afrika – CAF (Confederation of African Football)
 • Asie – AFC (Asian Football Confederation)
 • Oceánie – OFC (Oceania Football Confederation)

Fotbalové soutěže

 • Mistrovství světa – koná se každé 4 roky
 • Fotbal na letních olympijských hrách – turnaje se účastní mládežnická mužstva hráčů do 23 let
 • Mistrovství Evropy (EURO)
 • Copa América
 • Africký pohár národů
 • Mistrovství Asie ve fotbale
 • Zlatý pohár CONCACAF
 • Oceánský pohár národů

Fotbalové ligy

 • První liga – nejvyšší ligová soutěž v ČR
 • Mezi nejslavnější ligy na světě patří: anglická Premier League, španělská La Liga, italská Serie A, německá Bundesliga, francouzská Ligue 1 Orange a brazilská Série A

Fotbalová asociace České republiky (FAČR)

Lední hokej

Lední hokej patří k nejrychlejším sportům na světě. Historie hokeje sahá až do konce 19. století. Hokej vznikl v Kanadě, brzy se rozšířil do Evropy a později i částečně do Asie.

Hokejové ligy

 • NHL (National Hockey League) – nejprestižnější hokejová liga na světě, které se účastní týmy z USA a Kanady
 • KHL (Kontinental Hockey League) – druhá nejlepší hokejová liga na světě, které se účastní týmy hlavně z Východní Evropy a Severní Asie
 • Česká hokejová extraliga – nejvyšší hokejová liga v ledním hokeji v Česku, které se účastní 14 týmů

Hokejové turnaje

 • Mistrovství světa v ledním hokeji – poprvé se konalo v roce 1920 v rámci olympijských her
 • Lední hokej na zimních olympijských hrách – hraje se od roku 1920
 • Euro Hockey Tour – série hokejových turnajů, kterých se účastní reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska
 • Hokejová liga mistrů – turnaj týmů ze šesti evropských lig
 • Světový pohár – mezinárodní hokejový turnaj

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) je spolek zastřešující dění v ledním hokeji v ČR.

Formule 1

Formule 1 je série závodů, která je označovaná za královskou disciplínu automobilového sportu. F1 se jezdí od roku 1950, kdy nahradila Grand Prix automobilů a spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci se sídlem v Paříži. Mistrovství světa F1 se skládá ze série závodů označovaných jako Grand Prix. K disciplínám F1 patří Mistrovství světa jezdců a Pohár konstruktérů. Tato sportovní disciplína se proslavila po celém světě, avšak tradičním centrem a nejvýznamnějším trhem je Evropa.

Nejvíce titulů mezi jezdci má na svém kontě německý pilot Michael Schumacher. Nejvíce pohárů konstruktérů získala stáj Ferrari.

MotoGP

Motocyklové závody Grand Prix (MotoGP) je série závodů, která je rozdělena do několika kategorií – třídy Moto3, Moto2 a MotoGP. Třída MotoGP je pokládaná za vrchol motocyklového sportu. V Brně se pravidelně koná závod MotoGP už od roku 1950. Velká cena Brna se jezdí na autodromu Masarykův okruh. Jedná se o nejslavnější motoristický závod v České republice.

Chcete si přečíst novinky ze světa motorek? Na stránce magaziny.cz naleznete seznam všech časopisů, které se zabývají světem motocyklů.

Zajímají vás novinky ze světa sportu a výsledky sportovních zápasů? Doporučujeme vám tyto webové stránky, které každý den přinášejí to nejnovější ze světa sportu.