Potraviny – Kotvrdovice okres Blansko

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Kotvrdovice.

1–10 firem z 276 nalezených Filtry

1JEDNOTA, spotřební družstvo v Boskovicích (pobočka Kotvrdovice)103 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(1)
667 m Kotvrdovice 137, Kotvrdovice Bezdlužná

Provoz prodejny smíšeného zboží.

2JEDNOTA, spotřební družstvo v Boskovicích (pobočka Krasová)103 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(1)
1.9 km Krasová 78, Krasová Bezdlužná

Provoz prodejny smíšeného zboží.

3ENAPO OBCHODNÍ a.s. (pobočka SENETÁŘOV)432 poboček

1.9 km Senetářov 118, SENETÁŘOV Bezdlužná

Provozujeme síť prodejen s potraviny i dalším zbožím.

4JEDNOTA, spotřební družstvo v Boskovicích (pobočka Jedovnice)103 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(1)
2.0 km Za Kostelem 559, Jedovnice Bezdlužná

Provoz prodejny smíšeného zboží.

5Potraviny Havlíčkovo náměstí

Potraviny Havlíčkovo náměstí, se sídlem Havlíčkovo náměstí 1, 679 06, Jedovnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. A 11079, Krajský soud v Brně. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona zapsaná v obchodním rejstříku.…

6MARKET JEDOVNICE, s.r.o.

MARKET JEDOVNICE, s.r.o., se sídlem Havlíčkovo náměstí 668, 679 06, Jedovnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 95679, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

7Potraviny Na Městečku (pobočka Jedovnice)1 pobočka

Potraviny Na Městečku, se sídlem Havlíčkovo náměstí 299, 679 06, Jedovnice, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 60878, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2009. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. …

9Zemědělské družstvo Vícov9 poboček

Specializujeme se na vepřové půlky, vepřové a hovězí výsekové maso a droby, široký sortiment uzených, vařených, pečených a jiných masných výrobků a specialit.

10JEDNOTA, spotřební družstvo v Boskovicích (pobočka Vilémovice)103 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(1)
2.9 km Vilémovice 34, Vilémovice Bezdlužná

Provoz prodejny smíšeného zboží.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Potraviny v lokalitě Kotvrdovice – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.