Zdraví – Šebrov-Kateřina okres Blansko

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 374 nalezených Filtry

1FIRUZA s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(30)
280 m Šebrov-Kateřina…, Šebrov-Kateřina… Bezdlužná

Nabízíme krabičkovou dietu pro Vás a kdo chce žít zdravě a dobře vypadat a s nutriční poradkyní pro Vás vybereme vhodné a čerstvě připravené jídlo a doručíme až domů a dále připravíme výživový plán pro vegetariány a lidi s cukrovkou i také alergií na laktózu a lepek.

2MUDr. Danuše Jarošová - pobočka Šebrov-Kateřina-Šebrov2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
310 m Šebrov-Kateřina…, Šebrov-Kateřina… Bezdlužná

Provozuji ordinace praktické lékařky pro děti i také dorost, která poskytuje standardní péči pacientům a to od narození do 19 let věku.

3centrum zdraví blansko

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
2.0 km Svinošice 149, Svinošice Bezdlužná

Centrum zdraví Blansko, se sídlem Svinošice 149, 679 22, Svinošice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 84861, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…

4Svaz tělesně postižených v České republice,o.s.místní organizace Lipůvka

3.8 km Lipůvka 121 , Lipůvka Bezdlužná

Sdružujeme osoby se zdravotním postižením, zejména tělesným a hájíme potřeby a zájmy OZP a seniorů.

6MUDr. Danuše Jarošová - pobočka Lipůvka2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
3.8 km Lipůvka 146 , Lipůvka Bezdlužná

Jsme ordinace praktické lékařky a to pro děti i také dorost, která poskytuje standardní péči pacientům a to od narození do 19 let věku.

7VECOM zdvihací zařízení s.r.o. (pobočka Lipůvka)1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
3.8 km Lipůvka 397, Lipůvka Bezdlužná

Vyrábíme, montujeme a servisujeme schodišťové i vertikální zdvižné plošiny, schodišťové sedačky, schodolezy a výtahy.

8Synthon, s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
3.9 km Brněnská 597/32, Blansko

Vývoj a výroba léčiv.

9MUDr. PAVEL ZUKAL s.r.o.

4.1 km Lipůvka 277, Lipůvka Bezdlužná

MUDr. PAVEL ZUKAL s.r.o., se sídlem Lipůvka 277, 679 22, Lipůvka, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 85442, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

10Soukromá klinika LOGO s.r.o. (Blansko)4 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(13)
4.3 km Nádražní 2369/10, Blansko
Otevřeno do 18:00

Na našem pracovišti poskytujeme odbornou a komplexní péči v oborech klinická logopedie, ORL, foniatrie, psychiatrie, psychologie, ergoterapie, fyzioterapie, neurologie, interní lékařství a rehabilitace. Pracoviště Blansko se specializuje na logopedii a rehabilitaci. Kromě obvyklých vyšetření…


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Zdraví v lokalitě Šebrov-Kateřina – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Šebrov-Kateřina.