Sport – Machová okres Zlín

Mezi sporty, které Češi dělají nejraději patří: cyklistika, běh, plavání, lyžování, fotbal, turistika, volejbal, badminton, tenis a inline bruslení. Přehled sportovišť v lokalitě Machová.

1–10 firem z 543 nalezených Filtry

1Martin Budiš

1.6 km Mysločovice 133, Mysločovice
Otevřeno do 24:00
Bezdlužná

Martin Budiš, se sídlem Mysločovice 133, 763 01, Mysločovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2011. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Hostinská…

2Gazdoš Jaroslav

1.7 km Mysločovice 80, Mysločovice Bezdlužná

Nabízíme služby cestovní kanceláře.

3Základní škola a mateřská škola Mysločovice, příspěvková organizace

1.9 km Mysločovice 150, Mysločovice Bezdlužná

Základní škola a mateřská škola Mysločovice s kapacitou 400 žáků v ZŠ a 60 dětí v MŠ. Součástí je školní jídelna a školní družina. Žákům nabízíme sportovní kroužky, lyžařský, turistický a vodácký kurz a cyklokurz.

4MRB Sazovice, spol. s r.o. - sportoviště4 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(1)
2.4 km Sazovice 191, Sazovice Bezdlužná

Sportoviště, venkovní bazén, dva tenisové kurty, dvě hřiště na malou kopanou, multifunkční ovál či badmintonová hala. Součástí areálu je restaurace s občerstvením.

5Sportovní areál Na Koupališti

2.4 km Sazovice 222, Sazovice
Otevřeno do 22:00

Sportovní areál Na Koupališti, se sídlem Sazovice 222, 763 01, Sazovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 98670, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2017. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. Předmětem…

6TJ voltiž Tlumačov

3.3 km Dolní 115, Tlumačov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

TJ voltiž Tlumačov, se sídlem Dolní 115, 763 62, Tlumačov, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 6148, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 1997. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat Registru Ares…

7Miroslav Škrabal - Limifloor

3.6 km Dolní 22, Tlumačov Bezdlužná

Renovace a pokládka dřevěných a sportovních podlah a povrchů. Realizace kompletních pokládek tělocvičen. Povrchové úpravy tělocvičen a sportovních hal včetně barevných ploch. Vyměření a lajnování hřišť. Nabídka plovoucích podlah, PVC a koberců.

8Florbalový klub PANTHERS OTROKOVICE

Florbalový klub PANTHERS OTROKOVICE, se sídlem Štěrkoviště 1293, 765 02, Otrokovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 7769, Krajský soud v Brně. Právní forma Spolek. Založení v roce 2000. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj:…

9Střední průmyslová škola Otrokovice

Střední průmyslová škola Otrokovice patří mezi největší státní školy ve Zlínském regionu. Její výhodou je široká nabídka vzdělávacích oborů, což umožnuje pružně reagovat na požadavky na trhu práce. Dále škola poskytuje komplexní přípravu v oborech zakončených maturitní zkouškou a výučním listem.…

10FROGMAN s.r.o. - www.Frogheat.cz3 pobočky

E-shop s prodejem vyhřívaných oděvů a doplňků. Nabídka dámských a pánských bund, rukavic vyhřívaných chemicky či za pomoci baterie, funkčního prádla, čepic, kukel a ohřívačů. Sortiment zahrnuje vyhřívané deky, papuče, bederní polštáře, sedáky na židle a další.


Sport – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Sport v lokalitě Machová – detailní popis

Mezi sporty, které Češi nejraději sledují patří: hokej, fotbal, tenis, atletika, cyklistika, krasobruslení, lyžování, biatlon, basketbal a házená.

Fotbal

Fotbal je nejpopulárnější kolektivní sport na světě.

