Kultura, zábava – Šumperk

Nevíte co podniknout ve volném čase? Vyrazit můžete za kulturou a navštívit muzea, galerie, výstavy, divadla, kina nebo koncerty. Přehled divadel v lokalitě Šumperk.

1–10 firem z 11 nalezených Filtry

1Zábřežská kulturní, s.r.o.1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(358)
Československé…, Zábřeh Bezdlužná Ověřená

Provozujeme kulturní dům a kino ve městě Zábřeh. Pořádáme koncerty, festivaly, společenské akce, akce pro děti a pro školy. Pořádáme i širokou škálu kurzů, a to jazykové kurzy, pohybové kurzy a taneční kurzy. Přijít k nám můžete i na divadlo.

2Atelier Abakuk - Jaroslav Pecháček

Údolní 58 (U Rychty), Hanušovice Bezdlužná Ověřená

Provozujeme řezbářství. Vyrábíme nábytek ze dřeva, zahradní doplňky a dřevěné sochy. Dále se zabýváme stavbou srubů. Provádíme řezbářskou show a exhibice.

3Město Úsov1 pobočka

3.5
★★★★★
★★★★★
(1)
nám. Míru 86, Úsov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Městský úřad Úsov podává informace žadatelům, plní úkoly uložené radou nebo zastupitelstvem města, pomáhá výborům a komisím v jejich činnosti vykonávat státní správu, zřídí na veřejně dostupném místě úřední desku a spravuje město.

4Eagle Gallery1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(8)
Nemocniční 1056/8a, Šumperk
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Eagle Gallery, se sídlem Nemocniční 1056/8a, 787 01, Šumperk, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 219218, Městský soud v Praze. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2013. Předmětem podnikání je: Pronájem nemovitostí, bytů a…

5Levandulová expozice (pobočka Úsov)3 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Bezděkov u Úsova 30, Úsov Bezdlužná

Levandulová expozice, se sídlem Bezděkov u Úsova 30, 789 73, Úsov, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 64836, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. Předmětem…

6Muzeum gramofonů TESLA

Muzeum gramofonů TESLA, se sídlem Olomoucká 159/44, 789 83, Loštice, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona…

7Farní muzeum Zábřeh

Farní muzeum Zábřeh, se sídlem Farní, 789 01, Zábřeh, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 7764, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 2007. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat Registru…

8Statek Studená Loučka

Studená Loučka 31, Mohelnice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Statek Studená Loučka, se sídlem Studená Loučka 31, 789 85, Mohelnice, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 8889, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 2010. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis…

9Divadlo Václav, z.s.

4.6
★★★★★
★★★★★
(56)
Václavov 89, Zábřeh Bezdlužná

Divadlo Václav, z.s., se sídlem Václavov 89, 789 01, Zábřeh, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 4007, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 1998. Předmětem podnikání je: Hostinská činnost Prodej kvasného lihu, konzumního…

10ODRAZ

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Nový Malín 595, Nový Malín Bezdlužná

ODRAZ, se sídlem Nový Malín 595, 788 03, Nový Malín, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2015. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více informací…


Kultura, zábava – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Šumperk


Kultura, zábava v lokalitě Šumperk – detailní popis

Divadla

Historie českého divadla sahá až do středověku, kdy se na našem území objevily první divadelní pokusy.

Nejznámější divadla v ČR

Národní divadlo

Národní divadlo v Praze patří k nejvýznamnějším stavbám v zemi z hlediska kulturního, historického a architektonického. Novorenesanční budovu navrhl architekt Josef Zítek. Národní divadlo navazovalo na Prozatímní divadlo a bylo otevřeno v roce 1881 a po požáru znovu otevřeno v roce 1883. Pod Národní divadlo spadá scéna v hlavní budově, sousední Nová scéna, Stavovské divadlo a Státní opera. K souborům Národního divadla paří Činohra, Opera, Balet a Laterna magika.

Národní divadlo Brno

Národní divadlo Brno vzniklo podle vzoru Národního divadla v roce 1884. Má 3 divadelní budovy – Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a Divadlo Reduta. K souborům Národního divadla v Brně paří Činohra, Opera a Balet.

Městské divadlo Brno

Městské divadlo Brno vzniklo v roce 1945 a má Činoherní scénu a Soudobou hudební scénu. Divadlo je zaměřené na činoherní a hudební produkci.

Státní opera

Státní opera v Praze patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Patří k jedné ze čtyř scén Národního divadla v Praze. Působí zde soubory Opery Národního divadla a Baletu Národního divadla.

K dalším známým divadlům patří:

Muzea

Podle adresáře Asociace muzeí a galerií ČR je u nás více než 2000 českých muzejních institucí. 

Národní muzeum

Národní muzeum v Praze je nejvýznamnější muzejní instituce v České republice. Bylo založeno v roce 1818 pod názvem Vlastenské muzeum. Od roku 1891 sídlí v novorenesanční historické budově v horní části Václavského náměstí. 

Skládá se z pěti odborných, do jisté míry samostatných ústavů – Přírodovědeckého muzea, Historického muzea, Českého muzea hudby, Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur a Knihovny Národního muzea. Každý z ústavů má ještě několik specializovaných oddělení a sbírek, které obsahují dohromady více než 13 milionů předmětů.

Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze patří k nejvíce navštěvovaným muzeí v České republice. Bylo založeno v roce 1906. Muzeum vlastní jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě

Židovské muzeum tvoří následující objekty:

 • Maiselova synagoga
 • Pinkasova synagoga
 • Španělská synagoga
 • Klausová synagoga
 • Smíchovská synagoga
 • Obřadní síň pražského pohřebního bratrstva
 • Starý židovský hřbitov
 • Galerie Roberta Guttmanna

Národní galerie Praha

Národní galerie Praha spravuje největší sbírku výtvarného umění v České republice. Dějiny Národní galerie se začaly psát 5. února 1796. 

K nejvýznamnějším dílům NPG patří:

 • Sbírka starého umění
 • Sbírka umění 19. století a klasické moderny
 • Sbírka moderního a současného umění
 • Sbírka grafiky a kresby
 • Sbírka umění Asie a Afriky

Kina

Nejstarší kino v České republice je kino Lucerna, které bylo otevřeno v prosinci roku 1909. Nejstarší kino na světě je kino Pionier v polském Štětíně, které bylo otevřeno pod názvem Helios v září 1909.

Druhy kin

 • Klasické kino
 • Multikino
 • Letní kino
 • Autokino

Největší sítě multikin v ČR

Webová stránka Kinomaniak.cz přináší seznam všech kin v ČR.

Zajímají vás novinky ze světa kultury? Portál iDNES.cz přináší každý den zpravodajství z kultury.

Více informací ke kultuře v ČR se dozvíte na stránkách Ministerstva kultury České republiky.