Odpady – Jihomoravský kraj
Každý člověk vyprodukuje ročně několik set kilogramů odpadů, se kterým je třeba dále správně nakládat. Pokud odpad správně roztřídíte, čeká ho recyklace a další život v podobě nového výrobku. Přehled sběrných dvorů v lokalitě Jihomoravský kraj.

1TS-UV, s.r.o. - germicidní dezinfekce
Působíme v oblasti germicidní dezinfekce – dezinfekce UV zářením. Zabýváme se výrobou zařízení na dezinfekci vody, dezinfekci vzduchu a dezinfekci povrchu na bázi účinků UV záření. Germicidní dezinfekce je lepší a šetrnější technologie oproti dezinfekci chemickými látkami.

2STAVBAG s.r.o.3 pobočky
Zaměřujeme se na kompletní stavební práce, opravy silnic a údržby příkopů. Naše sídlo, kde prodáváme štěrk a písek, je v Brně, ale služby poskytujeme po celém Jihomoravském kraji. Dbáme na kvalitu techniky a práce našich zaměstnanců.

3SD FEROTECH, s.r.o.
Provozujeme autovrakoviště a kontejnerovou dopravu. Podstatou je ekologická likvidace vozidel. Současně se zabýváme výkupem a zpracováním kovového odpadu a barevných kovů v okrese Hodonín, Břeclav a Senica. Dále máme vybudované sběrny na výkup kovového odpadu ve Skalici, Kobylí, Velká nad…

4MaBara, s.r.o.
Poskytujeme vám dodávky, montáže a servis vodárenských a čistírenských technologií. Zajistíme pro vás flotační jednotky, rotační síta, kalové odvodňovací pytlovače, separátory písku a další vodohospodářská zařízení. Mezi naše další služby patří zámečnická výroba z nerezové oceli.

5MONAL CZ s.r.o.1 pobočka
Firma se dlouhodobě zabývá prodejem: průmyslových maziv - převodové oleje, řezné oleje, hydraulické a ložiskové oleje, motorových olejů různých značek, olejů pro automatické převodovky, olejů pro užitková a nákladní vozidla, zemědělskou techniku, olejů pro osobní automobily a motocykly, plastických…

6Bažant Stanislav – Oleje Liqui Moly1 pobočka
Zabýváme se prodejem průmyslových a motorových olejů, průmyslových maziv, aditiv do pohonných hmot a olejů, plastických maziv, odmašťovacích přípravků, technických a obráběcích kapalin, zařízení pro odmašťování a čištění a mnoha dalších chemických přípravků.

7ENVITES, spol. s r.o.
Jsme odborníci na technologie pro vodní a kalové hospodářství. Vyrábíme a prodáváme kalolisy, pískové filtry, lamelové usazováky a čiřiče, zahušťováky kalů, akumulační nádrže a další technologie. Dodáváme technologické celky na klíč.

8Lidařík, s.r.o.1 pobočka
Poskytujeme vám komplexní technické práce s podzemními vodami. Provádíme sanace znečištěných podzemních vod, čerpání podzemních vod, odvodnění stavebních jam, čištění jam, prohlídky vrtů TV kamerou a mnoho dalších prací.

9Obec Holasice1 pobočka
Osídlení Holasic nastalo již ve starší době bronzové, tedy v období 1800–1400 let před Kristem, což dosvědčují archeologické nálezy tzv. unětické kultury v západní části katastru obce. Z doby počátků slovanského osídlení byly v obci objeveny žárové hroby s nádobami tzv. pražské keramiky a z…

