Zahrada – Nový Jičín

Zahrada je pozemek pro pěstování rostlin sloužící k odpočinku, volnočasovým aktivitám nebo pěstování plodin určených ke konzumaci. První zmínky o zahradách pocházejí z oblasti Přední Asie kolem roku 4000 l. př. n. l. Přehled zahrad v lokalitě Nový Jičín.

1–6 firem z 6 nalezených Filtry

1Věra Juříčková- ACERII návrhy a realizace zahrad

Záhumenní 1510/28h, Kopřivnice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nabídka kompletních služeb zahradního architekta.

2ENVIRO - HIK, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(17)
Nerudova 2176/50, Nový Jičín
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Prodej zahradní a lesní techniky Husquarna, Gardena, McCulloch, Garland, Vari a Honda. Dále nabízíme řetězové pily, foukače listí, zahradní traktory, travní sekačky, křovinořezy a plotostřihy.

3Husqvarna Nový Jičín1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(17)
Nerudova 2176/50, Nový Jičín
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Společnost prodává zahradní a lesní techniku Husqvarna a Honda.

4Martin Míček, DiS.

Sedlnice 436, Sedlnice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Firma nabízí návrhy a realizace zahrad, zakládání trávníků, sekání, provzdušňování, pískování, trávníkové koberce, odplevelování, terénní úpravy, výsadbu vzrostlých stromů, výsadbu dřevin, údržbu zeleně a odplevelování výsadeb.

5Zahradnické práce - Petr Rucký a Renáta Rucká

Firma zaměřená na realizace, údržbu a úpravu rodinných a firemních zahrad - řezy okrasných a ovocných dřevin, keřů, skupinové výsadby, zahradní úpravy, okrajníky, zahradní štěrk, kameny, mulčovací kůra, údržby stávající vegetace, odplevelení, přihnojení, zazimování.

6ZAHRADA MARKET s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(18)
Malostranská 40, Šenov u Nového…
Otevřeno od 8:00

Prodej zahradní techniky. Zajišťujeme záruční a pozáruční autorizovaný servis.


Zahrada – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Nový Jičín


Zahrada v lokalitě Nový Jičín – detailní popis

Typy zahrad 

Zeleninová zahrada – slouží k pěstování zeleniny ke spotřebě nebo zde mohou být pěstovány okrasné druhy zeleniny. Součástí zeleninových zahrad bývají skleníky, které jsou vhodné pro pěstování rajčat, okurek, ředkviček nebo salátů.

Ovocná zahrada – slouží k pěstování ovocných stromů jako jsou jabloně, hrušně, třešně, broskvoně nebo meruňky. Ovocnou zahradou může být označován ovocný sad. 

Okrasná zahrada – účelem okrasné zahrady je dekorace, reprezentace nebo rekreace. Okrasnou zahradou může být označována také předzahrádka. Většinu okrasných zahrad si navrhují, upravují a udržují jejich majitelé. Pokud si zahrádku nechcete sami vytvořit, můžete si najmout zahradního architekta, který vám ji vytvoří podle vašich představ. Obor zabývající úpravami okrasných zahrad se nazývá zahradní architektura.

Obytná zahrada – je zahrada u domu. Obvykle se nachází za domem. Součástí obytné zahrady může být okrasná zahrada, dlážděná plocha, plocha trávníku, ovocné stromy, záhony se zeleninou nebo bylinkami. Příslušenství obytné zahrady může tvořit venkovní krb, venkovní kuchyně, zahradní nábytek, prolézačky pro děti, pískoviště nebo bazén.

Zimní zahrada – je prosklená obytná místnost, která je přičleněná k domu. Má obytnou i estetickou funkci a umožňuje člověku kontakt s rostlinami přímo v domě v kterémkoli ročním období

Oranžérie – je stavba s velkými okny a vytápěním, která slouží k přezimování choulostivých dřevin. Využívá se k pěstování citrusů a dalších subtropických rostlin. Oranžérie se nacházejí především v zámeckých komplexech

Botanická zahradaje uměle vysazená zahrada prezentující veřejnosti ucelené a odborně zpracované sbírky rostlin. Sbírky rostlin slouží také pro ekologickou výchovu a pro výuku zvláště středních nebo vysokých škol. Jedním z hlavních úkolů botanických zahrad je ochrana genofondu rostlin.

Arboretum – je zvláštní botanická zahrada, která se specializuje na výzkum a pěstění živých dřevin. Podle účelu arboreta může být upraveno jako okrasná zahrada, park nebo zde rostliny mohou růst volně. Výběr rostlin je úzce specializovaný a odborný, slouží pouze pro okrasu nebo je příkladem úpravy krajiny.

Zoologická zahrada – je rekreační, zábavní, ochranářské, vědecké a osvětové zařízení určené k chovu zvířat v podmínkách co nejbližších přirozenému životu druhu v přírodě. Specializují se na chov ohrožených druhů a díky nim se podařilo zachránit již řadu vymírajících druhů (např. kůň Převalského, aligátor čínský, bažant mandžuský). 

Veřejná zeleň – jsou volně rostoucí a veřejně přístupné rostliny. Veřejná zeleň může mít také podobu parku. Mezi funkce veřejné zeleně patří: zlepšení kvality vzduchu, zastínění, korekce teplotních výkyvů, absorpce hluku a v neposlední řadě estetická funkce. 

Slepecká zahradaje určená zejména pro nevidomé. Ve slepecké zahradě naleznete rostliny, které lze vnímat nejlépe hmatem a čichem. Jsou zde především aromatické rostliny a rostliny se zajímavým tvarem nebo strukturou listů.

Hřbitov (zahrada mrtvých) – je pietní prostor určený ke vzpomínce na zesnulé.

Magazín zahrada přináší vše o zahradách, zahradním nábytku, zahradním nářadí, bazénech, jezírkách, květinách a okrasných dřevinách.

Časopis Naše krásná zahrada přináší pro všechny milovníky zahradničení a zeleně vše o okrasných zahradách, balkonech, terasách nebo pokojových rostlinách. Časopis vychází každý měsíc.