Kovovýroba – Bohuslavice nad Vláří okres Zlín

Kovovýroba je technologický proces ve strojírenství, během kterého vznikají produkty nejrůznějšího ražení. Přehled firem zabývajících se kovovýrobou v lokalitě Bohuslavice nad Vláří.

1–10 firem z 330 nalezených Filtry

1RENOMORAVIA s.r.o.

10 m Bohuslavice nad…, Slavičín
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná

Zaměřujeme se na výrobu strojního charakteru, pro petrochemický průmysl a automatovou výrobu či ozubení různého typu, závitových kusů. Vyrábíme speciální výrobky dle dodané technické dokumentace. Dále nabízíme varný sortiment, fitinky i armatury a radiátory.

2Ing. Jindřich Bača

Svařování oceli, nerezu a slitin Al a také opravami navařováním součástí či konstrukcí, navařování metodou TIG a mikroTIG na součástech i po tepelném zpracování. Jsme výrobně obchodní firma zaměřená na prodej nástrojů a nářadí pro strojírenství.

3LAURUS, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
1.6 km Divnice 298, Slavičín Bezdlužná

Přesné součásti obráběcích strojů a brusek, součásti jednoúčelových strojů, rámy forem pro vstřikování plastů, desky lisovacích nástrojů, upínací a montážní přípravky. Provádíme nástrojařské práce různého charakteru.

4NTS Prometal Machining, s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(5)
2.0 km Divnická 222, Slavičín Bezdlužná

Naším oborem jsou výroba a dodávky součástek pro strojírenství, automobilový, reprografický a elektrotechnický průmysl.

5TVD-Technická výroba, a.s.

2.7
★★★★★
★★★★★
(20)
2.4 km Rokytnice 203, Slavičín
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Zaobíráme se kovovýrobou a CNC zpracováním plechů. Dále v rámci naší činnosti nabízíme i lisování technické pryže a termoplastů či lakování práškovými barvami. Mimo jiné vyrobíme skříně rozvaděčů i ovládacích pultů pro kontrolní a řídící systémy výrobních linek, velínů a monitorovacích pracovišť.

6SV Slavičín, s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
2.6 km Nádražní 171, Slavičín-Hrádek na… Bezdlužná

SV Slavičín, s.r.o., se sídlem Nádražní 171, 763 21, Slavičín-Hrádek na Vlárské dráze, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 8702, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1992. Pracuje u nás 25 - 49 zaměstnanců. …

7VLASTRO s.r.o.

2.7 km Nádražní 29, Slavičín Bezdlužná

Nabízíme široký sortiment hutního materiálu a hutních výrobků. Dodáváme plechy, trubky, profily, jekly, taženou a válcovanou ocel. Nedílnou součástí dodávek zboží je záznam kvalitě materiálů tzv. protokol o jakosti, který je v naší společnosti počítačově zpracováván a archivován.

8CVP Galvanika s.r.o. (pobočka Slavičín, Hrádek na Vlárské dráze)4 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(3)
2.9 km Družstevní 244, Slavičín, Hrádek na… Bezdlužná

Jsme přední dodavatel galvanického zinkování a zinkování legovaného niklem, zejména pro automobilový průmysl. Provádíme povrchové úpravy kovových výrobků. Prohlédněte si aktuality na našich webových stránkách. Kontaktujte nás!

9KG Kovo s. r. o.

3.0 km Obchodní 654, Slavičín
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

KG Kovo s. r. o., se sídlem Obchodní 654, 763 21, Slavičín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 84253, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: výroba…

10Vladislav Petráš

3.0 km Hrádecká 254, Slavičín-Hrádek na…
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Vladislav Petráš, se sídlem Hrádecká 254, 763 21, Slavičín-Hrádek na Vlárské dráze, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1995. Předmětem podnikání je: Obráběčství Více informací naleznete na našich webových…


Kovovýroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Kovovýroba v lokalitě Bohuslavice nad Vláří – detailní popis

Kovovýroba a kovoobrábění spojuje řadu technologických procesů jako je obrábění, lisování, tváření, pálení, ohýbání, řezání, svařování, práškové lakování a další.

