Psychologie v dopravě – Morava

Psychologie v dopravě se zabývá studiem lidského chování v různých dopravních situacích. Tento obor zkoumá, jaké faktory ovlivňují řidiče, chodce a cyklisty při pohybu na silnicích a jaké jsou důsledky jejich chování pro bezpečnost a efektivitu dopravy.

1–10 firem z 31 nalezených Filtry

1Cagaš Petr, Mgr.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Horní 105/14, Brno-Štýřice Bezdlužná

Jsme privátní psychologická praxe a nabízíme psychologické poradenství i také diagnostika a manažerská a profesní diagnostika a dále dopravně-psychologické vyšetření řidičů.

2PhDr. Martina Kopečková - Akreditovaný dopravní psycholog

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
náměstí T. G.…, Břeclav Bezdlužná

Dopravně psychologická vyšetření realizujeme s ohledem na platnou legislativu, respektujeme etický kodex a řídíme se metodikou schválenou Asociací dopravních psychologů ČR. Provádíme psychotesty pro řidiče.

3Charita sv. Vojtěcha Slavičín1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Komenského 115, Slavičín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zajištění charitativní a humanitární pomoci určené lidem v nouzi. Dále poskytovaní pečovatelské služby, osobní asistence i denního centra Maják. Nabídka i bez časového omezení v přirozeném sociálním prostředí osob či při činnostech, které osoba potřebuje.

4Kariérový a personální servis s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(209)
Kavaleristů 1260/10, Olomouc Bezdlužná

Provádíme dopravně psychologické vyšetření řidičů (máme akreditace u MD ČR). Dále i profesní psychodiagnostiku pro různé pracovní pozice. Mimo jiné realizujeme firemní vzdělávací programy v oblasti Soft Skills, Assessment Centre, zaměřené na rozvoj osobnosti, na zvládání stresu, Teambuildingové…

5Základní škola, Uherské Hradiště, Sportovní 777, příspěvková organizace

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Sportovní 777, Uherské Hradiště Bezdlužná

Základní škola sportovní poskytuje základní vzdělání v 1. - 9. ročníku. Vytváříme pro naše žáky co nejlepší studijní a sportovní podmínky. Budova školy je rozdělena na dva učební bloky. Budova A - navštěvují hlavně žáci 2. stupně. Jsou zde vybavené odborné učebny pro výuku hudební výchovy, výtvarné…

6Institut psychologických služeb, s. r. o.

Týmy našich specialistů poskytují psychologické služby založené na bohatých zkušenostech z praxe i nejaktuálnějších poznatcích oboru. Patříme mezi přední specialisty v oboru, kteří kvalitou dnešních služeb buduji psychologii zítřka.

7ZEHNAL OTTO Mgr. KLINICKÝ PSYCHOLOG, AKREDITOVANÝ DOPRAVNÍ PSYCHOLOG

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Tř. 1. máje 1614, Hranice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Klinický psycholog a psychoterapeut a akreditovaný dopravní psycholog.

8Autoškola Club Česká republika s.r.o.11 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Bartošova 1940/24, Přerov I-Město

Provoz autoškoly s nabídkou školení řidičů, kondičních jízd a zajištění vrácení řidičského oprávnění. Dále zajišťujeme dopravní psychologické testy a poskytujeme krátkodobé kurzy hospodárné a defenzivní jízdy a přípravu pro učitele autoškol. Provozujeme autobusovou dopravu.

9Pisak Jan, Mgr.3 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Balzacova 1188/6, Havířov Bezdlužná

Pracuji jako dopravní psycholog akreditovaný Ministerstvem dopravy ČR. Provádím psychotesty pro řidiče v Moravskoslezském kraji.

10MUDr. Lenka Stáňová

MUDr. Lenka Stáňová, se sídlem Sušilova 1836/23, 750 02, Přerov I-Město, v okrese Přerov a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2014. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského…


Firmy v dalších lokalitách


Psychologie v dopravě v lokalitě Morava – detailní popis

1. Vliv stresu na řidiče

Stres je jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících chování řidičů. v oblasti Morava, kde je vysoká hustota dopravy, může být stres způsobený zácpami, hlučným prostředím a nedostatkem parkovacích míst. To může vést k agresivnímu chování za volantem, nedostatečné pozornosti a zvýšenému riziku nehod.

2. Význam pozornosti a koncentrace

Pozornost a koncentrace jsou klíčové pro bezpečnou jízdu. Řidiči musí být schopni soustředit se na silnici a reagovat na neočekávané situace. v oblasti Morava, kde jsou často úzké ulice a mnoho chodců, je důležité, aby řidiči byli pozorní a věnovali pozornost svému okolí.

3. Vliv sociálních faktorů

Sociální faktory, jako jsou skupinové tlaky a očekávání ostatních řidičů, mohou ovlivnit chování řidičů. Například v oblasti Morava, kde jsou často úzké ulice a mnoho chodců, mohou řidiči cítit tlak od ostatních řidičů, aby rychleji projeli úzkými ulicemi. To může vést k nebezpečnému chování za volantem.

4. Význam vzdělávání a osvěty

Vzdělávání a osvěta jsou klíčové pro zlepšení bezpečnosti na silnicích. v oblasti Morava by mohly být organizovány kurzy pro řidiče, kde by se učili, jak se chovat v různých dopravních situacích a jak minimalizovat riziko nehod. Osvěta by mohla být zaměřena také na chodce a cyklisty, aby byli informováni o bezpečném chování na silnici.

5. Význam technologií

Moderní technologie, jako jsou asistenční systémy a autonomní vozidla, mohou pomoci snížit riziko nehod a zlepšit efektivitu dopravy. v oblasti Morava by mohly být instalovány kamery a senzory, které by pomohly řidičům a chodcům orientovat se v prostoru a minimalizovat riziko nehod.

Psychologie v dopravě je důležitý obor, který pomáhá zlepšovat bezpečnost a efektivitu dopravy. v oblasti Morava by mohly být využity různé strategie, jako jsou vzdělávání, osvěta a moderní technologie, aby se minimalizovalo riziko nehod a zlepšila se kvalita dopravy.