Tenisové kurty, haly – Morava

Tenis je populární sport po celém světě, který láká sportovce všech věkových skupin. Jste tenisový nadšenec a chcete si naplno vychutnat svou hru? Pak je nezbytné hrát na kvalitních tenisových kurtech. Přehled tenisových kurtů a hal v lokalitě Morava.

1–10 firem z 215 nalezených Filtry

1Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, příspěvková organizace

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Botanická 63/70, Brno Bezdlužná Ověřená

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka je školou s šestiletou a čtyřletou formou studia. Přibližně 20 % žáků naší sportovní školy jsou reprezentanti ČR, proto jejich studium vyžaduje individuální přístup ze strany učitelů. Absolvent našeho gymnázia získá potřebné znalosti a vědomosti ze všech…

2Tesař Dalibor - PENZION NAD STÁJÍ

4.3
★★★★★
★★★★★
(468)
Jakartovice 35 , Jakartovice
Otevřeno od 8:30
Bezdlužná

Penzion nad stájí se nachází v malebném a klidném podhůří Hrubého Jeseníků v obci Jakartovice. Tato obec se nachází mezi vodními přehradami Kružberk a Slezská Harta. V okolí obce Jakartovice naleznete spoustu břidlicových lomů, z kterých je velká část zatopená křišťálově čistou vodou a tyto hlubiny…

3TJ Jiskra Otrokovice1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(58)
Sport. areál TJ…, Otrokovice

Tělovýchovná jednota s 19 sportovními oddíly se zaměřením na atletiku, kuželky, orientační běh, turistiku, sportovní gymnastiku a cyklistiku, stolní tenis. Vedeme družstva kopané, házené, volejbalu, veslování, lyžování, stolního tenisu, šach, jógy a jiná.

4Tennis Club Brno, spol. s r.o.1 pobočka

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Herčíkova 2499/19, Brno-Královo Pole Bezdlužná

Areál Tennis Clubu Brno, spol. s r.o. byl vybudován v roce 2004 jako soukromá investice. Od začátku slouží, kromě komerčního hraní, jako základna pro děti tenisového klubu TC Brno. K dispozici je 5 tenisových kurtů vybudovaných firmou a systémem SIBERA. Pro hraní v zimním období slouží dvě…

5RÉVA RAKVICE s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Svislá 145, Rakvice Bezdlužná

Provozujeme pevnou halu s jedním kurtem s umělým povrchem.

6ZEMAKO, s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(22)
Bohunická cesta 501…, Moravany

ZEMAKO, s.r.o., která se v oboru stavební činnosti profiluje od počátku svého založení především jako specialista na inženýrské a dopravní stavby.Inženýrské sítě, dopravní stavby. Stavby bazénů. Úpravy kolem rodinných domů a hřišť.

7D.I.S., spol. s r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Křižíkova 3009/72a, Brno-Královo Pole

Společnost D.I.S., spol. s r.o. patří k nejvýznamnějším středně velkým stavebním firmám v České republice. Byla založena v roce 1992 bývalými pracovníky Dopravních staveb Olomouc, jedné z největších stavebních společností v tehdejším Československu. Díky jejich dlouholetým zkušenostem v dopravním a…

8Cola - transport,s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(717)
Písníky 409/18, Brno-Holásky Bezdlužná

Restaurace, penzion s výhledem do jízdárny, lovecký salonek, WIFI, husí a zvěřinové speciality, pořádání školení, akcí, svateb, golfový trenažér, bowling, laserová střelnice, tenis, kulečník, ping-pong, trampolína.

9CENTRUM VIKTORIA s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(840)
Vodařská 232/2, Brno-Horní Heršpice
Otevřeno od 8:00

CENTRUM VIKTORIA je moderní víceúčelový areál nacházející se v klidné lokalitě nedaleko centra města Brna na pravém břehu řeky Svratky. Moderní koncept centra nabízí propojení práce, pohybu a relaxace. Naleznete zde několik druhů atraktivních sportovišť - 6x squash, 7x beachvolejbal, 3x badminton,…

10Salesiánské středisko mládeže - dům dětí a mládeže Brno-Líšeň

4.1
★★★★★
★★★★★
(23)
Kotlanova 2660/13, Brno Bezdlužná

Nabízíme volnočasové aktivity pro děti a mládež. Salesko se nachází v brněnské městské části Líšeň.


Tenisové kurty, haly – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Tenisové kurty, haly v lokalitě Morava – detailní popis

Kvalitní tenisové kurty a haly jsou klíčovým prvkem pro tenisové nadšence. Správně navržené a udržované tenisové kurty přispívají k rozvoji tenisových dovedností a zajišťují bezpečnost hráčů. Tenisové haly poskytují možnost hrát tenis po celý rok a nabízejí kontrolované prostředí pro nejlepší možný tenisový zážitek. 

Druhy tenisových kurtů

  • Tvrdé tenisové kurty – jsou nejběžnějším typem povrchu. Jsou vyrobeny z tvrdých materiálů, jako je asfalt nebo beton, a jsou pokryty tenisovou povlakovou vrstvou. Tvrdé kurty poskytují rychlý odraz míčku a konzistentní skoky. Jsou obvykle využívány v profesionálních turnajích, jako je například US Open.
  • Trávníkové kurty – jsou považovány za klasický povrch tenisových kurtů. Jsou pokryty trávou nebo speciální trávníkovou povlakovou vrstvou. Trávníkové kurty poskytují rychlý a nízký odraz míčku, což vyžaduje rychlé reakce a rychlé nohy. Trávníkové kurty jsou nejčastěji spojovány s prestižním tenisovým turnajem Wimbledon.
  • Antukové kurty – jsou pokryty jemně mletým kamenným povrchem. Antuka je oblíbená pro svou schopnost tlumit odraz míčku, čímž vytváří pomalejší a vyšší odskoky. Tento typ kurtu je obvykle preferován hráči, kteří upřednostňují delší výměny a hru s větší kontrolou. Antuka je často využívána na turnajích série French Open.
  • Umělé tenisové kurty – jsou vyrobeny z různých umělých materiálů, jako je například tvrdý plast nebo gumový povlak. Tyto kurty nabízejí střední rychlost odrazu míčku a jsou poměrně snadno udržovatelné. Umělé povrchy jsou často viděny v rekreačních areálech a tenisových klubech.

Tenisové haly

Kromě tenisových kurtů mohou tenisoví nadšenci hrát v tenisových halách. Ty se využívají zejména v zimních měsících.

Výhody tenisových hal

  • Přístupnost po celý rok – umožňují hrát tenis bez ohledu na roční období a počasí. Nezáleží, zda venku prší nebo svítí slunce, hráči mohou trénovat a hrát své oblíbené tenisové zápasy po celý rok. To je zvláště výhodné v oblastech s nepředvídatelným počasím.
  • Kontrolované prostředí – hraní tenisu ve venkovních podmínkách může být někdy náročné kvůli větru, slunečnímu žáru nebo chladu. Tenisové haly poskytují kontrolované prostředí, kde lze teplotu a povětrnostní podmínky regulovat. To umožňuje hráčům soustředit se na hru bez vnějších rušivých vlivů.
  • Soukromí a komfort – tenisové haly často nabízejí soukromé prostory pro hráče, přičemž jsou vybaveny šatnami, sprchovými zařízeními a občerstvením. To přispívá k celkovému komfortu hráčů a vytváří příjemnou atmosféru pro trávení času na kurtu.