Kovovýroba – Otrokovice okres Zlín

Kovovýroba je technologický proces ve strojírenství, během kterého vznikají produkty nejrůznějšího ražení. Přehled firem zabývajících se kovovýrobou v lokalitě Otrokovice.

1–10 firem z 376 nalezených Filtry

1GastroTechno, s.r.o.1 pobočka

198 m tř. Tomáše Bati 1090, Otrokovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej a servis zařízení pro gastronomi. Dále realizace profesionálních kuchyní, barů, cukráren a obchodů. Mimo jiné dovoz a servis nářezových strojů BECKERS, BOSTON, SCHARFEN, MANCONI a mlýnků na maso FAMA, MAINCA.

2Luděk Skopal

199 m Družstevní 1310, Otrokovice Bezdlužná

Zámečnické práce a svařování.

3K.P.R. ENGINEERING, s.r.o.

Firma K.P.R. ENGINEERING vznikla v roce 1995 a zabývá se distribucí programového systému Samcef pro výpočty metodou konečných prvků. Nabízíme konstrukčních a výpočtářské práce.

4ATENA spol. s r.o.

286 m Palackého 138, , Otrokovice Bezdlužná

Specializujeme se na provětrávané fasády (Alucobond, Cembonit, Keramika, Max-deska), hliníkové a ocelové a kovové podhledy (mřížkové podhledy, lamelové podhledy, kazetové podhledy), slunolamy, sádrokartony, minerální podhledy.

5REKOMET STEEL s.r.o.

375 m J. Jabůrkové 308, Otrokovice Bezdlužná

Firma REKOMET STEEL s.r.o. je česká soukromá společnost. Předmětem naší činností je především nákup, prodej barevných kovů a hutních výrobků a to pouze od firem. Specializujeme se na tuzemský i zahraniční trh v rámci celé Evropy. Hlavním cílem společnosti je dlouhodobá spolupráce s obchodními…

6PRICIS, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
492 m tř. Tomáše Bati 1716, Otrokovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zaobíráme se výrobou a stavbou strojů, zařízení a výrobních linek. Dále provádíme generální opravy koželužských a papírenských strojů. Poskytujeme i povrchovou úpravu kovů pískováním, zinkováním, chromováním, eloxováním a černěním. Mimo jiné zhotovujeme vrata, brány, ploty, zábradlí, regály a další.

7Krajča Radomír, Ing.

547 m Hložkova 1374, Otrokovice Bezdlužná

Naším oborem je výroba odlitků a modelů ze šedé a tvárné litiny a ocelolitiny.

8FREPO, s.r.o.

568 m Smetanova 1634, Otrokovice
Dnes už má zavřeno

Společnost poskytuje služby v oblasti kovovýroby, zámečnických prací, výroby beztlakových zásobníků kapalin a duplikačních kotlů aj.

9Kocián Tomáš - stěhování strojů

891 m Prostřední 421, Otrokovice Bezdlužná

Naším oborem je stěhování strojů a zařízení včetně demontáže a montáže. Transport provádíme na speciálních transportních podvozcích do váhy jednotlivých kusů 35 tun. Nabídka zámečnické výroby. Vyrábíme ocelové konstrukce, regálové sestavy, skříňky, ponky a další. Provádíme svařování, vrtání,…

10MACROFLEX s.r.o. (pobočka Otrokovice)1 pobočka

967 m tř. Tomáše Bati 1852, Otrokovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Servis, prodej a poradenství v oboru kompenzátorů, pevnostní výpočty potrubí. Dále nabízíme nerezové vlnovcové kompenzátory MACOGA, gumové kompenzátory TEGUFLEX, tkaninové kompenzátory ROTH, potrubní uložení a závěsy PIHASA, nerezové vlnovcové hadice ROTH.


Kovovýroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Kovovýroba v lokalitě Otrokovice – detailní popis

Kovovýroba a kovoobrábění spojuje řadu technologických procesů jako je obrábění, lisování, tváření, pálení, ohýbání, řezání, svařování, práškové lakování a další.

Obrábění

Obrábění je technologický proces vytváření požadovaného tvaru obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti. Proces výroby spočívá v odebírání materiálu. Starší postupy ručního obrábění ustupují v dnešní době strojnímu obrábění.

Způsoby obrábění

Tradiční

 • Ruční obrábění
 • Třískové mechanické obrábění
 • Řezání

Netradiční obrábění

 • Elektrojiskrové
 • Chemické
 • Světelným paprskem (laserem)
 • Vysokotlakým proudem vody

Ruční obrábění

Pilování – při pilování se používají pilníky různých délek, tvarů a hrubostí.

Zaškrabávání – při zaškrabávání se používá škrabák, se kterým se dosahuje co nejkvalitnějšího povrchu obráběné plochy.

Třískové obrábění

Spočívá ve vniknutí břitu nástroje do materiálu, od kterého se oddělují třísky.

Soustružení je obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch. Obrobek koná hlavní rotační pohyb a nástroj (soustružnický nůž) koná vedlejší pohyb (posuv). Celý stroj se nazývá soustruh.

Frézování je obrábění kovů vícebřitým nástrojem. Hlavní pohyb koná nástroj a vedlejší pohyb (posuv) koná obrobek. Fréza je samotný nástroj, který materiál opracovává. Celý stroj se nazývá frézka.

Vrtání je obrábění materiálu rotačním pohybem nástroje (vrtáku). Vrták koná hlavní řezný (otáčivý) pohyb i vedlejší pohyb (posuv). Vrtání může probíhat i na soustruhu.

Vystružování je dokončovací práce, která následuje po vrtání. Vystružování pomáhá docílit přesného rozměru díry a zároveň kvalitního povrchu. Nástroj se nazývá výstružník.

Řezání používá se pro dělení dlouhých pásovin, kulatin a jiných profilových tyčí na požadovanou délku. Na řezání se většinou používá pásová pila.

Hoblování je obrábění rovinných ploch. Obrobek vykonává hlavní řezný pohyb a nůž vykonává posuv a přísuv. Stroj na hoblování se nazývá hoblovka. 

Obrážení je obrábění vnitřních a vnějších rovinných a kruhových ploch jednobřitým nástrojem. Stroj na obrážení se nazývá obrážečka.

Broušení při broušení se materiál odebírá tvrdým brusivem s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů. Strojové broušení dosahuje vysoké přesnosti a velmi kvalitního povrchu.

Superfinišování – je dokončovací technologie, která se používá k zajištění co nejpřesnější jakosti povrchu strojní součásti.

Lapování – je dokončovací technologie, která se používá pro dosažení kvalitní jemné drsnosti povrchu.

Honování - je dokončovací technologie obrábění vnitřních nebo vnějších povrchů válcových součástí. Cílem je zajištění dokonalé jakosti povrchu.

Kovovýroba

Zabýváme se kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobou.

 • Ohýbání trubek 
 • Obrábění ocelových a nerezových dílů
 • Ohraňování na CNC stroji
 • Stříhání plechů
 • Ohýbání plechů
 • Zakružování plechů
 • Děrování plechů
 • Vypalování laserem
 • Svařování ocelových, hliníkových a nerezových dílů
 • Povrchové úpravy – galvanické, žárové, lakované, nátěr
 • Dělení materiálu na požadovaný rozměr
 • Výroba plechových dílů
 • Výrobky v plechu – zákryty, nádrže, bedny, skříně
 • Výroba konstrukcí z oceli, nerezu nebo hliníku
 • Výroba z otěruvzdorných materiálů
 • Zakázková výroba – zábradlí, ploty, vrata, brány, bezpečnostní mříže