Zdraví – Velké Kunětice okres Jeseník

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 145 nalezených Filtry

1Darmoděj z.ú. (pobočka Mikulovice)4 pobočky

4.1 km Hlavní 198 , Mikulovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Centrum služeb pro osoby s chronickým duševním onemocněním. Poskytujeme psychickou, sociální stabilizaci a podporu klienta při návratu do běžného života.

2Aludentia s.r.o.

4.3 km Sokolská 374, Mikulovice Bezdlužná

Aludentia s.r.o., se sídlem Sokolská 374, 790 84, Mikulovice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 66637, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání…

3Ordinace praktického lékaře Mikulovice (pobočka Mikulovice)1 pobočka

4.3 km Sokolská 374, Mikulovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Ordinace praktického lékaře Mikulovice, se sídlem Sokolská 374, 790 84, Mikulovice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 45354, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2011. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců.…

4MUDr. Antonín Ilík s.r.o. (pobočka Mikulovice)1 pobočka

4.3 km Sokolská 374, Mikulovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MUDr. Antonín Ilík s.r.o., se sídlem Sokolská 374, 790 84, Mikulovice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 54305, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2012. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

5MUDr. Vlasta Jakubíková1 pobočka

4.3 km Sokolská 374, Mikulovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MUDr. Vlasta Jakubíková, se sídlem Sokolská 374, 790 84, Mikulovice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1994. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Zdroj: výpis z dat Registru…

6MUDr. Ivana Gawlasová

6.0 km Polská 57, Česká Ves Bezdlužná

MUDr. Ivana Gawlasová, se sídlem Polská 57, 790 81, Česká Ves, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1994. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

7FREETIME PROJECT s.r.o.- Adrenalin park Jeseníky4 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(317)
6.0 km Polská 9 , Česká Ves Bezdlužná

Provozujeme adrenalinový park s možností jízdy na koni, paintballu a lukostřelby. Dále nabízíme k využití horolezecké stěny, bungee trampolíny, lanové centrum, obří houpačky, dětských terénních čtyřkolek, půjčovny kol a kánoí.

8Oblastní spolek Českého červeného kříže Jeseník (pobočka Česká Ves)1 pobočka

7.4 km Jánského 63, Česká Ves Bezdlužná

Poskytujeme zdravotnické, záchranné, sociální a humanitární služby či organizujeme a podporujeme sociální a zdravotní výchovu mládeže.

9MUDr. Radovan Novotný1 pobočka

7.8 km Jánského 77, Česká Ves Bezdlužná

MUDr. Radovan Novotný, se sídlem Jánského 77, 790 81, Česká Ves, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1992. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Zdroj: výpis z dat Registru Ares,…


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Jeseník


Zdraví v lokalitě Velké Kunětice – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl – ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí – ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče – ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost – provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé – od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa – provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa – od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Velké Kunětice.