Kultura, zábava – Jeseník

Nevíte co podniknout ve volném čase? Vyrazit můžete za kulturou a navštívit muzea, galerie, výstavy, divadla, kina nebo koncerty. Přehled divadel v lokalitě Jeseník.

1–6 firem z 6 nalezených Filtry

1DIVADÉLKO malé Bo

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Havlíčkova 38, Javorník Bezdlužná

DIVADÉLKO malé Bo, se sídlem Havlíčkova 38, 790 70, Javorník, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2011. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

2Muzeum - historie obce a zajateckých táborů

Jánského 250, Česká Ves
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Muzeum - historie obce a zajateckých táborů, se sídlem Jánského 250, 790 81, Česká Ves, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 14857, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 2016. Více informací naleznete na našich webových…

3Dům historie Javornicka

Javorník, Javorník
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Dům historie Javornicka, se sídlem Javorník, 790 70, Javorník, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 4579, Krajský soud v Českých Budějovicích. Právní forma Spolek. Založení v roce 2007. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj:…

4Antošovský Fojtek - drobné dřevostavby

Vlčice, Vlčice Bezdlužná

Antošovský Fojtek - drobné dřevostavby, se sídlem Vlčice, 790 65, Vlčice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Zemědělský podnikatel - fyzická osoba. Založení v roce 1991. Předmětem podnikání je: Truhlářství, podlahářství Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

5Auto - moto veterán muzeum

Tichá 252, Česká Ves
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Auto - moto veterán muzeum, se sídlem Tichá 252, 790 81, Česká Ves, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 51126, Městský soud v Praze. Právní forma Pobočný spolek. Založení v roce 1998. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj:…

6MUSIC AGENCY s.r.o.

Lipová-lázně 525, Lipová-lázně
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MUSIC AGENCY s.r.o., se sídlem Lipová-lázně 525, 790 61, Lipová-lázně, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 74353, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2018. Předmětem podnikání je: výroba, obchod a…


Kultura, zábava – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Jeseník


Kultura, zábava v lokalitě Jeseník – detailní popis

Divadla

Historie českého divadla sahá až do středověku, kdy se na našem území objevily první divadelní pokusy.

Nejznámější divadla v ČR

Národní divadlo

Národní divadlo v Praze patří k nejvýznamnějším stavbám v zemi z hlediska kulturního, historického a architektonického. Novorenesanční budovu navrhl architekt Josef Zítek. Národní divadlo navazovalo na Prozatímní divadlo a bylo otevřeno v roce 1881 a po požáru znovu otevřeno v roce 1883. Pod Národní divadlo spadá scéna v hlavní budově, sousední Nová scéna, Stavovské divadlo a Státní opera. K souborům Národního divadla paří Činohra, Opera, Balet a Laterna magika.

Národní divadlo Brno

Národní divadlo Brno vzniklo podle vzoru Národního divadla v roce 1884. Má 3 divadelní budovy – Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a Divadlo Reduta. K souborům Národního divadla v Brně paří Činohra, Opera a Balet.

Městské divadlo Brno

Městské divadlo Brno vzniklo v roce 1945 a má Činoherní scénu a Soudobou hudební scénu. Divadlo je zaměřené na činoherní a hudební produkci.

Státní opera

Státní opera v Praze patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Patří k jedné ze čtyř scén Národního divadla v Praze. Působí zde soubory Opery Národního divadla a Baletu Národního divadla.

K dalším známým divadlům patří:

Muzea

Podle adresáře Asociace muzeí a galerií ČR je u nás více než 2000 českých muzejních institucí. 

Národní muzeum

Národní muzeum v Praze je nejvýznamnější muzejní instituce v České republice. Bylo založeno v roce 1818 pod názvem Vlastenské muzeum. Od roku 1891 sídlí v novorenesanční historické budově v horní části Václavského náměstí. 

Skládá se z pěti odborných, do jisté míry samostatných ústavů – Přírodovědeckého muzea, Historického muzea, Českého muzea hudby, Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur a Knihovny Národního muzea. Každý z ústavů má ještě několik specializovaných oddělení a sbírek, které obsahují dohromady více než 13 milionů předmětů.

Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze patří k nejvíce navštěvovaným muzeí v České republice. Bylo založeno v roce 1906. Muzeum vlastní jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě

Židovské muzeum tvoří následující objekty:

 • Maiselova synagoga
 • Pinkasova synagoga
 • Španělská synagoga
 • Klausová synagoga
 • Smíchovská synagoga
 • Obřadní síň pražského pohřebního bratrstva
 • Starý židovský hřbitov
 • Galerie Roberta Guttmanna

Národní galerie Praha

Národní galerie Praha spravuje největší sbírku výtvarného umění v České republice. Dějiny Národní galerie se začaly psát 5. února 1796. 

K nejvýznamnějším dílům NPG patří:

 • Sbírka starého umění
 • Sbírka umění 19. století a klasické moderny
 • Sbírka moderního a současného umění
 • Sbírka grafiky a kresby
 • Sbírka umění Asie a Afriky

Kina

Nejstarší kino v České republice je kino Lucerna, které bylo otevřeno v prosinci roku 1909. Nejstarší kino na světě je kino Pionier v polském Štětíně, které bylo otevřeno pod názvem Helios v září 1909.

Druhy kin

 • Klasické kino
 • Multikino
 • Letní kino
 • Autokino

Největší sítě multikin v ČR

Webová stránka Kinomaniak.cz přináší seznam všech kin v ČR.

Zajímají vás novinky ze světa kultury? Portál iDNES.cz přináší každý den zpravodajství z kultury.

Více informací ke kultuře v ČR se dozvíte na stránkách Ministerstva kultury České republiky.