Zahrada – Napajedla okres Zlín

Zahrada je pozemek pro pěstování rostlin sloužící k odpočinku, volnočasovým aktivitám nebo pěstování plodin určených ke konzumaci. První zmínky o zahradách pocházejí z oblasti Přední Asie kolem roku 4000 l. př. n. l. Přehled zahrad v lokalitě Napajedla.

1–10 firem z 29 nalezených Filtry

1Omelka Zdeněk

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
110 m Na Kapli 1559, Napajedla
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nabízíme zahradní sekačky, traktory a rotavátory, mulčovače, motorové pily, křovinořezy, vyžínače a plotostřihy, čerpadla, štěpkovače, elektrocentrály či ruční a elektrické nářad včetně domácích a zahrádkářských potřeb. Dále provádíme záruční a pozáruční servis.

2KAMELIA CZ, s.r.o. (pobočka Otrokovice)1 pobočka

KAMELIA CZ, s.r.o., se sídlem tř. Tomáše Bati 1090, 765 02, Otrokovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 34492, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1999. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

3Zahrada Salaš

4.8
★★★★★
★★★★★
(9)
8.1 km Salaš 65, Zlín Bezdlužná

Zahrada Salaš, se sídlem Salaš 65, 763 51, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2000. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více informací…

4Happy HousesVáclav Bílek1 pobočka

9.2 km Bohuslavice u Zlína…, Bohuslavice u Zlína
Otevřeno do 24:00
Bezdlužná

Happy HousesVáclav Bílek, se sídlem Bohuslavice u Zlína 140, 763 51, Bohuslavice u Zlína, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2016. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

5ACRIS ZAHRADY s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(79)
10.3 km Nábřeží 297, Zlín Bezdlužná

ACRIS ZAHRADY s.r.o., se sídlem Nábřeží 297, 760 01, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 54260, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2007. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

6MONTIM Kutra, s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(10)
10.4 km Mysločovice 110, Mysločovice Bezdlužná

MONTIM Kutra, s.r.o., se sídlem Mysločovice 110, 763 01, Mysločovice, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 69787, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2011. Pracuje u nás 20 - 24 zaměstnanci. Předmětem…

7LARGO CZ, s.r.o.1 pobočka

10.5 km třída Tomáše Bati…, Zlín - Prštné
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Prodejce lesní a zahradní techniky Husqvarna, Honda, Lizard, Vari, Snapper, Hortus, Spider či sortiment pil, sekaček, vyžínačů a křovinořezů, traktorů i sněhových fréz. Dále provádíme servis a broušení řetězů.

8Miserovský Pavel- Zahradnické služby

11.2 km Březnice 251, Zlín 1 Bezdlužná

Naše firma nabízí údržbu zahrad, parků. Provádíme kompletní realizace zahrad a parků na míru, zahradní jezírka, parkové a sadové úpravy (pravidelné i jednorázové), sečení trávy.

9IZOLACE M s.r.o. (Zlín)1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
12.9 km Tř. Maršála…, Uherské Hradiště Bezdlužná

Zaměřujeme se na izolace rovných a šikmých střech, balkonů, teras i bazénů, jezírek či proti zemní vlhkosti, tlakové vodě, radonu a metanu i proti ropným produktům a chemickým látkám. Provádíme klempířské práce a dodáváme materiál pro hydroizolace. Nabízíme možnost v rámci projektu Zelená úsporám.

10ANIMA HORTI

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
13.1 km Na Kopci 3816, Zlín
Dnes už má zavřeno

ANIMA HORTI, se sídlem Na Kopci 3816, 760 01, Zlín, v okrese Zlín a v kraji Zlínský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2012. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více informací…


Zahrada – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Zlín


Zahrada v lokalitě Napajedla – detailní popis

Typy zahrad 

Zeleninová zahrada – slouží k pěstování zeleniny ke spotřebě nebo zde mohou být pěstovány okrasné druhy zeleniny. Součástí zeleninových zahrad bývají skleníky, které jsou vhodné pro pěstování rajčat, okurek, ředkviček nebo salátů.

Ovocná zahrada – slouží k pěstování ovocných stromů jako jsou jabloně, hrušně, třešně, broskvoně nebo meruňky. Ovocnou zahradou může být označován ovocný sad. 

Okrasná zahrada – účelem okrasné zahrady je dekorace, reprezentace nebo rekreace. Okrasnou zahradou může být označována také předzahrádka. Většinu okrasných zahrad si navrhují, upravují a udržují jejich majitelé. Pokud si zahrádku nechcete sami vytvořit, můžete si najmout zahradního architekta, který vám ji vytvoří podle vašich představ. Obor zabývající úpravami okrasných zahrad se nazývá zahradní architektura.

Obytná zahrada – je zahrada u domu. Obvykle se nachází za domem. Součástí obytné zahrady může být okrasná zahrada, dlážděná plocha, plocha trávníku, ovocné stromy, záhony se zeleninou nebo bylinkami. Příslušenství obytné zahrady může tvořit venkovní krb, venkovní kuchyně, zahradní nábytek, prolézačky pro děti, pískoviště nebo bazén.

Zimní zahrada – je prosklená obytná místnost, která je přičleněná k domu. Má obytnou i estetickou funkci a umožňuje člověku kontakt s rostlinami přímo v domě v kterémkoli ročním období

Oranžérie – je stavba s velkými okny a vytápěním, která slouží k přezimování choulostivých dřevin. Využívá se k pěstování citrusů a dalších subtropických rostlin. Oranžérie se nacházejí především v zámeckých komplexech

Botanická zahradaje uměle vysazená zahrada prezentující veřejnosti ucelené a odborně zpracované sbírky rostlin. Sbírky rostlin slouží také pro ekologickou výchovu a pro výuku zvláště středních nebo vysokých škol. Jedním z hlavních úkolů botanických zahrad je ochrana genofondu rostlin.

Arboretum – je zvláštní botanická zahrada, která se specializuje na výzkum a pěstění živých dřevin. Podle účelu arboreta může být upraveno jako okrasná zahrada, park nebo zde rostliny mohou růst volně. Výběr rostlin je úzce specializovaný a odborný, slouží pouze pro okrasu nebo je příkladem úpravy krajiny.

Zoologická zahrada – je rekreační, zábavní, ochranářské, vědecké a osvětové zařízení určené k chovu zvířat v podmínkách co nejbližších přirozenému životu druhu v přírodě. Specializují se na chov ohrožených druhů a díky nim se podařilo zachránit již řadu vymírajících druhů (např. kůň Převalského, aligátor čínský, bažant mandžuský). 

Veřejná zeleň – jsou volně rostoucí a veřejně přístupné rostliny. Veřejná zeleň může mít také podobu parku. Mezi funkce veřejné zeleně patří: zlepšení kvality vzduchu, zastínění, korekce teplotních výkyvů, absorpce hluku a v neposlední řadě estetická funkce. 

Slepecká zahradaje určená zejména pro nevidomé. Ve slepecké zahradě naleznete rostliny, které lze vnímat nejlépe hmatem a čichem. Jsou zde především aromatické rostliny a rostliny se zajímavým tvarem nebo strukturou listů.

Hřbitov (zahrada mrtvých) – je pietní prostor určený ke vzpomínce na zesnulé.

Magazín zahrada přináší vše o zahradách, zahradním nábytku, zahradním nářadí, bazénech, jezírkách, květinách a okrasných dřevinách.

Časopis Naše krásná zahrada přináší pro všechny milovníky zahradničení a zeleně vše o okrasných zahradách, balkonech, terasách nebo pokojových rostlinách. Časopis vychází každý měsíc.