Návěsy, cisterny, podvalníky, valníky, nosiče kontejnerů – Olomouc

Vozidla pro přepravu neživých břemen se označují jako nákladní vozidla a jsou určena pro snadnou nakládku břemen, bezpečnou přepravu břemen (aby nedošlo k poškození) a pro snadné vyložení břemen. Přehled prodejců dopravní techniky v lokalitě Olomouc.

1–9 firem z 9 nalezených Filtry

1EverLift spol. s r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(22)
Hněvotín 444, Hněvotín Bezdlužná

Poskytujeme prodej, montáž a servis hydraulických nakládacích jeřábů. Dodáváme valníky, sklápěče, nosiče kontejnerů, kontejnery, odtahové nástavby.

2DRACAR OLOMOUC, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Tyršova 590, Olomouc Bezdlužná

Poskytujeme služby dodávky pohonných hmot pro dopravní a stavební techniku při realizaci velkých investičních celků, zajišťujeme dopravu a práce stavebními stroji a technikou na stavbách.

3Online-olin s.r.o. - nákladní doprava

5.0
★★★★★
★★★★★
(13)
U vrby 1484/3, Šternberk Bezdlužná

Firma On-line je zaměřena na poskytování služeb v oblasti autodopravy, zemních a výkopových prací a prodeje sypkých materiálů. Firma vznikla v r. 1990 jako nákladní autodoprava. Od r. 2004 se specializujeme na kontejnerovou dopravu, převoz zejména sypkých hmot a odvoz a likvidaci odpadů. Zaměřujeme…

4TT Parts, s. r. o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Unčovice 132 , Litovel Bezdlužná

Nabízíme služby prodej náhradních dílů na přívěsy a návěsy.

5MLČOCH spol. s r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(4)
Bystřická 370, Velký Týnec Bezdlužná

Poskytujeme služby výroba přívěsů, návěsů a nástaveb.

6AUTO MAN, NÁVĚSY KRONE spol. s r.o.

Nabízíme služby prodej nákladních automobilů značky MAN, návěsy.

7Sedlák Libor, výroba nástaveb

Poskytujeme služby výroba přívěsů, návěsů a nástaveb.

8PANAV, a.s.

4.3
★★★★★
★★★★★
(15)
Nádražní 212 , Senice na Hané Bezdlužná

Specializujeme se na výrobu přívěsů a návěsů a nástaveb.

9SD Trailers s.r.o.

Nabízíme prodej a servis nákladních vozidel. Prodáváme návěsovou techniku značky Kögel. Zabýváme se prodejem, jak nových tak i použitých návěsů.


Návěsy, cisterny, podvalníky, valníky, nosiče… – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Olomouc


Návěsy, cisterny, podvalníky, valníky, nosiče kontejnerů v lokalitě Olomouc – detailní popis

Nákladní vozidla se v závislosti na schopnosti samostatné jízdy rozdělují na motorová nákladní vozidla a přípojná nákladní vozidla. V závislosti na charakteru dopravovaných břemen se podle konstrukce a provedení ložného prostoru rozdělují na skříňové, valníkové, sklápěčkové, cisternové, kontejnerové, speciální a tahače návěsů. Speciální nákladní vozidla jsou taková vozidla, která jsou určena pro dopravu určitých druhů nebo skupin nákladů, jež vyžadují zvláštní úpravy. 

Přípojná nákladní vozidla

Rozdělují se do dvou skupin, a to na přívěsy a návěsy.

  • Přívěsy – jedná se o nemotorová vozidla poháněná motorovým vozidlem, ke kterému jsou připojena ojí. Přívěsy lze rozdělit z hlediska konstrukce a připevnění tažné oje k rámu přívěsu na točnicové a tandemové. Točnicové přívěsy jsou řízeny tažnou ojí, kterou se natáčí celá přední souprava. Využívají se především při přepravách velkoobjemových sypkých nákladů. Tandemové přívěsy jsou řízeny tuhou tažnou ojí, která je pevně připojena k rámu podvozku. Díky dobré manévrovatelnosti se používají zejména v těžších provozních podmínkách. 
  • Návěsy jedná se též o nemotorová vozidla, u kterých je část celkové hmotnosti, na rozdíl od přívěsu, přenášena na tahač návěsů. Veškeré síly mezi tahačem návěsu a návěsem přenášejí návěsné čepy. Tyto čepy současně tvoří pojistku proti nadzvednutí. Návěsy je možné rozdělit podle mnoha kritérií do několika skupin. V závislosti na tažném zařízení je lze rozdělit do skupin automobilových návěsů, traktorových návěsů a návěsů nesených na speciálních nosičích. Podle počtu náprav se rozdělují na jednonápravové až čtyřnápravové.