Kovovýroba – Racková okres Zlín

Kovovýroba je technologický proces ve strojírenství, během kterého vznikají produkty nejrůznějšího ražení. Přehled firem zabývajících se kovovýrobou v lokalitě Racková.

1–10 firem z 331 nalezených Filtry

2Kovář Václav - zámečnictví

3.6 km Hostišová 32, Hostišová Bezdlužná

Naším oborem je nabídka zámečnických prací a kovoobrábění. Vyrábíme kované ploty a nerezové zábradlí.

3MM Laser-Kovo s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
3.9 km Hostišová - Horňák…, Hostišová - Horňák
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

MM Laser-Kovo s.r.o., se sídlem Hostišová - Horňák 142, 763 01, Hostišová - Horňák, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 107990, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. …

4SOLAR-TECHNIK s.r.o.2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(44)
3.9 km Holešovská 399, Fryšták Bezdlužná

Práškovna lakovna, moderní linka pro nanášení práškových plastů, komplexně zaměřenou na železité a hliníkové povrchy. Technologickou skladbu linky tvoří taktovaný odmašťovací stroj, čistírna odpadních vod, sušárna, kabina pro nanášení práškových plastů, vytvrzovací pec.

5MAVA-lisovna, s.r.o.

4.2 km Tovární 424, Fryšták
Otevřeno do 14:00
Bezdlužná

MAVA-lisovna, s.r.o., se sídlem Tovární 424, 763 16, Fryšták, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 24311, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1996. Pracuje u nás 25 - 49 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

6KOVOTREND s.r.o.

4.2 km Tovární 402, Fryšták Bezdlužná

KOVOTREND s.r.o., se sídlem Tovární 402, 763 16, Fryšták, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 19758, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1995. Pracuje u nás 25 - 49 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: výroba…

7TRIOMETAL s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
4.2 km Tovární 402, Fryšták Bezdlužná

Nabízíme kovovýrobu, kovoobrábění a zámečnickou výrobu. Pro strojírenskou výrobu nabízíme široké spektrum dílů. Jedná se o svařované sestavy do váhy 500 kg. Kovové palety na přepravu různých typů zboží patří k našemu standardnímu programu. Disponujeme technologií svařování nerezi metodou TIG.

8SKLENÁŘSTVÍ NONSTOP plus s.r.o. (pobočka Fryšták)8 poboček

3.7
★★★★★
★★★★★
(28)
4.3 km náměstí Míru 48, Fryšták Bezdlužná

Sklenářství nabízí velké množství výrobků a služeb - sklenářské práce, zasklívání výloh, lepíme UV lepidlem, rámování a paspartování, přesklíváme plastová okna, eurookna, pískování. Vyrábíme skla izolační, bezpečnostní, GLASSPLATE, dvojskla Ditherm, neprůstřelná, protipožární, kalená, ornamentní.

9PADOZA, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
4.3 km Tovární 442, Fryšták

Zámečnické práce, výroba a montáž ocelových konstrukcí, hal, skladů a boxů pro koně.

10Michal Stopa - Regama

4.4
★★★★★
★★★★★
(5)
4.4 km Kapradinová 549, Zlín - Mladcová Bezdlužná

Řezání, gravírování a značení materiálů laserem. Vyrábíme štítky, jmenovky, dárkové a reklamní předměty, razítka, originální dekorativní hodiny, lampy, krabičky ze dřeva.


Kovovýroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Kovovýroba v lokalitě Racková – detailní popis

Kovovýroba a kovoobrábění spojuje řadu technologických procesů jako je obrábění, lisování, tváření, pálení, ohýbání, řezání, svařování, práškové lakování a další.

Obrábění

Obrábění je technologický proces vytváření požadovaného tvaru obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti. Proces výroby spočívá v odebírání materiálu. Starší postupy ručního obrábění ustupují v dnešní době strojnímu obrábění.

Způsoby obrábění

Tradiční

 • Ruční obrábění
 • Třískové mechanické obrábění
 • Řezání

Netradiční obrábění

 • Elektrojiskrové
 • Chemické
 • Světelným paprskem (laserem)
 • Vysokotlakým proudem vody

Ruční obrábění

Pilování – při pilování se používají pilníky různých délek, tvarů a hrubostí.

Zaškrabávání – při zaškrabávání se používá škrabák, se kterým se dosahuje co nejkvalitnějšího povrchu obráběné plochy.

Třískové obrábění

Spočívá ve vniknutí břitu nástroje do materiálu, od kterého se oddělují třísky.

Soustružení je obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch. Obrobek koná hlavní rotační pohyb a nástroj (soustružnický nůž) koná vedlejší pohyb (posuv). Celý stroj se nazývá soustruh.

Frézování je obrábění kovů vícebřitým nástrojem. Hlavní pohyb koná nástroj a vedlejší pohyb (posuv) koná obrobek. Fréza je samotný nástroj, který materiál opracovává. Celý stroj se nazývá frézka.

Vrtání je obrábění materiálu rotačním pohybem nástroje (vrtáku). Vrták koná hlavní řezný (otáčivý) pohyb i vedlejší pohyb (posuv). Vrtání může probíhat i na soustruhu.

Vystružování je dokončovací práce, která následuje po vrtání. Vystružování pomáhá docílit přesného rozměru díry a zároveň kvalitního povrchu. Nástroj se nazývá výstružník.

Řezání používá se pro dělení dlouhých pásovin, kulatin a jiných profilových tyčí na požadovanou délku. Na řezání se většinou používá pásová pila.

Hoblování je obrábění rovinných ploch. Obrobek vykonává hlavní řezný pohyb a nůž vykonává posuv a přísuv. Stroj na hoblování se nazývá hoblovka. 

Obrážení je obrábění vnitřních a vnějších rovinných a kruhových ploch jednobřitým nástrojem. Stroj na obrážení se nazývá obrážečka.

Broušení při broušení se materiál odebírá tvrdým brusivem s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů. Strojové broušení dosahuje vysoké přesnosti a velmi kvalitního povrchu.

Superfinišování – je dokončovací technologie, která se používá k zajištění co nejpřesnější jakosti povrchu strojní součásti.

Lapování – je dokončovací technologie, která se používá pro dosažení kvalitní jemné drsnosti povrchu.

Honování - je dokončovací technologie obrábění vnitřních nebo vnějších povrchů válcových součástí. Cílem je zajištění dokonalé jakosti povrchu.

Kovovýroba

Zabýváme se kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobou.

 • Ohýbání trubek 
 • Obrábění ocelových a nerezových dílů
 • Ohraňování na CNC stroji
 • Stříhání plechů
 • Ohýbání plechů
 • Zakružování plechů
 • Děrování plechů
 • Vypalování laserem
 • Svařování ocelových, hliníkových a nerezových dílů
 • Povrchové úpravy – galvanické, žárové, lakované, nátěr
 • Dělení materiálu na požadovaný rozměr
 • Výroba plechových dílů
 • Výrobky v plechu – zákryty, nádrže, bedny, skříně
 • Výroba konstrukcí z oceli, nerezu nebo hliníku
 • Výroba z otěruvzdorných materiálů
 • Zakázková výroba – zábradlí, ploty, vrata, brány, bezpečnostní mříže