Školy, kurzy – Jeseník

Povinná školní docházka je v ČR 9 let a žáci ji plní v základních školách. Po ukončení ZŠ mohou žáci nastoupit na střední školu. Absolventi maturitních oborů SŠ a gymnázií mohou pokračovat ve studiu na VŠ. Přehled škol v lokalitě Jeseník.

1–10 firem z 20 nalezených Filtry

1Zahrada 2000 o. s.2 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(2)
Na Mýtince 32, Jeseník, Bukovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytujeme sociální péči pro duševně nemocné se zaměřením na oblast pracovní rehabilitace. Nabízíme vlastní vzdělávací a rekvalifikační kurzy.

2Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8 (Jeseník)2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Masarykovo nám.…, Šumperk Bezdlužná

Škola s více než devadestáliletou tradicí. Šumperské gymnázium si zakládá na své všeobecnosti, student může studovat všechny existující vysokoškolské obory. Studium je provázeno s komplexem aktivit, které navazují na výuku a průřezově doplňují vzdělávání na škole. Jsou to adaptační kurzy,…

3SCHOLA SERVIS (pobočka Jeseník)5 poboček

Zabýváme se vzdělávací činností a ekonomickými službami pro školy.

4REHEX - EDU, v.o.s.

4.8
★★★★★
★★★★★
(17)
Lipová-lázně 254, Lipová-lázně Bezdlužná

Nabízíme semináře a kurzy v oblasti fyzioterapie. Poskytujeme nutriční poradenství, rehabilitace či homeopatii.

5ProGeo Consulting s.r.o.

Provádíme geologické práce, výzkum a vývoj v oblasti přírodních a technických věd. Pořádáme kurzy, školení a vzdělávací akce včetně lektorské činnosti.

6Műllerová Jiřina, Mgr.- JAZYKOVÁ ŠKOLA YES

4.3
★★★★★
★★★★★
(7)
Průchodní 154/5 , Jeseník
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme jazykové kurzy angličtiny.

7Krhánková Jana, Mgr.

Pořádáme umělecké výstavy a nabízíme výtvarné vyučování, ilustrace.

8bit cz training, s.r.o. (pobočka Jeseník)7 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Dukelská 456/13 , Jeseník Bezdlužná

Zajišťujeme realizaci komplexních vzdělávacích potřeb, projektů a poradenství v oblasti lidských zdrojů. Pořádáme kurzy manažerských dovedností, komunikace, rozvoje osobnosti a kurzy z oblasti informační technologie.

9Lacmanová Jana

5.0
★★★★★
★★★★★
(8)
Haškova 540, Česká Ves Bezdlužná

Nabízím terapie, kurzy, přednášky a semináře v oblasti osobního rozvoje.

10Kapoun Milán

4.3
★★★★★
★★★★★
(41)
Hlavní 183, Žulová Bezdlužná

Nabízím kurzy pro řidiče motorových manipulačních vozíků.


Školy, kurzy – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Jeseník


Školy, kurzy v lokalitě Jeseník – detailní popis

Systém školství v ČR

Mateřská škola

Školky nabízejí předškolní vzdělávání pro děti od 3 do 6 let. Předškolní vzdělávání je od 1. 9. daného roku povinné pro děti, které dosáhnou do 31. 8. 5 let.

Lesní školka

Lesní školka je alternativa tradičního předškolního vzdělávání. Vzdělávání probíhá v přírodě, nejčastěji v lese. Lesní školky mají zázemí nejčastěji v podobě jurty nebo chatky.

Základní škola

Poskytuje primární vzdělávání. Základní školy nabízejí všeobecné vzdělávání pro děti od 6 let. Docházka do základní školy je povinná. Základní školy se dělí na první a druhý stupeň.

Základní umělecká škola

ZUŠ nabízejí vzdělávání v uměleckých oborech – hudebním, výtvarném, tanečním a literárně-dramatickém.

Střední škola

Poskytuje sekundární vzdělávání, které navazuje na 9. ročník základní školy.

Střední odborná škola

SOŠ nabízejí vzdělávání v oboru ekonomickém, zdravotnickém, pedagogickém apod. Vzdělávání je zakončeno maturitní zkouškou. Absolventi získají maturitní vysvědčení.

Střední odborné učiliště

SOU nabízejí vzdělávání v oboru gastronomie, pro výkon řemeslných povolání apod. Studium je zakončeno závěrečnou zkouškou. Absolventi získají výuční list.

Gymnázium

Gymnázia nabízejí středoškolské všeobecné vzdělávání, které je přípravou studentů ke studiu na vysoké škole. Gymnázia nabízejí čtyřleté a osmileté studium. Vzdělávání je zakončeno maturitní zkouškou.

Konzervatoř

Konzervatoře nabízejí umělecké vzdělání v oborech – hudba, zpěv, tanec, hudebně-dramatickém. Jedná se o střední školy nebo vyšší odborné školy. Řadí se mezi instituce, které poskytují terciární vzdělání.

Vyšší odborná škola

Poskytuje terciární vzdělávání. VOŠ nabízejí vzdělávání absolventům středních škol. Studium trvá 3 roky a je zakončeno absolutoriem. Absolvent získá titul diplomovaný specialista (DiS.).

Vysoká škola a univerzita

Jedná se o nejvyšší stupeň vzdělávání, kdy studenti a pedagogové tvoří akademickou obec. Univerzity na rozdíl od vysokých škol provádějí výzkum a uskutečňují doktorské studijní programy. Vysoké školy nabízejí akreditované studijní programy, které se dělí na jednotlivé studijní obory a programy celoživotního vzdělávání. Studijní programy se rozdělují na bakalářské, magisterské a doktorské. Absolventi získají akademický titul.

Vysoké školy a univerzity jsou veřejné i soukromé. Na veřejné vysoké škole je vzdělávání zdarma.

Vedle běžného systému vzdělávání fungují školská zařízení pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami z důvodu fyzického nebo mentálního postižení.

Hledáte správnou školu pro své děti v lokalitě Jeseník? Podívejte se na databázi všech mateřských, základních, středních škol, gymnázií a učilišť v ČR.

Potřebujete školní informační systém pro rychlé a efektivní zpracování veškeré školní agendy? Zkuste webovou aplikaci Škola OnLine.

Veškeré informace o školství a vzdělávání naleznete na webové stránce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Kurzy

Cílem kurzu je získání určité kvalifikace nebo rekvalifikace. Kurzy mohou být v prezenční, dálkové nebo e-learningové formě. Absolventi získají certifikát nebo osvědčení o absolvování kurzu.

Chcete zvýšit svoje šance na trhu práce a vzdělávat se? Navštivte veřejné kurzy nebo rekvalifikační kurzy.

Chcete si zlepšit cizí jazyk? Navštivte jazykový kurz. Adresář jazykovek nabízí přehled jazykových kurzů v ČR.