Kovovýroba – Mysločovice okres Zlín

Kovovýroba je technologický proces ve strojírenství, během kterého vznikají produkty nejrůznějšího ražení. Přehled firem zabývajících se kovovýrobou v lokalitě Mysločovice.

1–10 firem z 331 nalezených Filtry

1A3R, s.r.o.

250 m Mysločovice 53, Mysločovice Bezdlužná

A3R, s.r.o., se sídlem Mysločovice 53, 763 01, Mysločovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 22742, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1996. Předmětem podnikání je: zámečnictví, nástrojářství…

2Jaromír Brázdil

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
490 m Mysločovice 201, Mysločovice Bezdlužná

Obráběčské a soustružnické práce včetně frézování i vrtání. Obrábíme ocel, dural, hliník, barevné kovy i plasty. Vyrábíme výkresové dokumentace s tolerovanou přesností.

3LAJDA KOVO, s.r.o.1 pobočka

4.9
★★★★★
★★★★★
(22)
490 m Mysločovice 202, Mysločovice
Otevřeno do 21:00
Bezdlužná

Provádíme trískové obrábění. Výrobky obrábíme na klasických i automatických soustruzích a nově také na CNC soustruzích HARDINGE- TALENT 8/52.- LYNX G202, Také obrábíme pomocí frézování, vrtání a dalších způsobů třískového obrábění. Dále válcujeme závity a to až do M30 a délky 3000 mm.

4LAJDA KOVO, s.r.o. - kovoobrábění1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
490 m Mysločovice 202, Mysločovice Bezdlužná

Kovoobrábění a soustružení na CNC strojích. Také dokážeme obrábět pomocí frézování, vrtání a dalších způsobů třískového obrábění.

5Kovář Václav - zámečnictví

1.6 km Hostišová 32, Hostišová Bezdlužná

Naším oborem je nabídka zámečnických prací a kovoobrábění. Vyrábíme kované ploty a nerezové zábradlí.

6MM Laser-Kovo s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
1.7 km Hostišová - Horňák…, Hostišová - Horňák
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

MM Laser-Kovo s.r.o., se sídlem Hostišová - Horňák 142, 763 01, Hostišová - Horňák, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 107990, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. …

7KOVES, spol. s r.o.

2.0 km Sazovice 200, Sazovice
Otevřeno do 14:00

KOVES, spol. s r.o., se sídlem Sazovice 200, 763 01, Sazovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 342557, Městský soud v Praze. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1999. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

8MRB Sazovice, spol. s r.o. (pobočka Sazovice)4 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(23)
2.0 km Sazovice 191, Sazovice Bezdlužná

Plošné a 3D řezání laserem a zpracování plechových výlisků. Bezpečnostní dveře BEDEX s požární odolností, prodej po celé ČR, ohraňovací lisy.

9David Syřena

2.0 km Sazovice 206, Sazovice Bezdlužná

David Syřena, se sídlem Sazovice 206, 763 01, Sazovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2018. Předmětem podnikání je: Obráběčství Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

10TIGAS Zlín s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(6)
3.8 km Tečovice 364, Tečovice Bezdlužná

Specializujeme se na výrobu z nerezu. Vyrábíme nerezové, skleněné a balkonové zábradlí, schodiště, nábytek z nerezu, výlohy, světla, reklamní nápisy, skleněné dveře. Vše kusově, atypicky i sériově. Dále se zabýváme zpracováním nerez materiálu.


Kovovýroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Kovovýroba v lokalitě Mysločovice – detailní popis

Kovovýroba a kovoobrábění spojuje řadu technologických procesů jako je obrábění, lisování, tváření, pálení, ohýbání, řezání, svařování, práškové lakování a další.

Obrábění

Obrábění je technologický proces vytváření požadovaného tvaru obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti. Proces výroby spočívá v odebírání materiálu. Starší postupy ručního obrábění ustupují v dnešní době strojnímu obrábění.

Způsoby obrábění

Tradiční

 • Ruční obrábění
 • Třískové mechanické obrábění
 • Řezání

Netradiční obrábění

 • Elektrojiskrové
 • Chemické
 • Světelným paprskem (laserem)
 • Vysokotlakým proudem vody

Ruční obrábění

Pilování – při pilování se používají pilníky různých délek, tvarů a hrubostí.

Zaškrabávání – při zaškrabávání se používá škrabák, se kterým se dosahuje co nejkvalitnějšího povrchu obráběné plochy.

Třískové obrábění

Spočívá ve vniknutí břitu nástroje do materiálu, od kterého se oddělují třísky.

Soustružení je obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch. Obrobek koná hlavní rotační pohyb a nástroj (soustružnický nůž) koná vedlejší pohyb (posuv). Celý stroj se nazývá soustruh.

Frézování je obrábění kovů vícebřitým nástrojem. Hlavní pohyb koná nástroj a vedlejší pohyb (posuv) koná obrobek. Fréza je samotný nástroj, který materiál opracovává. Celý stroj se nazývá frézka.

Vrtání je obrábění materiálu rotačním pohybem nástroje (vrtáku). Vrták koná hlavní řezný (otáčivý) pohyb i vedlejší pohyb (posuv). Vrtání může probíhat i na soustruhu.

Vystružování je dokončovací práce, která následuje po vrtání. Vystružování pomáhá docílit přesného rozměru díry a zároveň kvalitního povrchu. Nástroj se nazývá výstružník.

Řezání používá se pro dělení dlouhých pásovin, kulatin a jiných profilových tyčí na požadovanou délku. Na řezání se většinou používá pásová pila.

Hoblování je obrábění rovinných ploch. Obrobek vykonává hlavní řezný pohyb a nůž vykonává posuv a přísuv. Stroj na hoblování se nazývá hoblovka. 

Obrážení je obrábění vnitřních a vnějších rovinných a kruhových ploch jednobřitým nástrojem. Stroj na obrážení se nazývá obrážečka.

Broušení při broušení se materiál odebírá tvrdým brusivem s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů. Strojové broušení dosahuje vysoké přesnosti a velmi kvalitního povrchu.

Superfinišování – je dokončovací technologie, která se používá k zajištění co nejpřesnější jakosti povrchu strojní součásti.

Lapování – je dokončovací technologie, která se používá pro dosažení kvalitní jemné drsnosti povrchu.

Honování - je dokončovací technologie obrábění vnitřních nebo vnějších povrchů válcových součástí. Cílem je zajištění dokonalé jakosti povrchu.

Kovovýroba

Zabýváme se kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobou.

 • Ohýbání trubek 
 • Obrábění ocelových a nerezových dílů
 • Ohraňování na CNC stroji
 • Stříhání plechů
 • Ohýbání plechů
 • Zakružování plechů
 • Děrování plechů
 • Vypalování laserem
 • Svařování ocelových, hliníkových a nerezových dílů
 • Povrchové úpravy – galvanické, žárové, lakované, nátěr
 • Dělení materiálu na požadovaný rozměr
 • Výroba plechových dílů
 • Výrobky v plechu – zákryty, nádrže, bedny, skříně
 • Výroba konstrukcí z oceli, nerezu nebo hliníku
 • Výroba z otěruvzdorných materiálů
 • Zakázková výroba – zábradlí, ploty, vrata, brány, bezpečnostní mříže