Zubní kaz – Morava

Zubní kaz je velmi častým problémem, který postihuje mnoho lidí po celém světě. Jedná se o proces, při kterém se na zubní sklovině vytváří malé otvory, které se postupně zvětšují a mohou vést k vážným zdravotním problémům.

1–10 firem z 59 nalezených Filtry

1MVDr. Jaroslav Kučera, CSc. - Veterinární ošetřovna PET

4.9
★★★★★
★★★★★
(104)
Běloruská 575/2, Brno-Bohunice Bezdlužná Ověřená

Naše ordinace se kromě klasické veterinární péče (čipování, očkování, odčervení, chirurgie, ..) specializuje na diagnostiku a léčbu nádorových onemocnění psů a koček. Využíváme moderní a šetrné metody, díky kterým minimalizujeme stres našich zvířecích pacientů a zároveň jsme schopni nastavit…

2MUDr. Tomáš Čáslava

4.8
★★★★★
★★★★★
(14)
Orlí 708/36, Brno-město
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Naše klinika Diobe poskytuje komplexní zubní péči a provádíme vyšetření chrupu i dutiny ústní a stanovení léčebného plánu. A dále poskytujeme celkové ošetření chrupu a od hygienické péče a to aš po ošetření kazů i také po celkovou rekonstrukci chrupu a to včetně ošetření zubními implantáty.

3MUDr. Ing. Tomáš Halabala

Zabýváme se závěsným aparátem zubu - parodontem, tedy tvrdými i měkkými tkáněmi kolem zubu.

4ICHTYS DENT s.r.o. - stomatologická ambulance

5.0
★★★★★
★★★★★
(51)
Vodní 258/13, Brno-Staré Brno
Otevřeno od 7:00

Naše soukromá stomatologická ambulance nabízí komplexní péči a profesionální přístup k pacientům. U nás jsou pacienti informovaní pacienti. Klademe důraz na kvalitu provedení, šetrnost zákroku a využití moderních dostupných technologií. Provádíme konzervační stomatologii, bělení zubů i …

5MUDr. David Hepnar - HepiDent

4.6
★★★★★
★★★★★
(43)
Horníkova 2485/34, Brno-Líšeň
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Jsme privátní stomatologická ordinace a poskytujeme komplexní stomatologickou péči pro děti i také dospělé.

6MDDr. Ondřej Kříž - Supradent

5.0
★★★★★
★★★★★
(19)
Žampachova 1720/3, Brno-Černá Pole
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Provozujeme a poskytujeme služby zubní ordinace.

7Addent, s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(33)
Rybnická 487/51a, Brno-Nový Lískovec Bezdlužná

Provozujeme ordinaci a služby stomatologie. Dětem a dospělým poskytujeme stomatologické služby. Součástí komplexní péče je i zhotovení rtg snímků metodou RVG – radioviziografie – grafické zpracování RTG snímků v ordinaci ze zubního křesla přímo do počítače, což umožňuje přesnější diagnostiku při…

8ProClinic s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(40)
Skorkovského 2644/58, Brno-Židenice Bezdlužná

V našem zubním centru se postaráme o perfektní ošetření Vašich úst s použitím nejnovějších zubních přístrojů a techniky. Snažíme se o individuální přístup a ciltivou péči vedoucí ke spokojenosti pacientů.

9Lenka Kupsová

4.4
★★★★★
★★★★★
(10)
Běloruská 575/2, Brno-Bohunice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Poskytujeme čištění i bělení zubů a odstranění pigmentací a prevence paradentózy a zubního kazu a dále i onemocnění i krvácení dásní.

10MUDr. Jílková Stanislava

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Ol. Blažka 145, Rájec-Jestřebí-Rájec
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná

MUDr. Jílková Stanislava - Provozujeme služby stomatologické ordinace. Poskytujeme kompletní zubní péči pro děti i dospělé. Preventivní prohlídky.


Firmy v dalších lokalitách


Zubní kaz v lokalitě Morava – detailní popis

V oblasti Morava se zubní kaz vyskytuje stejně jako v jiných částech světa. Lidé zde mají stejné rizikové faktory jako všude jinde, jako jsou špatné stravovací návyky, nedostatečná ústní hygiena, kouření a další.

Symptomy zubního kazu mohou zahrnovat bolest zubů, citlivost na teplé a studené nápoje a potraviny, špatný dech a zbarvení zubů. Pokud se kaz neodstraní včas, může vést k infekci zubní dřeně a dokonce k ztrátě zubu.

Existuje několik způsobů, jak zabránit vzniku zubního kazu. Pravidelné čištění zubů a používání zubní nitě jsou klíčové pro udržení zdraví zubů. Důležité je také omezit konzumaci sladkostí a kyselých nápojů, které mohou poškozovat zubní sklovinu.

Pokud se kaz již vyskytl, existuje několik možností, jak ho léčit. Jednou z nejčastějších metod je vrtání a plombování postiženého zubu. V některých případech může být nutné provést kořenovou léčbu nebo dokonce extrakci zubu.

v oblasti Morava existuje několik zubních ordinací, které nabízejí širokou škálu služeb pro prevenci a léčbu zubního kazu. Mezi ně patří například

- Ordinace MUDr. Novákové
- Zubní centrum Morava
- Stomatologická ordinace MUDr. Štěpánkové

Je důležité si uvědomit, že zubní kaz je vážným problémem, který by neměl být ignorován. Pravidelná návštěva zubního lékaře a správná ústní hygiena jsou klíčové pro udržení zdraví zubů a celkového zdraví.

Seznam způsobů, jak zabránit vzniku zubního kazu:
- Pravidelné čištění zubů
- Používání zubní nitě
- Omezení konzumace sladkostí a kyselých nápojů

Seznam možností léčby zubního kazu:
- Vrtání a plombování postiženého zubu
- Kořenová léčba
- Extrakce zubu

Seznam zubních ordinací v oblasti Morava:
- Ordinace MUDr. Novákové
- Zubní centrum Morava
- Stomatologická ordinace MUDr. Štěpánkové