Rozbory vody – Morava

Chcete mít jistotu, že je vaše voda čistá a zdravá? Pak je pro vás ideálním řešením rozbor vody, který vám ukáže, jaká je skutečná kvalita vaší vody a zda splňuje hygienické normy pro pitnou vodu. Firmy zabývající se rozbory vody v lokalitě Morava.

1–10 firem z 42 nalezených Filtry

1GEOtest, a.s.3 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(24)
Šmahova 1244/112, Brno-Slatina Ověřená

Poskytování služeb v ekologických oborech, hydrogeologii, inženýrské geologii a geotechnice. Zabýváme se enviromentální problematikou. Provádíme kompletní sanace a likvidace skládek. Nabízíme služby hydrochemické laboratoře a laboratoře mechaniky zemin. Poskytujeme konzultační a poradenské…

2Mikuláš Pavel, MVDr. - PMLAB

Jsme nezávislá, soukromá, zkušební laboratoř č.: 1051 MVDr. Pavel Mikuláš, Laboratoř pro vyšetřování potravin akreditovaná Národním akreditačním orgánem ČR, Český institut pro akreditaci, o.p.s. pro senzorické, mikrobiologické a chemické zkoušení poživatin, surovin, krmiv, kosmetických přípravků,…

3BYRM s.r.o.1 pobočka

Nabízíme čištění veškeré kanalizace včetně prohlídky TV kamerou. Čištění domovních odpadů, vyvážení jímek, žump, septiků. Odlučovače ropných látek a čistírny odpadních vod. Sbíráme biologický odpad z kuchyní a jídelen.

4Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. (centrála Brno)1 pobočka

3.1
★★★★★
★★★★★
(20)
Hybešova 254/16, Brno Bezdlužná

Zabýváme se úpravou a dodávkou pitné vody, čištěním a rozbory odpadních vod, opravami vodoměrů a revizemi kanalizační sítě.

5AQUANORD s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kaštanová 270/62 , Brno-Brněnské… Bezdlužná

Naše firma se zabývá dnes velmi často diskutovaným tématem, a to je úprava vody. Ať už máte vodu tvrdou, s obsahem železa nebo dalších nežádoucích „přísad“, obraťte se na nás. Nabízíme úpravu vody - změkčování, odstraňování železa, manganu a dusičnanů, technologii reversní osmózy, UV lampy a…

6AGROLAB spol. s r.o.

AGROLAB spol. s r.o. Hlavní činností je provádění laboratorních rozborů celého spektra matric. Rozbory půdy, rostlin, krmiv, agrochemické rozbory, zemědělské služby a poradenství. U krmiv a krmných směsí a objemových krmiv poskytujeme kromě analytického rozboru i odborné poradenství od proškoleného…

7AZ TOPENÁŘI, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Komárovská 666/3, Brno-Komárov Bezdlužná

Provádíme veškeré topenářské služby s kompletní dodávkou materiálu: ústřední topení, podlahové topení, kotle plynové, elektrické i na tuhá paliva, boilery, ohřívače vody, plynoinstalace včetně revizní zprávy a vodoinstalatérské práce.

8AQUAPROTEC, s.r.o.

Firma AQUAPROTEC, s.r.o. byla založena v roce 1994 pracovníky zrušeného Ústavu geologického inženýrství, kteří již měli dlouholeté odborné zkušenosti ze všech oborů hydrogeologie, ochrany podzemních vod a vodního hospodářství. Pracovníci firmy se věnovali řešení odborných úkolů a současně vyučovali…

9TRADAP, s.r.o.- Vývoz jímek, žumpy a septiků

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Stará pošta ev. č.…, Rajhrad

Naše firma se zabývá především těmito službami v oblasti kanalizace v lokalitě Brno a okolí: čištění kanalizace a kanálů, které zahrnuje vývoz jímky, žumpy a septiku, likvidace odpadních a splaškových vod, odčerpání spodních vod, dále je možná montáž a dodávka plastových jímek, vsakovacích tunelů,…

10Padyšák Milan1 pobočka

Nabízíme hloubení, čištění a opravy studní, dezinfekce i rozbory vody včetně odvodnění objektů či vsakovací jímky. Zajistíme stavební povolení.


Rozbory vody – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Rozbory vody v lokalitě Morava – detailní popis

Rozbory vody jsou důležitým nástrojem pro zjišťování kvality a zdravotní nezávadnosti vody, kterou používáme pro pití, vaření, mytí nebo koupání. Rozbory vody nám umožňují zjistit, zda voda obsahuje nežádoucí látky, jako jsou bakterie, dusičnany, těžké kovy nebo chlor. Rozbory vody také pomáhají při volbě vhodného způsobu úpravy vody, pokud je potřeba ji zbavit nečistot nebo změnit její tvrdost.

Rozbory vody se provádějí v akreditovaných laboratořích, které mají potřebné vybavení a odbornost pro správné provedení a vyhodnocení testů. Vzorky vody se odebírají buď svépomocí, nebo za pomoci kurýra nebo certifikovaného vzorkaře. Vzorky se musí odebrat do sterilních nádob a doručit do laboratoře co nejdříve.

Typy rozborů vody

Existuje několik typů rozborů vody podle účelu a rozsahu testovaných parametrů. Například:

  • Základní rozbor vody – slouží pro orientační kontrolu kvality vody a porovnání s předchozími výsledky.
  • Krácený rozbor vody – je určen pro kolaudaci nových nebo rekonstruovaných zdrojů pitné vody podle vyhlášky č. 252/2004 Sb.
  • Rozšířený rozbor vody s těžkými kovy – je vhodný pro nové nebo neznámé zdroje vody, o kterých chceme mít podrobnější informace.
  • Úplný rozbor vody – je nejkomplexnější typ rozboru, který je potřebný pro komunikaci s úřady a orgány ochrany veřejného zdraví.

Výsledky rozborů vody se obvykle zpracují do týdne a jsou poskytnuty ve formě protokolu s hodnotami jednotlivých parametrů a jejich porovnáním s hygienickými limity. Pokud jsou některé limity překročeny, je možné se poradit s odborníky o možnostech úpravy vody.