Obrábění

Obrábění je technologický proces vytváření požadovaného tvaru obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti. Proces výroby spočívá v odebírání materiálu. Starší postupy ručního obrábění ustupují v dnešní době strojnímu obrábění.

Způsoby obrábění

Tradiční

 • Ruční obrábění
 • Třískové mechanické obrábění
 • Řezání

Netradiční obrábění

 • Elektrojiskrové
 • Chemické
 • Světelným paprskem (laserem)
 • Vysokotlakým proudem vody

Ruční obrábění

Pilování – při pilování se používají pilníky různých délek, tvarů a hrubostí.

Zaškrabávání – při zaškrabávání se používá škrabák, se kterým se dosahuje co nejkvalitnějšího povrchu obráběné plochy.

Třískové obrábění

Spočívá ve vniknutí břitu nástroje do materiálu, od kterého se oddělují třísky.

Soustružení je obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch. Obrobek koná hlavní rotační pohyb a nástroj (soustružnický nůž) koná vedlejší pohyb (posuv). Celý stroj se nazývá soustruh.

Frézování je obrábění kovů vícebřitým nástrojem. Hlavní pohyb koná nástroj a vedlejší pohyb (posuv) koná obrobek. Fréza je samotný nástroj, který materiál opracovává. Celý stroj se nazývá frézka.

Vrtání je obrábění materiálu rotačním pohybem nástroje (vrtáku). Vrták koná hlavní řezný (otáčivý) pohyb i vedlejší pohyb (posuv). Vrtání může probíhat i na soustruhu.

Vystružování je dokončovací práce, která následuje po vrtání. Vystružování pomáhá docílit přesného rozměru díry a zároveň kvalitního povrchu. Nástroj se nazývá výstružník.

Řezání používá se pro dělení dlouhých pásovin, kulatin a jiných profilových tyčí na požadovanou délku. Na řezání se většinou používá pásová pila.

Hoblování je obrábění rovinných ploch. Obrobek vykonává hlavní řezný pohyb a nůž vykonává posuv a přísuv. Stroj na hoblování se nazývá hoblovka. 

Obrážení je obrábění vnitřních a vnějších rovinných a kruhových ploch jednobřitým nástrojem. Stroj na obrážení se nazývá obrážečka.

Broušení při broušení se materiál odebírá tvrdým brusivem s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů. Strojové broušení dosahuje vysoké přesnosti a velmi kvalitního povrchu.

Superfinišování – je dokončovací technologie, která se používá k zajištění co nejpřesnější jakosti povrchu strojní součásti.

Lapování – je dokončovací technologie, která se používá pro dosažení kvalitní jemné drsnosti povrchu.

Honování - je dokončovací technologie obrábění vnitřních nebo vnějších povrchů válcových součástí. Cílem je zajištění dokonalé jakosti povrchu.

Kovovýroba

Zabýváme se kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobou.

 • Ohýbání trubek 
 • Obrábění ocelových a nerezových dílů
 • Ohraňování na CNC stroji
 • Stříhání plechů
 • Ohýbání plechů
 • Zakružování plechů
 • Děrování plechů
 • Vypalování laserem
 • Svařování ocelových, hliníkových a nerezových dílů
 • Povrchové úpravy – galvanické, žárové, lakované, nátěr
 • Dělení materiálu na požadovaný rozměr
 • Výroba plechových dílů
 • Výrobky v plechu – zákryty, nádrže, bedny, skříně
 • Výroba konstrukcí z oceli, nerezu nebo hliníku
 • Výroba z otěruvzdorných materiálů
 • Zakázková výroba – zábradlí, ploty, vrata, brány, bezpečnostní mříže