Zdraví – Újezd u Černé Hory okres Blansko

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 374 nalezených Filtry

2Svaz tělesně postižených v České republice,o.s.místní organizace Lipůvka

2.8 km Lipůvka 121 , Lipůvka Bezdlužná

Sdružujeme osoby se zdravotním postižením, zejména tělesným a hájíme potřeby a zájmy OZP a seniorů.

3MUDr. Danuše Jarošová - pobočka Lipůvka2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
2.8 km Lipůvka 146 , Lipůvka Bezdlužná

Jsme ordinace praktické lékařky a to pro děti i také dorost, která poskytuje standardní péči pacientům a to od narození do 19 let věku.

4VECOM zdvihací zařízení s.r.o. (pobočka Lipůvka)1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
2.8 km Lipůvka 397, Lipůvka Bezdlužná

Vyrábíme, montujeme a servisujeme schodišťové i vertikální zdvižné plošiny, schodišťové sedačky, schodolezy a výtahy.

5MVDr. Marek Dvořák

3.0 km Lubě 18, Lubě Bezdlužná

MVDr. Marek Dvořák, se sídlem Lubě 18, 679 21, Lubě, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1991. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

6MUDr. PAVEL ZUKAL s.r.o.

3.7 km Lipůvka 277, Lipůvka Bezdlužná

MUDr. PAVEL ZUKAL s.r.o., se sídlem Lipůvka 277, 679 22, Lipůvka, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 85442, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

7Svaz tělesně postižených v České republice, o.s., místní organizace Brťov -…

4.4 km Brťov-Jeneč , Brťov-Jeneč Bezdlužná

Sdružujeme osoby se zdravotním postižením, zejména tělesným a hájíme potřeby a zájmy OZP a seniorů.

8centrum zdraví blansko

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
4.7 km Svinošice 149, Svinošice Bezdlužná

Centrum zdraví Blansko, se sídlem Svinošice 149, 679 22, Svinošice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 84861, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…

9MDDr. VERONIKA PAULÍČKOVÁ

5.4 km Budovatelská 443, Černá Hora
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MDDr. VERONIKA PAULÍČKOVÁ, se sídlem Budovatelská 443, 679 21, Černá Hora, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2018. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je…

10MUDr. Darina Kupková1 pobočka

5.4 km Budovatelská 443, Černá Hora Bezdlužná

Provozujeme služby gynekologické ambulance.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Zdraví v lokalitě Újezd u Černé Hory – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Újezd u Černé Hory.