Zahrada – Racková okres Zlín

Zahrada je pozemek pro pěstování rostlin sloužící k odpočinku, volnočasovým aktivitám nebo pěstování plodin určených ke konzumaci. První zmínky o zahradách pocházejí z oblasti Přední Asie kolem roku 4000 l. př. n. l. Přehled zahrad v lokalitě Racková.

1–10 firem z 29 nalezených Filtry

1Valachia Gardens

4.1 km Mezihoří 531, Zlín Bezdlužná

Valachia Gardens, se sídlem Mezihoří 531, 760 01, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2000. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Zdroj: výpis z…

2Zahradnictví u rozchodníka spol. s r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(33)
4.4 km náměstí Míru 430, Fryšták
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zahradnictví u rozchodníka spol. s r.o. bylo založeno v roce 2014 a navázalo na předchozí sdružení fyzických osob s 10 letou činností a předchozích 20 let zkušeností. Nabízíme sazenice okrasných a ovocných rostlin a doplňkový zahradnický sortiment. Provádíme také návrhy a realizace zahrad.

3ANIMA HORTI

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
4.8 km Na Kopci 3816, Zlín
Dnes už má zavřeno

ANIMA HORTI, se sídlem Na Kopci 3816, 760 01, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2012. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více informací…

4Jan Vašek - TESAŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ

4.9 km Osvobození II 257, Fryšták Bezdlužná Ověřená

Naše firma se zaměřuje na komplexní tesařské, pokrývačské a klempířské práce. Dále také na odbornou montáž střešních oken VELUX, FAKRO a ROTO. Specializujeme se na krokvové soustavy všech tvarů, pergoly, stání pro auta, zahradní domky, palubkové podbití domků, štítů a palubkové podlahy,…

5MONTIM Kutra, s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(10)
5.0 km Mysločovice 110, Mysločovice Bezdlužná

MONTIM Kutra, s.r.o., se sídlem Mysločovice 110, 763 01, Mysločovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 69787, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2011. Pracuje u nás 20 - 24 zaměstnanci. Předmětem…

6Martin Rudoš - Dřevěné terasy Zlín

5.6 km Podlesí III 4943, Zlín Bezdlužná

Montáž dřevěných teras, pergol, přístřešků, dřevníků, zahradních domků, plotů a dalších dřevostaveb.

7Erica Garden, s.r.o.

5.7 km Budovatelská 4793, Zlín Bezdlužná

Erica Garden, s.r.o., se sídlem Budovatelská 4793, 760 05, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 62570, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2009. Předmětem podnikání je: výroba, obchod a služby neuvedené…

8Zahrady Horňák

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
5.9 km Horní Vršava VII…, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zahrady Horňák, se sídlem Horní Vršava VII 5421, 760 01, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2015. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více…

9ACRIS ZAHRADY s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(79)
6.4 km Nábřeží 297, Zlín Bezdlužná

ACRIS ZAHRADY s.r.o., se sídlem Nábřeží 297, 760 01, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 54260, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2007. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

10LARGO CZ, s.r.o.1 pobočka

6.6 km třída Tomáše Bati…, Zlín - Prštné
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodejce lesní a zahradní techniky Husqvarna, Honda, Lizard, Vari, Snapper, Hortus, Spider či sortiment pil, sekaček, vyžínačů a křovinořezů, traktorů i sněhových fréz. Dále provádíme servis a broušení řetězů.


Zahrada – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zahrada v lokalitě Racková – detailní popis

Typy zahrad 

Zeleninová zahrada – slouží k pěstování zeleniny ke spotřebě nebo zde mohou být pěstovány okrasné druhy zeleniny. Součástí zeleninových zahrad bývají skleníky, které jsou vhodné pro pěstování rajčat, okurek, ředkviček nebo salátů.

Ovocná zahrada – slouží k pěstování ovocných stromů jako jsou jabloně, hrušně, třešně, broskvoně nebo meruňky. Ovocnou zahradou může být označován ovocný sad. 

Okrasná zahrada – účelem okrasné zahrady je dekorace, reprezentace nebo rekreace. Okrasnou zahradou může být označována také předzahrádka. Většinu okrasných zahrad si navrhují, upravují a udržují jejich majitelé. Pokud si zahrádku nechcete sami vytvořit, můžete si najmout zahradního architekta, který vám ji vytvoří podle vašich představ. Obor zabývající úpravami okrasných zahrad se nazývá zahradní architektura.

Obytná zahrada – je zahrada u domu. Obvykle se nachází za domem. Součástí obytné zahrady může být okrasná zahrada, dlážděná plocha, plocha trávníku, ovocné stromy, záhony se zeleninou nebo bylinkami. Příslušenství obytné zahrady může tvořit venkovní krb, venkovní kuchyně, zahradní nábytek, prolézačky pro děti, pískoviště nebo bazén.

Zimní zahrada – je prosklená obytná místnost, která je přičleněná k domu. Má obytnou i estetickou funkci a umožňuje člověku kontakt s rostlinami přímo v domě v kterémkoli ročním období

Oranžérie – je stavba s velkými okny a vytápěním, která slouží k přezimování choulostivých dřevin. Využívá se k pěstování citrusů a dalších subtropických rostlin. Oranžérie se nacházejí především v zámeckých komplexech

Botanická zahradaje uměle vysazená zahrada prezentující veřejnosti ucelené a odborně zpracované sbírky rostlin. Sbírky rostlin slouží také pro ekologickou výchovu a pro výuku zvláště středních nebo vysokých škol. Jedním z hlavních úkolů botanických zahrad je ochrana genofondu rostlin.

Arboretum – je zvláštní botanická zahrada, která se specializuje na výzkum a pěstění živých dřevin. Podle účelu arboreta může být upraveno jako okrasná zahrada, park nebo zde rostliny mohou růst volně. Výběr rostlin je úzce specializovaný a odborný, slouží pouze pro okrasu nebo je příkladem úpravy krajiny.

Zoologická zahrada – je rekreační, zábavní, ochranářské, vědecké a osvětové zařízení určené k chovu zvířat v podmínkách co nejbližších přirozenému životu druhu v přírodě. Specializují se na chov ohrožených druhů a díky nim se podařilo zachránit již řadu vymírajících druhů (např. kůň Převalského, aligátor čínský, bažant mandžuský). 

Veřejná zeleň – jsou volně rostoucí a veřejně přístupné rostliny. Veřejná zeleň může mít také podobu parku. Mezi funkce veřejné zeleně patří: zlepšení kvality vzduchu, zastínění, korekce teplotních výkyvů, absorpce hluku a v neposlední řadě estetická funkce. 

Slepecká zahradaje určená zejména pro nevidomé. Ve slepecké zahradě naleznete rostliny, které lze vnímat nejlépe hmatem a čichem. Jsou zde především aromatické rostliny a rostliny se zajímavým tvarem nebo strukturou listů.

Hřbitov (zahrada mrtvých) – je pietní prostor určený ke vzpomínce na zesnulé.

Magazín zahrada přináší vše o zahradách, zahradním nábytku, zahradním nářadí, bazénech, jezírkách, květinách a okrasných dřevinách.

Časopis Naše krásná zahrada přináší pro všechny milovníky zahradničení a zeleně vše o okrasných zahradách, balkonech, terasách nebo pokojových rostlinách. Časopis vychází každý měsíc.