Sport – Letovice okres Blansko

Mezi sporty, které Češi dělají nejraději patří: cyklistika, běh, plavání, lyžování, fotbal, turistika, volejbal, badminton, tenis a inline bruslení. Přehled sportovišť v lokalitě Letovice.

1–10 firem z 215 nalezených Filtry

1MĚSTO LETOVICE

84 m Masarykovo náměstí…, Letovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Město Letovice se nachází na hlavní ose Svitavy - Brno. Má necelých 7 000 obyvatel. Zajišťuje veškerou občanskou i kulturní vybavenost. Dominantou města je Zámek Letovice, který se ční nad údolím a je místem pořádání mnoha hudebních a společenských akcí.

2Amaterský fotbalový klub Letovice

84 m Tyršova, Letovice Bezdlužná

Amaterský fotbalový klub Letovice, se sídlem Tyršova, 679 61, Letovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 5469, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1995. Předmětem podnikání je: Hostinská činnost Výroba, obchod a služby…

3Alois Hynek

4.9
★★★★★
★★★★★
(4)
137 m Masarykovo náměstí…, Letovice Bezdlužná

Naším oborem je prodej jízdních kol, sportovního oblečení a potřeb, posilovacích strojů. Zajišťujeme servis pro jízdní kola a lyžařské vybavení. Vyrábíme klíče.

4Höklová Jana

4.8
★★★★★
★★★★★
(49)
185 m Masarykovo náměstí 3, Letovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme rukodělné výrobky, dárkové zboží, polštáře, dámské i dětské oblečení, šátky, kabelky, náušnice, čaje, zboží s duchovní tématikou, energetické obrazy. Nabízíme také jógu.

5Sportovní klub Masarykovy školy práce Letovice

227 m Tyršova 500/6, Letovice Bezdlužná

Sportovní klub Masarykovy školy práce Letovice, se sídlem Tyršova 500/6, 679 61, Letovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 7894, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 2000. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

6Ladislava Daňková

402 m Letovice 79, Letovice Bezdlužná

Naším oborem je internetový prodej sportovních potřeb a vybavení.

7suspect animal, s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(18)
402 m Letovice 79, Letovice Bezdlužná

Naším oborem je výroba a prodej funkčního prádla i ponožek. Nabízíme termoprádlo z antialergických a antibakteriálních materiálů SmartAg, SilverTech a Thermocool.

8TJ Sokol Letovice, z.s. (pobočka Letovice)2 pobočky

453 m V zahradách 831/1a, Letovice Bezdlužná

TJ Sokol Letovice, z.s., se sídlem V zahradách 831/1a, 679 61, Letovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 1228, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1991. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

9TJ Sokol Letovice, z.s. (pobočka Letovice) - Letovice2 pobočky

TJ Sokol Letovice, z.s., se sídlem U Koupaliště 800/14, 679 61, Letovice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 1228, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1991. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

10VELMAT, s.r.o.

1.1 km Pražská 646/55, Letovice Bezdlužná

Prodávání horských, crossových, silničních, dětských kol a příslušenství.


Sport – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Sport v lokalitě Letovice – detailní popis

Mezi sporty, které Češi nejraději sledují patří: hokej, fotbal, tenis, atletika, cyklistika, krasobruslení, lyžování, biatlon, basketbal a házená.

Fotbal

Fotbal je nejpopulárnější kolektivní sport na světě.

Fotbalové asociace

  • FIFA (Fédération Internationale de Football Association) – mezinárodní fotbalová federace, která má pod sebou 6 regionálních konfederací a sdružuje národní fotbalové asociace
  • Evropa – UEFA (Union of European Football Associations)
  • Jižní Amerika – CONMEBOL (Confederación Sudamericana de Fútbol)
  • Severní Amerika, Střední Amerika a Karibik – CONCACAF (Confederation of North, Central American and Caribbean Association Football)
  • Afrika – CAF (Confederation of African Football)
  • Asie – AFC (Asian Football Confederation)
  • Oceánie – OFC (Oceania Football Confederation)

Fotbalové soutěže

  • Mistrovství světa – koná se každé 4 roky
  • Fotbal na letních olympijských hrách – turnaje se účastní mládežnická mužstva hráčů do 23 let
  • Mistrovství Evropy (EURO)
  • Copa América
  • Africký pohár národů
  • Mistrovství Asie ve fotbale
  • Zlatý pohár CONCACAF
  • Oceánský pohár národů

Fotbalové ligy

  • První liga – nejvyšší ligová soutěž v ČR
  • Mezi nejslavnější ligy na světě patří: anglická Premier League, španělská La Liga, italská Serie A, německá Bundesliga, francouzská Ligue 1 Orange a brazilská Série A

Fotbalová asociace České republiky (FAČR)

Lední hokej

Lední hokej patří k nejrychlejším sportům na světě. Historie hokeje sahá až do konce 19. století. Hokej vznikl v Kanadě, brzy se rozšířil do Evropy a později i částečně do Asie.

Hokejové ligy

  • NHL (National Hockey League) – nejprestižnější hokejová liga na světě, které se účastní týmy z USA a Kanady
  • KHL (Kontinental Hockey League) – druhá nejlepší hokejová liga na světě, které se účastní týmy hlavně z Východní Evropy a Severní Asie
  • Česká hokejová extraliga – nejvyšší hokejová liga v ledním hokeji v Česku, které se účastní 14 týmů

Hokejové turnaje

  • Mistrovství světa v ledním hokeji – poprvé se konalo v roce 1920 v rámci olympijských her
  • Lední hokej na zimních olympijských hrách – hraje se od roku 1920
  • Euro Hockey Tour – série hokejových turnajů, kterých se účastní reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska
  • Hokejová liga mistrů – turnaj týmů ze šesti evropských lig
  • Světový pohár – mezinárodní hokejový turnaj

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) je spolek zastřešující dění v ledním hokeji v ČR.

Formule 1

Formule 1 je série závodů, která je označovaná za královskou disciplínu automobilového sportu. F1 se jezdí od roku 1950, kdy nahradila Grand Prix automobilů a spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci se sídlem v Paříži. Mistrovství světa F1 se skládá ze série závodů označovaných jako Grand Prix. K disciplínám F1 patří Mistrovství světa jezdců a Pohár konstruktérů. Tato sportovní disciplína se proslavila po celém světě, avšak tradičním centrem a nejvýznamnějším trhem je Evropa.

Nejvíce titulů mezi jezdci má na svém kontě německý pilot Michael Schumacher. Nejvíce pohárů konstruktérů získala stáj Ferrari.

MotoGP

Motocyklové závody Grand Prix (MotoGP) je série závodů, která je rozdělena do několika kategorií – třídy Moto3, Moto2 a MotoGP. Třída MotoGP je pokládaná za vrchol motocyklového sportu. V Brně se pravidelně koná závod MotoGP už od roku 1950. Velká cena Brna se jezdí na autodromu Masarykův okruh. Jedná se o nejslavnější motoristický závod v České republice.

Chcete si přečíst novinky ze světa motorek? Na stránce magaziny.cz naleznete seznam všech časopisů, které se zabývají světem motocyklů.

Zajímají vás novinky ze světa sportu a výsledky sportovních zápasů? Doporučujeme vám tyto webové stránky, které každý den přinášejí to nejnovější ze světa sportu.