Potraviny – Kněževes okres Blansko

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Kněževes.

1–10 firem z 276 nalezených Filtry

1František Šutera1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(41)
2.5 km Veselská 581, Olešnice Bezdlužná

Zpracování masa a výrobou masných výrobků.

2Řeznictví Šutera

4.5
★★★★★
★★★★★
(41)
2.5 km Veselská 581, Olešnice
Dnes už má zavřeno

Řeznictví Šutera, se sídlem Veselská 581, 679 74, Olešnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1990. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách…

3VSP Group, a.s.1 pobočka

Firma se zabývá výrobou, skladováním a mícháním krmiv. Výroba mléka a chov skotu.

4Milan Machát, s.r.o. (pobočka Restaurace)2 pobočky

2.9 km Veselská 204 , Olešnice Bezdlužná

Máme nabídku teplých jídel a alkoholické i také nealkoholické nápoje a máme k dispozici je 60 míst a zahrádka pro 30 osob.

5Mlékárna Olešnice, rolnické mlékařské družstvo. Zkráceně Mlékárna Olešnice,RMD

4.3
★★★★★
★★★★★
(31)
3.1 km Tržní 376, Olešnice

Firma se zabývá trvanlivé mléko, máslo a přírodní sýry.

6Řeznictví VRBAS, s.r.o.

3.2 km náměstí Míru 113, Olešnice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Řeznictví VRBAS, s.r.o., se sídlem náměstí Míru 113, 679 74, Olešnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 41000, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2002. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem…

7JEDNOTA, spotřební družstvo v Boskovicích (pobočka Olešnice)103 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(1)
3.2 km náměstí Míru 120, Olešnice Bezdlužná

Provoz prodejny smíšeného zboží.

8Motyčka Miroslav - pekařství

3.3 km náměstí Míru 18, Olešnice Bezdlužná

Výroba a prodej pekařských výrobků.

9Můjobchod - Potraviny Kevin436 poboček

3.8
★★★★★
★★★★★
(7)
3.3 km náměstí Míru 89, Olešnice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej potravin, drogerie, krmiv i papírenského zboží.

10Maso Klouda, s.r.o. (pobočka Olešnice)2 pobočky

3.5 km Křtěnovská 29, Olešnice Bezdlužná

Maso Klouda, s.r.o., se sídlem Křtěnovská 29, 679 74, Olešnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 96265, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem…


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Potraviny v lokalitě Kněževes – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.