Optické přístroje – Morava

Optické přístroje jsou zařízení, která slouží k manipulaci s viditelným světlem. Tyto přístroje se používají v mnoha oblastech, jako jsou medicína, astronomie, fotografie, průmysl a mnoho dalších.

1–10 firem z 163 nalezených Filtry

1Oční optika OPTOMEDIC DD s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Gen.Svobody 2821/19B, Šumperk Bezdlužná

Oční centrum OPTOMEDIC zajišťuje kompletní služby všem svým pacientům a zákazníkům v oční ambulanci MUDr. Jany Dvořákové /již od roku 1994/ a od roku 2000 i v oční optice vedené optometristou Antonínem Dvořákem Dis. Díky tomuto propojení jsme schopni Vám provést měření zraku i bez objednání.…

2Oční studio Aleš Žejdl s.r.o.3 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Nádražní 654/10, Brno-město Bezdlužná

Jsme oční optika a nabízíme výběr z více jak 7000 druhů brýlových obrub a také nabízíme měření zraku a optometrie a brýlové čočky i kontaktní čočky i přístroje na měření počasí a meteorologické stanice. A také poskytujeme služby očního lékařství.

3CM OPTIK, s.r.o.3 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(13)
Česká 239/23, Brno-město Bezdlužná

Jsme oční optika a děláme odborné oční vyšetření a předpis korekce očním lékařem a dále děláme zhotovení a prodej dioptrických brýlí. Nabízíme prodej slunečních brýlí a pouzder a doplňkového sortimentu a poskytujeme aplikace kontaktních čoček.

4LUMIOPTIC s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(22)
Veveří 456/9, Brno-Veveří
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme prodej brýlové obruby různých značek a cen a také čočky značek OMEGA,NIKON, DIOPTRA, HOYA, ZEISS, MULTIFOKÁL, BIFO, TRANSITION. Optické a sluneční brýle s 100% UV značek Esprit, Elle, D&G, Jaguar i Hugo Boss. Dále nabízíme lupy a pouzdra a čisticí prostředky, doplňky a speciální brýle jako…

5JOY OPTIK - Olga Šedivá7 poboček

4.2
★★★★★
★★★★★
(1)
Zahradníkova 2-8, Brno-Veveří Bezdlužná

Nabízíme odborné vyšetření zraku registrovanými optometristy a zhotovení brýlí na lékařský předpis i bez předpisu a nabízíme prodej slunečních brýlí a doplňkového sortimentu jako jsou utěrky a řetízky a pouzdra a teploměry a hygrometry i také ochranné brýle a kontaktní čočky a roztoky.

6OPTIKA RICHTER, s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(112)
Žerotínovo náměstí…, Brno-Veveří
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

OPTIKA RICHTER, s.r.o.-Děláme vyšetření zraku a aplikace kontaktních čoček a dále prodáváme brýlové obruby a sluneční brýle a dioptrická skla i zvětšovací pomůcky.

7DUOOPTIK, s.r.o.

Cejl 532/77, Brno-Zábrdovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozujeme a nabízíme oční optiku.

8Zdeňka Volfová

5.0
★★★★★
★★★★★
(11)
Palackého třída 2522, Brno-Královo Pole

Provozujeme prodej brýlí a kontaktních čoček a dále i příslušenství se specializací na multifokální brýle a nabízíme provedení měření zraku. Máme vysoce kvalifikovaný personál, mnohaletá praxe, mezinárodní vysokoškolské diplomy (ČR, USA, RAKOUSKO) - Používáme nejmodernější vyšetřovací metody a…

9OPTIKA VIVA - Pavel Vencbauer1 pobočka

Dornych 404/4, Brno-Trnitá
Otevřeno do 20:00
Bezdlužná

Optika VIVA nabízí prodej a opravu brýlí, zhotovení brýlí, aplikaci kontaktních čoček a kvalitní zboží za nejlepší ceny v okolí. Vyškolený personál optometristů na prodejnách vám poradí a s radostí vám pomůže s každým problémem. Naším cílem je spokojenost zákazníka.

10MIKRO, spol. s r.o.1 pobočka

Dodáváme kompletní zařízení pro optickou a elektronovou mikroskopii a přípravu vzorků. Jsme významným dodavatelem mnoha výzkumných ústavů, nemocnic, škol i průmyslových podniků. Jsme distributorem několika společností zabývajících se výrobou přístrojů pro mikroskopii.


Firmy v dalších lokalitách


Optické přístroje v lokalitě Morava – detailní popis

Optické přístroje se dělí na dva základní typy: refrakční a zrcadlové.

Refrakční optické přístroje využívají lom světla při průchodu skrz různé materiály, jako jsou sklo nebo plast. Mezi nejznámější refrakční přístroje patří brýle, dalekohledy, mikroskopy a lupeny. Tyto přístroje se používají k zvětšení nebo zmenšení obrazu, korekci zraku nebo k pozorování mikroskopických objektů.

Zrcadlové optické přístroje využívají odraz světla od zrcadel k manipulaci s obrazem. Mezi nejznámější zrcadlové přístroje patří zrcadlovky, dalekohledy a projekční zařízení. Tyto přístroje se používají k fotografování, pozorování vzdálených objektů nebo k promítání obrazů na plátno.

v oblasti Morava se optické přístroje používají v mnoha oblastech. Například v medicíně se používají mikroskopy k pozorování buněk a tkání, nebo endoskopy k prohlížení vnitřních orgánů. V průmyslu se používají optické senzory k měření vzdálenosti nebo k detekci přítomnosti objektů. V astronomii se používají dalekohledy k pozorování hvězd a planet.

Optické přístroje se dále dělí na několik druhů:

1. Dalekohledy - slouží k pozorování vzdálených objektů, jako jsou hvězdy, planety nebo přírodní scenérie.

2. Mikroskopy - slouží k pozorování mikroskopických objektů, jako jsou buňky, tkáně nebo mikroorganismy.

3. Lupeny - slouží k zvětšení malých objektů, jako jsou mince, kameny nebo hmyz.

4. Zrcadlovky - slouží k fotografování a záznamu obrazu.

5. Endoskopy - slouží k prohlížení vnitřních orgánů a dutin.

6. Optické senzory - slouží k měření vzdálenosti nebo k detekci přítomnosti objektů.

Optické přístroje jsou nezbytné v mnoha oblastech a jejich vývoj neustále pokračuje. Díky nim můžeme vidět věci, které bychom jinak neviděli, a lépe porozumět světu kolem nás.