Potraviny – Ráječko okres Blansko

Pro udržení zdravého životního stylu bychom měli konzumovat potraviny, které mají optimální poměr základních živin – sacharidů (55 – 60 %), tuků (25 – 30 %) a bílkovin (10 – 15 %). Přehled obchodů s potravinami v lokalitě Ráječko.

1–10 firem z 277 nalezených Filtry

1JEDNOTA, spotřební družstvo v Boskovicích (pobočka Ráječko)103 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(1)
207 m nám. 1. máje 37, Ráječko Bezdlužná

Provoz prodejny smíšeného zboží.

2Blažek Michal - pekařství

Firma se zabývá výrobou pekárenských a cukrářských produktů.

3Maloobchodní síť HRUŠKA, spol. s r.o. (pobočka Ráječko)576 poboček

4.3
★★★★★
★★★★★
(1)
281 m nám. 1. máje 25, Ráječko Bezdlužná

Prodej potravin, masa, uzenin, drogerie, spotřebního zboží, tabákových výrobků, ovoce a zeleniny. Dále sezónní dekorativní předměty, oblečení, hračky a kuchyňské potřeby.

4Ing. Karel Plch

1.2 km Dolní Lhota 156, Blansko Bezdlužná

Pěstováním jahod, brukvovité zeleniny, hlávkového salátu a brambor. Nabízíme papriky, zelí a česnek. V našem sortimentu naleznete rajčata, pekingské zelí, salátové okurky a další.

5JEDNOTA, spotřební družstvo v Boskovicích (pobočka Spešov)103 poboček

3.3
★★★★★
★★★★★
(1)
1.6 km Spešov 60, Spešov Bezdlužná

Provoz prodejny smíšeného zboží.

6Lékárna Rájec, s.r.o.

Provozujeme prodej léků a vitaminů i také doplňků stravy a veterinárních přípravků.

7FOLGET, spol. s r.o. (pobočka Rájec - Jestřebí)12 poboček

4.1
★★★★★
★★★★★
(61)
1.7 km Ol. Blažka 495, Rájec-Jestřebí Bezdlužná

Naším oborem je maloobchodní prodej potravin. Nabízíme výrobky značek Ferrero, Opávia, Kraft Foods, Hamé, Mlékárna Kunín, Olma, Jemča a další.

8CBA NUGET s.r.o. (pobočka Rájec-Jestřebí, Rájec)389 poboček

3.7
★★★★★
★★★★★
(32)
1.7 km Ol. Blažka 495, Rájec-Jestřebí,… Bezdlužná

Maloobchodní prodej potravin.

9Družstvo CBA CZ (pobočka Rájec-Jestřebí, Rájec)36 poboček

3.7
★★★★★
★★★★★
(32)
1.7 km Ol. Blažka 495, Rájec-Jestřebí,… Bezdlužná

Maloobchodní prodej potravin. V sortimentu naleznete mléčné i masné výrobky, ovoce, zeleninu, koření, slané a sladké pečivo, alkoholické i nealkoholické nápoje.

10EWMI studená kuchyně s.r.o.

Nabízíme výrobky studené kuchyně od vážených salátu, plněných baget, aspikových dortů, obložených mís až po chlebíčky a jednohubky.


Potraviny – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Potraviny v lokalitě Ráječko – detailní popis

Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny jsou vhodné pro osoby, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Jedná se o osoby, které mají onemocnění celiakie, Duhringovu dermatitidu, jsou alergičtí na lepek nebo trpí neceliakální glutenovou senzitivitou. Při onemocnění celiakie nebo Duhringova dermatitida je nutné držet bezlepkovou dietu po celý život. Bezlepková dieta spočívá v úplném vysazení lepku neboli glutenu z jídelníčku. Při dietě je zákaz konzumovat obiloviny, které obsahují lepek – pšenice, ječmen, žito, oves a všechny potraviny, které tyto obiloviny obsahují. 

Nevhodné potraviny 

 • Výrobky z mouky – pečivo, chléb, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky
 • Vločky, kroupy, krupky, krupice, lámanka
 • Rostlinné maso seitan
 • Potraviny obsahující mouku jako přídavek

Vhodné potraviny

 • Brambory, rýže, luštěniny, sója, kukuřice, pohanka, jáhly, quinoa, amarant, teff
 • Ovoce, zelenina, houby
 • Maso, ryby, vejce, mléčné výrobky
 • Ořechy, semena
 • Med, cukr, sladidla, dochucovadla, koření
 • Voda, čaj, káva, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, víno, destiláty
 • Speciálně upravené bezlepkové potraviny – pečivo, chléb, moučné směsi, sušenky, těstoviny

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny jsou vhodné pro všechny, kteří musí dodržovat bezlaktózovou dietu. Jedná se o osoby, které mají laktózovou intoleranci. Laktózová intolerance je nesnášenlivost mléčného cukru (laktózy). V těle chybí enzym laktáza, který štěpí mléčný cukr uvnitř střev. Pokud se cukr nerozštěpí a nevstřebá, zůstane ve střevech, kde následně kvasí a způsobuje nepříjemné obtíže. Může se projevit v každém věku. 

 • Vrozená intolerance – může se vyskytnout u některých dětí již při kojení.
 • Prvotní intolerance – je způsobena geneticky. Produkce laktázy je nejvyšší v kojeneckém věku a od 2 roku rapidně klesá. To způsobuje, že někteří lidé v dospělém nebo seniorském věku laktózu vubec nestráví.
 • Druhotná intolerance – vzniká u původně tolerantních osob následkem onemocnění celiakie, zánětlivém onemocnění střev nebo jako důsledek užívání antibiotik.

Co jíst při laktózové intoleranci?

 • Úprava jídelníčku je individuální. Někomu stačí vyměnit mléčné produkty za produkty, které mají méně laktózy – sýry, máslo, zakysané výrobky
 • Potraviny zcela bez laktózy – označené jako lactose free
 • Potraviny s nízkým obsahem laktózy – označené jako low lactose

Superpotraviny

Superpotraviny jsou potraviny, které mají vysoký obsah živin prospěšných pro lidské zdraví. K takovým živinám patří vitamíny, minerály, antioxidanty, živé enzymy nebo vláknina. V dnešní době jsou velmi oblíbené u osob, kteří se zajímají o zdravou stravu a zdravý životní styl. Superpotraviny se využívají k prevenci zdravotních problémů nebo k doplnění nedostatku konkrétních živin. Mezi superpotraviny se řadí např.: chlorella, spirulina, maca, matcha, chia semínka, goji, zelený ječmen nebo mladá pšenice.

Řeznictví ZEMAN maso-uzeniny nabízí čerstvé maso, uzeniny, lahůdky, pečivo a ve vybraných prodejnách zboží z teplého pultu. Produkty pocházejí především z výroby v Příbrami, kde se vyrábějí podle českých receptur.

Potraviny na pranýři

Na této webové stránce naleznete všechny nevyhovující šarže potravin, které byly zjištěny inspektory v rámci úřední kontroly nebo přehled provozoven, jejichž užívání bylo zakázáno inspektorem z důvodů nesplněných podmínek, které umožňují uchovat bezpečnost potravin.

Zajímá vás jaké kalorické hodnoty má jídlo, které jíte? Podívejte se do kalorických tabulek. Tyto tabulky jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí.