Zdraví – Kněževes okres Blansko

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 374 nalezených Filtry

1Výchovný ústav, střední škola, internát a školní jídelna, Olešnice na Moravě

2.9 km Trpínská 317, Olešnice Bezdlužná

Výchovný ústav, střední škola, internát a školní jídelna, Olešnice na Moravě, se sídlem Trpínská 317, 679 74, Olešnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Příspěvková organizace. Založení v roce 1996. Pracuje u nás 50 - 99 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod…

3MUDr. Miroslava Mikulášková1 pobočka

3.1 km Rovečínská 2, Olešnice Bezdlužná

Provozuji ordinace zubního lékaře.

4Jan Nechuta, MUDr., privátní lékař

3.1 km Rovečínská 2, Olešnice Bezdlužná

Provozujeme služby ordinace praktického lékaře.

5MUDr. Břetislav Zatloukal, CSc.

3.1 km Rovečínská 2, Olešnice Bezdlužná

Provozujeme ordinace praktického lékaře.

6MUDr. Kateřina Bednaříková

3.6
★★★★★
★★★★★
(5)
3.1 km Rovečínská 2, Olešnice
Otevřeno do 11:00
Bezdlužná

MUDr. Kateřina Bednaříková, se sídlem Rovečínská 2, 679 74, Olešnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1993. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Více informací naleznete na…

7Jihomoravské dětské léčebny, příspěvková organizace2 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(21)
5.8 km Křetín 12, Křetín Bezdlužná

Poskytujeme léčebné pobyty pro děti obézní a také opakovaně nemocné i se sníženou obranyschopností a dále nabízíme rehabilitační péči dětem.

8Alena Novotná - Detoxikace a hubnutí

7.4 km Vlkov 17, Stvolová Bezdlužná

Alena Novotná - Detoxikace a hubnutí, se sídlem Vlkov 17, 679 61, Stvolová, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1999. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

9Svaz tělesně postižených v České republice, o.s., místní organizace Kunštát

11.1 km Hrnčířská 337, Kunštát Bezdlužná

Sdružujeme osoby se zdravotním postižením, zejména tělesným a hájíme potřeby a zájmy OZP a seniorů.

10Vyhňáková Marie, MUDr.1 pobočka

11.2 km nám. ČSČK 38 , Kunštát Bezdlužná

Provozujeme ordinaci praktického lékaře pro dospělé.


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Zdraví v lokalitě Kněževes – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Kněževes.