Zahrada – Kroměříž

Zahrada je pozemek pro pěstování rostlin sloužící k odpočinku, volnočasovým aktivitám nebo pěstování plodin určených ke konzumaci. První zmínky o zahradách pocházejí z oblasti Přední Asie kolem roku 4000 l. př. n. l. Přehled zahrad v lokalitě Kroměříž.

1–10 firem z 16 nalezených Filtry

1Národní památkový ústav.132 poboček

4.7
★★★★★
★★★★★
(29)
Sněmovní1/2, Kroměříž Bezdlužná

Provoz biskupské mincovny. Byla vybudována olomouckým biskupem Karlem II. z Lichtensteinu hned na počátku jeho působení v Kroměříži. Stála na obvodu historického jádra města - vedle mlýna, na tehdejší dobu byla velmi moderně vybavena. První mince zde byly raženy již v roce 1666.

2Výstaviště Floria

4.5
★★★★★
★★★★★
(1966)
K Výstavišti 4069/8, Kroměříž

Výstaviště vzniklé ve Zlínském kraji. Výstaviště nabízí 20 000 m2 venkovních výstavních ploch pod přístřešky a výstavní plochy ve 2 krytých halách. Dále jeho chloubou je 6 stylově odlišných okrasných zahrad. Mimo jiné samozřejmostí je moderní zázemí, pevné stánky, restaurace, ozvučení, ostraha a WC.

3Paliva Holešov, spol. s r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(59)
Palackého 1398, Holešov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme tuhá paliva i dřevěné brikety včetně dopravy. Nabízíme také sypké stavební hmoty jako je písek, štěrk, stavebniny a pozinkované klempířské zboží.

4Ateliér LIST - Ing. Alena Vránová

Zástřizly 41, Zástřizly
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Ateliér LIST - Ing. Alena Vránová, se sídlem Zástřizly 41, 768 05, Zástřizly, v okrese Kroměříž a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2006. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…

5Lenka Bařinová (pobočka Morkovice-Slížany)1 pobočka

Náměstí 29, Morkovice-Slížany
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Lenka Bařinová, se sídlem Náměstí 29, 768 33, Morkovice-Slížany, v okrese Kroměříž a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Zemědělský podnikatel - fyzická osoba. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

6Ladislava Štěpánková

Sokolská 266, Zborovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Ladislava Štěpánková, se sídlem Sokolská 266, 768 32, Zborovice, v okrese Kroměříž a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Zemědělský podnikatel - fyzická osoba. Založení v roce 1990. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

7Okrasná školka Záříčí s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(18)
Záříčí 305, Záříčí
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Okrasná školka Záříčí s.r.o., se sídlem Záříčí 305, 768 11, Záříčí, v okrese Kroměříž a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 111770, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1996. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem…

8Zahradnictví Ludmila Dobešová

Pačlavice 39, Pačlavice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zahradnictví Ludmila Dobešová, se sídlem Pačlavice 39, 768 34, Pačlavice, v okrese Kroměříž a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2012. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského…

9Jiří Novák - Holešov

Jiří Novák, se sídlem Palackého 962/53, 769 01, Holešov, v okrese Kroměříž a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Zemědělský podnikatel - fyzická osoba. Založení v roce 1995. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Zdroj: výpis z dat…

10Zahradnictví Kohout

4.8
★★★★★
★★★★★
(113)
Tlumačovská 286, Kvasice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zahradnictví Kohout, se sídlem Tlumačovská 286, 768 21, Kvasice, v okrese Kroměříž a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Zemědělský podnikatel - fyzická osoba. Založení v roce 1996. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…


Zahrada – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Kroměříž


Zahrada v lokalitě Kroměříž – detailní popis

Typy zahrad 

Zeleninová zahrada – slouží k pěstování zeleniny ke spotřebě nebo zde mohou být pěstovány okrasné druhy zeleniny. Součástí zeleninových zahrad bývají skleníky, které jsou vhodné pro pěstování rajčat, okurek, ředkviček nebo salátů.

Ovocná zahrada – slouží k pěstování ovocných stromů jako jsou jabloně, hrušně, třešně, broskvoně nebo meruňky. Ovocnou zahradou může být označován ovocný sad. 

Okrasná zahrada – účelem okrasné zahrady je dekorace, reprezentace nebo rekreace. Okrasnou zahradou může být označována také předzahrádka. Většinu okrasných zahrad si navrhují, upravují a udržují jejich majitelé. Pokud si zahrádku nechcete sami vytvořit, můžete si najmout zahradního architekta, který vám ji vytvoří podle vašich představ. Obor zabývající úpravami okrasných zahrad se nazývá zahradní architektura.

Obytná zahrada – je zahrada u domu. Obvykle se nachází za domem. Součástí obytné zahrady může být okrasná zahrada, dlážděná plocha, plocha trávníku, ovocné stromy, záhony se zeleninou nebo bylinkami. Příslušenství obytné zahrady může tvořit venkovní krb, venkovní kuchyně, zahradní nábytek, prolézačky pro děti, pískoviště nebo bazén.

Zimní zahrada – je prosklená obytná místnost, která je přičleněná k domu. Má obytnou i estetickou funkci a umožňuje člověku kontakt s rostlinami přímo v domě v kterémkoli ročním období

Oranžérie – je stavba s velkými okny a vytápěním, která slouží k přezimování choulostivých dřevin. Využívá se k pěstování citrusů a dalších subtropických rostlin. Oranžérie se nacházejí především v zámeckých komplexech

Botanická zahradaje uměle vysazená zahrada prezentující veřejnosti ucelené a odborně zpracované sbírky rostlin. Sbírky rostlin slouží také pro ekologickou výchovu a pro výuku zvláště středních nebo vysokých škol. Jedním z hlavních úkolů botanických zahrad je ochrana genofondu rostlin.

Arboretum – je zvláštní botanická zahrada, která se specializuje na výzkum a pěstění živých dřevin. Podle účelu arboreta může být upraveno jako okrasná zahrada, park nebo zde rostliny mohou růst volně. Výběr rostlin je úzce specializovaný a odborný, slouží pouze pro okrasu nebo je příkladem úpravy krajiny.

Zoologická zahrada – je rekreační, zábavní, ochranářské, vědecké a osvětové zařízení určené k chovu zvířat v podmínkách co nejbližších přirozenému životu druhu v přírodě. Specializují se na chov ohrožených druhů a díky nim se podařilo zachránit již řadu vymírajících druhů (např. kůň Převalského, aligátor čínský, bažant mandžuský). 

Veřejná zeleň – jsou volně rostoucí a veřejně přístupné rostliny. Veřejná zeleň může mít také podobu parku. Mezi funkce veřejné zeleně patří: zlepšení kvality vzduchu, zastínění, korekce teplotních výkyvů, absorpce hluku a v neposlední řadě estetická funkce. 

Slepecká zahradaje určená zejména pro nevidomé. Ve slepecké zahradě naleznete rostliny, které lze vnímat nejlépe hmatem a čichem. Jsou zde především aromatické rostliny a rostliny se zajímavým tvarem nebo strukturou listů.

Hřbitov (zahrada mrtvých) – je pietní prostor určený ke vzpomínce na zesnulé.

Magazín zahrada přináší vše o zahradách, zahradním nábytku, zahradním nářadí, bazénech, jezírkách, květinách a okrasných dřevinách.

Časopis Naše krásná zahrada přináší pro všechny milovníky zahradničení a zeleně vše o okrasných zahradách, balkonech, terasách nebo pokojových rostlinách. Časopis vychází každý měsíc.