Fotbalové asociace

 • FIFA (Fédération Internationale de Football Association) – mezinárodní fotbalová federace, která má pod sebou 6 regionálních konfederací a sdružuje národní fotbalové asociace
 • Evropa – UEFA (Union of European Football Associations)
 • Jižní Amerika – CONMEBOL (Confederación Sudamericana de Fútbol)
 • Severní Amerika, Střední Amerika a Karibik – CONCACAF (Confederation of North, Central American and Caribbean Association Football)
 • Afrika – CAF (Confederation of African Football)
 • Asie – AFC (Asian Football Confederation)
 • Oceánie – OFC (Oceania Football Confederation)

Fotbalové soutěže

 • Mistrovství světa – koná se každé 4 roky
 • Fotbal na letních olympijských hrách – turnaje se účastní mládežnická mužstva hráčů do 23 let
 • Mistrovství Evropy (EURO)
 • Copa América
 • Africký pohár národů
 • Mistrovství Asie ve fotbale
 • Zlatý pohár CONCACAF
 • Oceánský pohár národů

Fotbalové ligy

 • První liga – nejvyšší ligová soutěž v ČR
 • Mezi nejslavnější ligy na světě patří: anglická Premier League, španělská La Liga, italská Serie A, německá Bundesliga, francouzská Ligue 1 Orange a brazilská Série A

Fotbalová asociace České republiky (FAČR)

Lední hokej

Lední hokej patří k nejrychlejším sportům na světě. Historie hokeje sahá až do konce 19. století. Hokej vznikl v Kanadě, brzy se rozšířil do Evropy a později i částečně do Asie.

Hokejové ligy

 • NHL (National Hockey League) – nejprestižnější hokejová liga na světě, které se účastní týmy z USA a Kanady
 • KHL (Kontinental Hockey League) – druhá nejlepší hokejová liga na světě, které se účastní týmy hlavně z Východní Evropy a Severní Asie
 • Česká hokejová extraliga – nejvyšší hokejová liga v ledním hokeji v Česku, které se účastní 14 týmů

Hokejové turnaje

 • Mistrovství světa v ledním hokeji – poprvé se konalo v roce 1920 v rámci olympijských her
 • Lední hokej na zimních olympijských hrách – hraje se od roku 1920
 • Euro Hockey Tour – série hokejových turnajů, kterých se účastní reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska
 • Hokejová liga mistrů – turnaj týmů ze šesti evropských lig
 • Světový pohár – mezinárodní hokejový turnaj

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) je spolek zastřešující dění v ledním hokeji v ČR.

Formule 1

Formule 1 je série závodů, která je označovaná za královskou disciplínu automobilového sportu. F1 se jezdí od roku 1950, kdy nahradila Grand Prix automobilů a spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci se sídlem v Paříži. Mistrovství světa F1 se skládá ze série závodů označovaných jako Grand Prix. K disciplínám F1 patří Mistrovství světa jezdců a Pohár konstruktérů. Tato sportovní disciplína se proslavila po celém světě, avšak tradičním centrem a nejvýznamnějším trhem je Evropa.

Nejvíce titulů mezi jezdci má na svém kontě německý pilot Michael Schumacher. Nejvíce pohárů konstruktérů získala stáj Ferrari.

MotoGP

Motocyklové závody Grand Prix (MotoGP) je série závodů, která je rozdělena do několika kategorií – třídy Moto3, Moto2 a MotoGP. Třída MotoGP je pokládaná za vrchol motocyklového sportu. V Brně se pravidelně koná závod MotoGP už od roku 1950. Velká cena Brna se jezdí na autodromu Masarykův okruh. Jedná se o nejslavnější motoristický závod v České republice.

Chcete si přečíst novinky ze světa motorek? Na stránce magaziny.cz naleznete seznam všech časopisů, které se zabývají světem motocyklů.

Zajímají vás novinky ze světa sportu a výsledky sportovních zápasů? Doporučujeme vám tyto webové stránky, které každý den přinášejí to nejnovější ze světa sportu.