Sport – Olomučany okres Blansko

Mezi sporty, které Češi dělají nejraději patří: cyklistika, běh, plavání, lyžování, fotbal, turistika, volejbal, badminton, tenis a inline bruslení. Přehled sportovišť v lokalitě Olomučany.

1–10 firem z 184 nalezených Filtry

1Judo Blansko

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
1.9 km Klepačov 205, Blansko Bezdlužná

Judo Blansko, se sídlem Klepačov 205, 678 01, Blansko, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 5941, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1996. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat Registru…

2Zdeněk Novák

4.7
★★★★★
★★★★★
(66)
2.6 km Josefovská 462, Adamov Bezdlužná

Naším oborem je servis jízdních kol i lyží. Prodej potřeb pro běh a turistiku.

3Sdružení Jóga v denním životě Blansko, o.s.

4.8
★★★★★
★★★★★
(3)
2.7 km Pod Javory 2243/32, Blansko Bezdlužná

Máme nabídku kurzů jógy a také zdravotních cviků a to pro relaxaci.

4Čermáková Tereza, Bc.

4.7
★★★★★
★★★★★
(21)
2.7 km Pod Javory 2243/32 , Blansko Bezdlužná

Provádím a nabízíme fitness tréninky a individuální i skupinové a dále cvičíme body form a intervalový trénink a integrated power stretch i také kompenzační cvičení.

7WarZone s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(71)
3.0 km Blansko 221, Blansko Bezdlužná

Nejmodernější krytá střelnice Warzone s.r.o. v Blansku, nedaleko Brna, se zaměřuje na prodej střelných zbraní a střeliva. Vyučujeme střelbu pro profesionály i úplně začátečníky. Pořádáme střelecké akce, zážitkové střelby, firemní večírky a oslavy. Naše střelnice o 2 200 m2 je největší v České…

8Blanenský Basketbalový Klub Blansko

3.2 km Mahenova 951/10, Blansko Bezdlužná

Blanenský Basketbalový Klub Blansko, se sídlem Mahenova 951/10, 678 01, Blansko, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 14005, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 2009. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

9Chamber s.r.o.2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
3.3 km Svitavská 872/23, Blansko
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Chamber s.r.o. - Internetový prodej vybavení nejen pro školy a školská zařízení. Nabízíme školní nábytek, školní pomůcky, školní tiskoviny, učebnice, široký sortiment diplomů, výtvarné potřeby, hračky, hry, tiskárny a mnoho dalších školních, výtvarných a sportovních potřeb. Vyrábíme také razítka a…

10Basketbalový klub Blansko

3.3 km Chelčického 1671/62, Blansko Bezdlužná

Basketbalový klub Blansko, se sídlem Chelčického 1671/62, 678 01, Blansko, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 17697, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 2013. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj:…


Sport – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Sport v lokalitě Olomučany – detailní popis

Mezi sporty, které Češi nejraději sledují patří: hokej, fotbal, tenis, atletika, cyklistika, krasobruslení, lyžování, biatlon, basketbal a házená.

Fotbal

Fotbal je nejpopulárnější kolektivní sport na světě.

Fotbalové asociace

 • FIFA (Fédération Internationale de Football Association) – mezinárodní fotbalová federace, která má pod sebou 6 regionálních konfederací a sdružuje národní fotbalové asociace
 • Evropa – UEFA (Union of European Football Associations)
 • Jižní Amerika – CONMEBOL (Confederación Sudamericana de Fútbol)
 • Severní Amerika, Střední Amerika a Karibik – CONCACAF (Confederation of North, Central American and Caribbean Association Football)
 • Afrika – CAF (Confederation of African Football)
 • Asie – AFC (Asian Football Confederation)
 • Oceánie – OFC (Oceania Football Confederation)

Fotbalové soutěže

 • Mistrovství světa – koná se každé 4 roky
 • Fotbal na letních olympijských hrách – turnaje se účastní mládežnická mužstva hráčů do 23 let
 • Mistrovství Evropy (EURO)
 • Copa América
 • Africký pohár národů
 • Mistrovství Asie ve fotbale
 • Zlatý pohár CONCACAF
 • Oceánský pohár národů

Fotbalové ligy

 • První liga – nejvyšší ligová soutěž v ČR
 • Mezi nejslavnější ligy na světě patří: anglická Premier League, španělská La Liga, italská Serie A, německá Bundesliga, francouzská Ligue 1 Orange a brazilská Série A

Fotbalová asociace České republiky (FAČR)

Lední hokej

Lední hokej patří k nejrychlejším sportům na světě. Historie hokeje sahá až do konce 19. století. Hokej vznikl v Kanadě, brzy se rozšířil do Evropy a později i částečně do Asie.

Hokejové ligy

 • NHL (National Hockey League) – nejprestižnější hokejová liga na světě, které se účastní týmy z USA a Kanady
 • KHL (Kontinental Hockey League) – druhá nejlepší hokejová liga na světě, které se účastní týmy hlavně z Východní Evropy a Severní Asie
 • Česká hokejová extraliga – nejvyšší hokejová liga v ledním hokeji v Česku, které se účastní 14 týmů

Hokejové turnaje

 • Mistrovství světa v ledním hokeji – poprvé se konalo v roce 1920 v rámci olympijských her
 • Lední hokej na zimních olympijských hrách – hraje se od roku 1920
 • Euro Hockey Tour – série hokejových turnajů, kterých se účastní reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska
 • Hokejová liga mistrů – turnaj týmů ze šesti evropských lig
 • Světový pohár – mezinárodní hokejový turnaj

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) je spolek zastřešující dění v ledním hokeji v ČR.

Formule 1

Formule 1 je série závodů, která je označovaná za královskou disciplínu automobilového sportu. F1 se jezdí od roku 1950, kdy nahradila Grand Prix automobilů a spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci se sídlem v Paříži. Mistrovství světa F1 se skládá ze série závodů označovaných jako Grand Prix. K disciplínám F1 patří Mistrovství světa jezdců a Pohár konstruktérů. Tato sportovní disciplína se proslavila po celém světě, avšak tradičním centrem a nejvýznamnějším trhem je Evropa.

Nejvíce titulů mezi jezdci má na svém kontě německý pilot Michael Schumacher. Nejvíce pohárů konstruktérů získala stáj Ferrari.

MotoGP

Motocyklové závody Grand Prix (MotoGP) je série závodů, která je rozdělena do několika kategorií – třídy Moto3, Moto2 a MotoGP. Třída MotoGP je pokládaná za vrchol motocyklového sportu. V Brně se pravidelně koná závod MotoGP už od roku 1950. Velká cena Brna se jezdí na autodromu Masarykův okruh. Jedná se o nejslavnější motoristický závod v České republice.

Chcete si přečíst novinky ze světa motorek? Na stránce magaziny.cz naleznete seznam všech časopisů, které se zabývají světem motocyklů.

Zajímají vás novinky ze světa sportu a výsledky sportovních zápasů? Doporučujeme vám tyto webové stránky, které každý den přinášejí to nejnovější ze světa sportu.