Kácení stromů, ořezy a ošetřování stromů – Morava

Kácením stromů, ořezům a ošetřováním stromů se věnuje arboristika. Jedná se o vědní obor, který se zabývá komplexní péčí o dřeviny rostoucí v městském prostředím jako jsou aleje, parky nebo zahrady. Firmy nabízející arboristické práce v lokalitě %region

1–10 firem z 278 nalezených Filtry

1MD ORSUS services s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Hraničné Petrovice…, Hraničné Petrovice Bezdlužná Ověřená

Nabízíme vám komplexní služby v oblasti výškových prací. Provádíme školení práce ve výškách, poskytujeme odborné poradenství pro výškové práce, zajišťujeme prodej a revize OOP proti pádu. Sami provádíme práce ve výškách – rizikové kácení, mytí oken, čištění okapů a další práce.

2Ing. Josef Urban - ZAHRADNICTVÍ

4.7
★★★★★
★★★★★
(172)
24. dubna 85, Želešice Bezdlužná Ověřená

Hledáte kvalitní zahradnictví v Brně? Pak jsme tu pro vás. Nabízíme vám rostliny pro každé roční období. Specializujeme se na prodej ovocných stromů, vzrostlých stromů, růží a mnoha dalších rostlin. Z ovocných stromů nabízíme jabloně, hrušně, meruňky, slivoně, broskvoně, třešně, višně a…

3Lesy města Prostějova, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kostelecká 4165/17, Prostějov Bezdlužná Ověřená

V Lesy města Prostějova se zabýváme lesním hospodářstvím, myslivostí a prodejem palivového dříví. Nabízíme poradenskou činnost v oblasti lesního hospodářství, pořádáme kurzy a školení. Provozujeme lesní školku, manipulační sklad dříví a pásovou pilu. V naší pile se specializujeme na…

4Montáže EPZ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Spytihněv 571, Spytihněv Ověřená

Nabízíme vám pronájem montážních plošin s obsluhou pro práce do výšky 27 metrů. Mezi naše další služby patří výstavba veřejného osvětlení včetně jeho servisu, rizikové kácení stromů, výškové práce a kontejnerová doprava.

5Plošiny JIHOKR s.r.o.

Zabýváme se výškovými pracemi za pomoci vysokozdvižných plošin. Máme k dispozici MP16 a MP27. Zaváděcí ceny.

6Flídr Michal

Výškové práce je termín pro označení stavebních, údržbářských a řemeslnických prací prováděných v nepřístupných místech, obvykle ve velkých výškách. Výškové práce provádějí pracovníci, kteří ovládají základy horolezecké techniky.

7Kocman Miroslav - Rizikové kácení stromů

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mřenková 642/68, Ivančice

Rizikové kácení stromů v bytových i nebytových zástavbách. Kácení dřevin v problematických místech, které mohou ohrozit Vaše zdraví či majetek. Prořezávání stromů, výsadba stromů, péče o stromy rostoucí mimo les - pomocí stromolezecké techniky. Likvidace náletových dřevin, štěpkování. Výškové práce.

8JaS-Brno

Chopinova 298, Brno Bezdlužná

Tesařství, pokrývačství a klempířství. Provádíme montáže a nátěry ocelových konstrukcí, zámečnické práce, demolice a výstavby komínů, opravy všech druhů fasád, elektroinstalační práce, riziková kácení, demoliční, sanační práce. Voda, plyn a topení.

9Rizikové kácení a údržba stromů ŠARAPATKA

Provádíme rizikové kácení, ořezy a ošetřování stromů vč. likvidace dřevní hmoty. Evropský certifikát ETW nám umožňuje ošetřování a ořezy památných stromů. Nabízíme kompletní služby od zpracování posudků až po údržbu dřevin.

10Melounová Vladimíra- údržba zeleně1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Bystrcká 1096/50, Brno-Komín

Činností našeho zahradnictví je údržba zeleně, kobercové trávníky, předpěstované trávníky, závlahové systémy, založení zahrady, interiérová zeleň, kácení stromů (i rizikové), prořezávky, výsadby. Vytváříme návrhy, zakládání a údržba zahrady i veřejné zeleně - zimní údržba.


Kácení stromů, ořezy a ošetřování stromů – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Kácení stromů, ořezy a ošetřování stromů v lokalitě Morava – detailní popis

Kromě kácení stromů, ořezů stromů a ošetřování stromů patří k dalším arboristickým pracím ošetřování přestárlých stromů, výsadby stromů, instalace bezpečnostních vazeb, posouzení stavu stromů, frézování pařezů, odvoz a ekologická likvidace dřevin. 

Ořezy stromů

Ořez stromů se provádí za účelem údržby stromů. Vhodný druh řezu se vybírá na základě druhu, stáří a aktuálního stavu stromu. 

  • Zdravotní řez – jedná se o základní typ řezu. Slouží pro zajištění co nejlepšího zdravotního stavu stromu do budoucnosti. Provádí se zejména ve vegetačním období. Při řezu se odstraňují suché, poškozené, nebezpečné a křížící se větve.
  • Výchovný řez – provádí se u mladých stromů, kdy se tvaruje budoucí dospělý strom. Řez lze provést až do kosterních větvení stromu bez rozsáhlejšího poranění. Tímto způsobem je možné snadno a levně ovlivnit budoucí architekturu koruny stromu.
  • Redukční řez – používá se ke zmenšení koruny dospělých stromů. Při řezu se odstraňují suché větve, dochází ke symetrizaci koruny nebo redukci obvodu koruny.
  • Bezpečnostní řez – jeho cílem je bezpečnost stromu. Provádí se, aby strom nezpůsobil újmu na zdraví nebo majetku osob. Využívá se při odstraňování aktuálních problémů, např. po vichřici. Odstraňují se větve, u kterých hrozí pád.
  • Řez ovocných stromůtyp a doba řezu závisí na odrůdě ovocného stromu, jelikož každý strom má jiné nároky. Řez se provádí za účelem dosažení fyziologické rovnováhy mezi nadzemní a kořenovou soustavou.