Kultura, zábava – Přerov

Nevíte co podniknout ve volném čase? Vyrazit můžete za kulturou a navštívit muzea, galerie, výstavy, divadla, kina nebo koncerty. Přehled divadel v lokalitě Přerov.

1–5 firem z 5 nalezených Filtry

1Středisko volného času Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace - Galerie…

4.7
★★★★★
★★★★★
(15)
Komenského sady 1334, Lipník nad Bečvou Bezdlužná

Středisko volného času Lipník nad Bečvou je zařízení pro zájmové vzdělávání a poskytování služeb v oblasti kultury. Svou činnost vyvíjí od roku 1995. Nabízíme kvalitní a smysluplné využití volného času pro všechny věkové skupiny.

2Divadlo Stará Střelnice

4.3
★★★★★
★★★★★
(517)
Sady Čs. legií 770, Hranice I-Město Bezdlužná

Divadlo Stará Střelnice, se sídlem Sady Čs. legií 770, 753 01, Hranice I-Město, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 10099, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 2012. Více informací naleznete na našich webových stránkách. …

3Hasičské muzeum Dřevohostice (pobočka Dřevohostice)1 pobočka

Hasičské muzeum Dřevohostice, se sídlem Zámecká 86, 751 14, Dřevohostice, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 36302, Městský soud v Praze. Právní forma Pobočný spolek. Založení v roce 1996. Předmětem podnikání je: Hostinská činnost Prodej kvasného…

4STARÁ STŘELNICE s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(517)
Sady Čs. legií 770, Hranice I-Město… Bezdlužná

STARÁ STŘELNICE s.r.o., se sídlem Sady Čs. legií 770, 753 01, Hranice I-Město-Hranice, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 65571, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Předmětem podnikání je:…

5MORGENSTERN

Lučice 2, Bělotín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MORGENSTERN, se sídlem Lučice 2, 753 64, Bělotín, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1995. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Masérské,…


Kultura, zábava – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Přerov


Kultura, zábava v lokalitě Přerov – detailní popis

Divadla

Historie českého divadla sahá až do středověku, kdy se na našem území objevily první divadelní pokusy.

Nejznámější divadla v ČR

Národní divadlo

Národní divadlo v Praze patří k nejvýznamnějším stavbám v zemi z hlediska kulturního, historického a architektonického. Novorenesanční budovu navrhl architekt Josef Zítek. Národní divadlo navazovalo na Prozatímní divadlo a bylo otevřeno v roce 1881 a po požáru znovu otevřeno v roce 1883. Pod Národní divadlo spadá scéna v hlavní budově, sousední Nová scéna, Stavovské divadlo a Státní opera. K souborům Národního divadla paří Činohra, Opera, Balet a Laterna magika.

Národní divadlo Brno

Národní divadlo Brno vzniklo podle vzoru Národního divadla v roce 1884. Má 3 divadelní budovy – Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a Divadlo Reduta. K souborům Národního divadla v Brně paří Činohra, Opera a Balet.

Městské divadlo Brno

Městské divadlo Brno vzniklo v roce 1945 a má Činoherní scénu a Soudobou hudební scénu. Divadlo je zaměřené na činoherní a hudební produkci.

Státní opera

Státní opera v Praze patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Patří k jedné ze čtyř scén Národního divadla v Praze. Působí zde soubory Opery Národního divadla a Baletu Národního divadla.

K dalším známým divadlům patří:

Muzea

Podle adresáře Asociace muzeí a galerií ČR je u nás více než 2000 českých muzejních institucí. 

Národní muzeum

Národní muzeum v Praze je nejvýznamnější muzejní instituce v České republice. Bylo založeno v roce 1818 pod názvem Vlastenské muzeum. Od roku 1891 sídlí v novorenesanční historické budově v horní části Václavského náměstí. 

Skládá se z pěti odborných, do jisté míry samostatných ústavů – Přírodovědeckého muzea, Historického muzea, Českého muzea hudby, Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur a Knihovny Národního muzea. Každý z ústavů má ještě několik specializovaných oddělení a sbírek, které obsahují dohromady více než 13 milionů předmětů.

Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze patří k nejvíce navštěvovaným muzeí v České republice. Bylo založeno v roce 1906. Muzeum vlastní jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě

Židovské muzeum tvoří následující objekty:

 • Maiselova synagoga
 • Pinkasova synagoga
 • Španělská synagoga
 • Klausová synagoga
 • Smíchovská synagoga
 • Obřadní síň pražského pohřebního bratrstva
 • Starý židovský hřbitov
 • Galerie Roberta Guttmanna

Národní galerie Praha

Národní galerie Praha spravuje největší sbírku výtvarného umění v České republice. Dějiny Národní galerie se začaly psát 5. února 1796. 

K nejvýznamnějším dílům NPG patří:

 • Sbírka starého umění
 • Sbírka umění 19. století a klasické moderny
 • Sbírka moderního a současného umění
 • Sbírka grafiky a kresby
 • Sbírka umění Asie a Afriky

Kina

Nejstarší kino v České republice je kino Lucerna, které bylo otevřeno v prosinci roku 1909. Nejstarší kino na světě je kino Pionier v polském Štětíně, které bylo otevřeno pod názvem Helios v září 1909.

Druhy kin

 • Klasické kino
 • Multikino
 • Letní kino
 • Autokino

Největší sítě multikin v ČR

Webová stránka Kinomaniak.cz přináší seznam všech kin v ČR.

Zajímají vás novinky ze světa kultury? Portál iDNES.cz přináší každý den zpravodajství z kultury.

Více informací ke kultuře v ČR se dozvíte na stránkách Ministerstva kultury České republiky.