Střední odborné školy s výučním listem – Morava

Chcete získat střední odborné vzdělání s výučním listem? Přihlaste na některý učební obor na středním odborném učilišti. Vybírat můžete z mnoha zajímavých dvouletých i tříletých oborů. Přehled středních odborných škol s výučním listem v lokalitě Morava.

1–10 firem z 285 nalezených Filtry

1Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu, Krnov, příspěvková organizace2 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(22)
Revoluční 1122/92, Krnov Bezdlužná Ověřená

Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu nabízí studium dvou čtyřletých maturitních oborů: Management cestovního ruchu a Management v dopravě se zaměřením na leteckou dopravu. Bližší informace o přijímacím řízením najdete na stránkách školy.

2Střední škola technická a gastronomická Blansko1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Bezručova 1601/33, Blansko Bezdlužná Ověřená

Na Střední škole technické a gastronomické Blansko nabízíme mnoho zajímavých oborů jak maturitních, tak i učebních. Studujte u nás obor Mechanik seřizovač, Mechanik elektrotechnik, Nástrojař, Elektrikář nebo Kuchař - číšník.

3Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace3 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Lískovecká 2089, Frýdek-Místek Ověřená

Střední odborná škola Frýdek-Místek nabízí širokou škálu studijních oborů – Mechanik, Autoelektrikář, Agropodnikání, Mechanik seřizovač, Opravář zemědělských strojů, Zahradník, Zemědělec-farmář a další. Nabízí i nástavbový studijní obor Podnikání.

4Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Boženy Němcové 2309…, Opava Bezdlužná Ověřená

Hledáš střední školu a zajímá tě stavebnictví? Pak se přihlas na Střední odborné učiliště stavební Opava. Na naší stavební škole ti nabízíme vzdělání ve studijním programu Klempíř, Elektrikář, Truhlář, Instalatér, Tesař, Zedník, Pokrývač, Technolog CNC dřevoobráběcích strojů nebo Mechanik…

5Střední vinařská škola Valtice, příspěvková organizace1 pobočka

Sobotní 116, Valtice Bezdlužná Ověřená

Na Střední vinařské škole Valtice vyučujeme maturitní obory, učební obory a nabízíme nástavbové studium i celoživotní vzdělávání. Součástí školy je zahradní centrum, pálenice, moštárna, agrolaboratoř a školní sklep Venerie. Pro veřejnost pořádáme degustace, nabízíme catering a ubytování.

6Střední zahradnická škola Rajhrad, příspěvková organizace1 pobočka

Masarykova 198, Rajhrad
Dnes už má zavřeno
Ověřená

Hledáš střední školu a baví tě zahradničení? Pak se přihlas na Střední zahradnickou školu Rajhrad. Nabízíme mnoho zajímavých oborů – obor Ekologie a životní prostředí, Zahradnictví, Přírodovědné lyceum, Zahradník a Zahradnická nástavba. Na naší škole pořádáme i různé kurzy, např. floristický…

7Střední škola stavební a dřevozpracující, Ostrava, příspěvková organizace

4.2
★★★★★
★★★★★
(10)
U Studia 2654/33, Ostrava-Zábřeh Bezdlužná Ověřená

Na Střední škole stavební a dřevozpracující nabízíme studium mnoha zajímavých oborů. Studovat u nás můžete učební obory, maturitní obory i nástavbové obory. Z učebních oborů nabízíme např. obor Instalatér, Truhlář, Zedník, Tesař nebo Malíř. Kompletní nabídku oborů naleznete na našem webu.

8Sigmundova střední škola strojírenská, Lutín

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Jana Sigmunda 242, Lutín Bezdlužná Ověřená

Hledáš střední školu a zajímá tě strojírenství a technika? Pak se přihlas na Sigmundovu střední školu strojírenskou. Sigmundova škola nabízí obory jako je Mechanik seřizovač CNC, Management ve strojírenství, Strojní mechanik, Nástrojař, Obráběč kovů CNC a Karosář.

9Střední škola společného stravování, Ostrava - Hrabůvka, příspěvková organizace

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Krakovská 1095/33, Ostrava – Hrabůvka Bezdlužná Ověřená

Hledáš střední školu a zajímá tě gastronomie? Přihlas se na Střední školu společného stravování. Nabízíme jak maturitní obory, tak i učební obory a jeden nástavbový obor. U nás můžeš studovat obor Kuchař, obor Číšník, obor Služby cestovního ruchu, obor Hotelový a restaurační provoz a další…

10Svařečská škola Interprodukt s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Palackého třída…, Brno-Královo Pole Bezdlužná Ověřená

Nabízíme vám svářečské kurzy, periodické zkoušky, zaškolení, doškolení a přezkoušení svářečů. Dále poskytujeme konzultační poradenství v oboru svařování, zámečnické, soustružnické a svářečské práce. Navštivte naši svářečskou školu v Brně.


Střední odborné školy s výučním listem – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Střední odborné školy s výučním listem v lokalitě Morava – detailní popis

Střední vzdělání s výučním listem získají žáci, kteří úspěšně ukončí vzdělávací program v délce 2 nebo 3 let denní formy vzdělávání, nebo vzdělávací program zkráceného studia pro získání středního vzdělání s výučním listem.

Obory středního vzdělání s výučním listem

  • Střední odborné vzdělání s výučním listem (obory kategorie H)tradiční 3leté učební obory. Po úspěšném absolvování středního odborného učiliště lze pokračovat navazujícím nástavbovým studiem a získat maturitu.
  • Nižší střední odborné vzdělání (obory kategorie E)2leté nebo 3leté studium oborů, které mají nižší nároky v oblasti všeobecného i obecně odborného vzdělání. Připravují žáky na jednoduchá povolání, jako jsou dělnické práce a práce ve službách. Tyto obory jsou určeny především pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Závěrečná zkouška

K dosažení středního vzdělání s výučním listem je nutné složit závěrečnou zkoušku. Závěrečná zkouška se skládá v oborech vzdělání z písemné zkoušky, ústní zkoušky a praktické zkoušky z odborného výcviku. Koná se před zkušební komisí. Úspěšní absolventi závěrečné zkoušky získají vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list.