10GEOtest, a.s.3 pobočky
Poskytování služeb v ekologických oborech, hydrogeologii, inženýrské geologii a geotechnice. Zabýváme se enviromentální problematikou. Provádíme kompletní sanace a likvidace skládek. Nabízíme služby hydrochemické laboratoře a laboratoře mechaniky zemin. Poskytujeme konzultační a poradenské…
Odpady – další kategorie
Firmy v dalších lokalitách
Odpady v lokalitě Jihomoravský kraj – detailní popis
Druhy odpadu
- Komunální odpad – veškerý odpad vznikající při činnosti fyzických osob na území obce
- Zbytkový komunální odpad – odpad, který zbývá po vytřídění využitelných a nebezpečných složek nebo objemného odpadu (odpad z domácností nadměrných rozměrů a odpad velké hmotnosti, který nelze odkládat do běžných kontejnerů nebo popelnic)
- Tuhý komunální odpad – odpad, který si za běžných atmosférických podmínek zachovává svůj tvar
- Domovní odpad – odpad z běžné denní spotřeby domácností
- Biologicky rozložitelný odpad – odpad, který se rozkládá anaerobně nebo aerobně (např. potraviny, zeleň)
Dělení odpadu
- Podle skupenství – pevné odpady a kapalné odpady
- Podle původu – komunální, zemědělské, průmyslové, odpady z těžby
- Podle legislativy – nebezpečný odpad, ostatní odpad
Využití odpadu
- Opětovné využití
- Materiálové využití – recyklace, kompostování
- Energetické využití – přímé spalování nebo zplyňování, výroba paliv
- Uložení na skládce odpadů
Třídění odpadu
Plasty – žlutý kontejner
Do žlutého kontejneru na plasty patří: sešlápnuté PET lahve, balící fólie, plastové sáčky, plastové tašky, kelímky od mléčných výrobků, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, obaly od CD disků, pěnový polystyren a další výrobky z plastů.
Naopak do žlutého kontejneru nepatří: mastné obaly, obaly se zbytky potravin nebo čistících prostředků, obaly od barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny nebo novodurové trubky.
Papír – modrý kontejner
Do modrého kontejneru na papír patří: noviny, časopisy, knihy, sešity, papírové obaly, krabice nebo cokoliv z lepenky. Lze sem hodit i papír s kancelářskými sponkami, obálky s fóliovými okénky nebo bublinkové obálky bez plastového vnitřku.
Naopak do modrého kontejneru nepatří: uhlový, mastný, promáčený nebo jinak znečištěný papír, účtenky nebo celé svazky knih. Knihy lze vhazovat pouze bez vazby a ve větším množství patří knihy do sběrného dvora.
Sklo – zelený kontejner nebo bílý kontejner
Do zeleného kontejneru na sklo patří: barevné sklo (lahve od piva, vína, alkoholických i nealkoholických nápojů), tabulové sklo z oken nebo dveří.
Do bílého kontejneru na sklo patří: čiré sklo (sklenice od marmelád, zavařenin, kompotů, kečupů) a rozbité skleničky.
Naopak do těchto kontejnerů nepatří: autosklo, zrcadla, drátované sklo, pozlacená nebo pokovená skla, keramika, porcelán, sklokeramika nebo vratné zálohované sklo.
Nápojový karton – kontejner označený oranžovou nálepkou nápojové kartony
Do kontejneru označeného oranžovou nálepkou patří: krabice od mléka a mléčných výrobků, džusů nebo vína.
Naopak sem nepatří: nápojové kartony obsahující zbytky nápojů nebo sáčky např. od kávy a různých potravin v prášku.
Kovy – šedý kontejner nebo kontejner označený šedou nálepkou kovové odpady
Do kontejneru na kovový odpad patří: plechovky od nápojů, konzervy, alobal, kovové zátky, hřebíky, šrouby, kancelářské sponky nebo kovové tuby.
Objemnější kovový odpad (např. trubky, plechy, vany, kola) lze odvézt do sběrného dvora.
Naopak sem nepatří: plechovky od barev a jiných nebezpečných látek, tlakové nádoby se zbytky nebezpečných látek, těžké nebo toxické kovy (olovo, rtuť) nebo domácí spotřebiče.
Podle Zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, je každý občan povinen zbavovat se odpadů předepsaným způsobem.
Recyklace
Recyklace je technologický proces nakládání s odpadem, kdy se z odpadního materiálu vytvoří nový materiál přibližně stejné kvality. Recyklace přispívá ke snížení potřeby těžby nových surovin, přispívá k využití odpadů a snižuje zátěž životního prostředí.
Více informací o recyklaci se dozvíte na webové stránce trideniodpadu.cz/recyklace.