Kovovýroba – Sazovice okres Zlín

Kovovýroba je technologický proces ve strojírenství, během kterého vznikají produkty nejrůznějšího ražení. Přehled firem zabývajících se kovovýrobou v lokalitě Sazovice.

1–10 firem z 376 nalezených Filtry

1MRB Sazovice, spol. s r.o. (pobočka Sazovice)4 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(22)
437 m Sazovice 191, Sazovice Bezdlužná

Plošné a 3D řezání laserem a zpracování plechových výlisků. Bezpečnostní dveře BEDEX s požární odolností, prodej po celé ČR, ohraňovací lisy.

2David Syřena

437 m Sazovice 206, Sazovice Bezdlužná

David Syřena, se sídlem Sazovice 206, 763 01, Sazovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2018. Předmětem podnikání je: Obráběčství Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

3KOVES, spol. s r.o.

437 m Sazovice 200, Sazovice
Dnes už má zavřeno

KOVES, spol. s r.o., se sídlem Sazovice 200, 763 01, Sazovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 342557, Městský soud v Praze. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1999. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

4A3R, s.r.o.

1.4 km Mysločovice 53, Mysločovice Bezdlužná

A3R, s.r.o., se sídlem Mysločovice 53, 763 01, Mysločovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 22742, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1996. Předmětem podnikání je: zámečnictví, nástrojářství…

5MM Laser-Kovo s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
1.8 km Hostišová - Horňák…, Hostišová - Horňák
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MM Laser-Kovo s.r.o., se sídlem Hostišová - Horňák 142, 763 01, Hostišová - Horňák, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 107990, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. …

6IMOS group s.r.o. - Demolice budov1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(2)
2.1 km Tečovice 353, Tečovice

Demolice budov včetně recyklace stavebních materiálů - drcení betonů a cihel, následný prodej recyklátů, ukládání stavebních sutí. Dále nabízíme zámečnické práce - zakázková výroba z nerezi, zámečnické výrobky, ocelové konstrukce z černé a pozinkované oceli, stavební zámečnickou výrobu.

7TIGAS Zlín s.r.o.

2.1 km Tečovice 364, Tečovice Bezdlužná

Specializujeme se na výrobu z nerezu. Vyrábíme nerezové, skleněné a balkonové zábradlí, schodiště, nábytek z nerezu, výlohy, světla, reklamní nápisy, skleněné dveře. Vše kusově, atypicky i sériově. Dále se zabýváme zpracováním nerez materiálu.

8Jan Trčala

2.1 km Tečovice 241, Tečovice Bezdlužná

Povrchové úpravy kovů, svařování ocelových konstrukcí a umělecko řemeslné zpracování kovu.

9Kovář Václav - zámečnictví

2.1 km Hostišová 32, Hostišová Bezdlužná

Naším oborem je nabídka zámečnických prací a kovoobrábění. Vyrábíme kované ploty a nerezové zábradlí.

10Jaromír Brázdil

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
2.2 km Mysločovice 201, Mysločovice Bezdlužná

Obráběčské a soustružnické práce včetně frézování i vrtání. Obrábíme ocel, dural, hliník, barevné kovy i plasty. Vyrábíme výkresové dokumentace s tolerovanou přesností.


Kovovýroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Kovovýroba v lokalitě Sazovice – detailní popis

Kovovýroba a kovoobrábění spojuje řadu technologických procesů jako je obrábění, lisování, tváření, pálení, ohýbání, řezání, svařování, práškové lakování a další.

Obrábění

Obrábění je technologický proces vytváření požadovaného tvaru obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti. Proces výroby spočívá v odebírání materiálu. Starší postupy ručního obrábění ustupují v dnešní době strojnímu obrábění.

Způsoby obrábění

Tradiční

 • Ruční obrábění
 • Třískové mechanické obrábění
 • Řezání

Netradiční obrábění

 • Elektrojiskrové
 • Chemické
 • Světelným paprskem (laserem)
 • Vysokotlakým proudem vody

Ruční obrábění

Pilování – při pilování se používají pilníky různých délek, tvarů a hrubostí.

Zaškrabávání – při zaškrabávání se používá škrabák, se kterým se dosahuje co nejkvalitnějšího povrchu obráběné plochy.

Třískové obrábění

Spočívá ve vniknutí břitu nástroje do materiálu, od kterého se oddělují třísky.

Soustružení je obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch. Obrobek koná hlavní rotační pohyb a nástroj (soustružnický nůž) koná vedlejší pohyb (posuv). Celý stroj se nazývá soustruh.

Frézování je obrábění kovů vícebřitým nástrojem. Hlavní pohyb koná nástroj a vedlejší pohyb (posuv) koná obrobek. Fréza je samotný nástroj, který materiál opracovává. Celý stroj se nazývá frézka.

Vrtání je obrábění materiálu rotačním pohybem nástroje (vrtáku). Vrták koná hlavní řezný (otáčivý) pohyb i vedlejší pohyb (posuv). Vrtání může probíhat i na soustruhu.

Vystružování je dokončovací práce, která následuje po vrtání. Vystružování pomáhá docílit přesného rozměru díry a zároveň kvalitního povrchu. Nástroj se nazývá výstružník.

Řezání používá se pro dělení dlouhých pásovin, kulatin a jiných profilových tyčí na požadovanou délku. Na řezání se většinou používá pásová pila.

Hoblování je obrábění rovinných ploch. Obrobek vykonává hlavní řezný pohyb a nůž vykonává posuv a přísuv. Stroj na hoblování se nazývá hoblovka. 

Obrážení je obrábění vnitřních a vnějších rovinných a kruhových ploch jednobřitým nástrojem. Stroj na obrážení se nazývá obrážečka.

Broušení při broušení se materiál odebírá tvrdým brusivem s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů. Strojové broušení dosahuje vysoké přesnosti a velmi kvalitního povrchu.

Superfinišování – je dokončovací technologie, která se používá k zajištění co nejpřesnější jakosti povrchu strojní součásti.

Lapování – je dokončovací technologie, která se používá pro dosažení kvalitní jemné drsnosti povrchu.

Honování - je dokončovací technologie obrábění vnitřních nebo vnějších povrchů válcových součástí. Cílem je zajištění dokonalé jakosti povrchu.

Kovovýroba

Zabýváme se kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobou.

 • Ohýbání trubek 
 • Obrábění ocelových a nerezových dílů
 • Ohraňování na CNC stroji
 • Stříhání plechů
 • Ohýbání plechů
 • Zakružování plechů
 • Děrování plechů
 • Vypalování laserem
 • Svařování ocelových, hliníkových a nerezových dílů
 • Povrchové úpravy – galvanické, žárové, lakované, nátěr
 • Dělení materiálu na požadovaný rozměr
 • Výroba plechových dílů
 • Výrobky v plechu – zákryty, nádrže, bedny, skříně
 • Výroba konstrukcí z oceli, nerezu nebo hliníku
 • Výroba z otěruvzdorných materiálů
 • Zakázková výroba – zábradlí, ploty, vrata, brány, bezpečnostní mříže