Zdraví – Velká Kraš okres Jeseník

Zdraví je podle Světové zdravotnická organizace (WHO) stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady. Zdraví je důležitá hodnota, která ovlivňuje kvalitu života.

1–10 firem z 145 nalezených Filtry

1MVDr. Jiří Henych

298 m Velká Kraš 110, Velká Kraš Bezdlužná

MVDr. Jiří Henych, se sídlem Velká Kraš 110, 790 58, Velká Kraš, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1991. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

2MUDr. Sylva Kaňovská

681 m Velká Kraš 94, Velká Kraš
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

MUDr. Sylva Kaňovská, se sídlem Velká Kraš 94, 790 58, Velká Kraš, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1992. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

3Domov pokojného stáří sv. Hedviky (pobočka Vidnava)3 pobočky

3.0 km Mírové náměstí 66, Vidnava Bezdlužná

Domov pokojného stáří sv. Hedviky, se sídlem Mírové náměstí 66, 790 55, Vidnava, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Evidované církevní právnické osoby. Založení v roce 1996. Pracuje u nás 100 - 199 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v…

4JESBENE, s.r.o. (pobočka Vidnava)1 pobočka

3.0 km Mírové náměstí 64, Vidnava Bezdlužná

JESBENE, s.r.o., se sídlem Mírové náměstí 64, 790 55, Vidnava, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 45802, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2011. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání…

5Domov důchodců Kobylá nad Vidnavkou

Domov důchodců Kobylá nad Vidnavkou, se sídlem Kobylá nad Vidnavkou 153, 790 65, Kobylá nad Vidnavkou, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Příspěvková organizace. Založení v roce 2003. Pracuje u nás . Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat…

6Starý Vít, PharmDr. - LÉKÁRNA U ČERNÉHO ORLA

4.7
★★★★★
★★★★★
(11)
3.3 km Vidnava 40, Vidnava Bezdlužná

Provozuji lékárnu.

7MVDr. Jan Štelcl odborná veterinární činnost

6.8 km Komenského 160, Žulová
Dnes už má zavřeno

MVDr. Jan Štelcl odborná veterinární činnost, se sídlem Komenského 160, 790 65, Žulová, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 1991. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

8RECOVIA psychologické centrum Jeseník, s.r.o.

RECOVIA psychologické centrum Jeseník, s.r.o., se sídlem Josefské náměstí 2, 790 65, Žulová, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 58470, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 1 - 5…

9Lékárna Žulová1 pobočka

6.9 km Mariánské náměstí 29, Žulová
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provoz lékárny.

10MUDr. Marta Tesařová

7.0 km Hlavní 34, Žulová Bezdlužná

MUDr. Marta Tesařová, se sídlem Hlavní 34, 790 65, Žulová, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství. Založení v roce 2001. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Zdroj: výpis z dat Registru Ares,…


Zdraví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Jeseník


Zdraví v lokalitě Velká Kraš – detailní popis

Co ovlivňuje naše zdraví?

Naše zdraví ovlivňuje velké množství faktorů, které se dají rozdělit do čtyř hlavních kategorií.

 • Životní styl - ovlivňuje naše zdraví z 50 %, (stravovací návyky, pitný režim, fyzická aktivita)
 • Životní prostředí a pracovní prostředí - ovlivňují naše zdraví z 15–20 %, (stav ovzduší, vody a půdy, životní úroveň, pracovní podmínky, vzájemné mezilidské vztahy)
 • Genetika (dědičnost) - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (pohlaví, věk, vrozené vady)
 • Zdravotní péče - ovlivňuje naše zdraví z 10–15 %, (úroveň a kvalita zdravotní péče, dostupnost zdravotní péče, systém zdravotní a sociální péče)

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky by měly být v každém věku důležitou součástí péče o své zdraví. Cílem prevence je zabránit vzniku nemocí, komplikací nebo zajistit jejich včasný záchyt, a proto byste na tyto prohlídky neměli zapomínat nebo je podceňovat, i když se cítíte zdravě.

 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro děti a dorost - provádí se ve věku 0-1 rok 9x za rok, ve věku 1-2 roky 1x za rok, ve věku 3-18 let 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u praktického lékaře pro dospělé - od 18 let se provádí 1x za 2 roky
 • Preventivní prohlídka u stomatologa - provádí se ve věku 0-1 rok 1x za rok, ve věku 1-17,99 let 2x za rok, od 18 let 1x za rok
 • Preventivní prohlídka u gynekologa - od 15 let se provádí 1x za rok

Síť zdravotnických zařízení v ČR

 • Nemocnice (fakultní nemocnice, nemocnice, nemocnice následné péče)
 • Odborné léčebné ústavy (léčebna tuberkulózy a respiračních onemocnění, ozdravovny, hospice)
 • Lázeňské léčebny
 • Samostatná ambulantní zařízení (ordinace praktického pro děti a dorost, ordinace praktického lékaře pro dospělé, zubní ordinace, gynekologické ordinace)
 • Zvláštní zdravotnická zařízení (kojenecké ústavy, dětské domovy, záchranná zdravotnická služba, záchytné stanice)
 • Zařízení lékárenské péče (lékárny)
 • Orgány ochrany veřejného zdraví
 • Ostatní (očkovací střediska, poradenská zařízení)

Zdravotně sociální péče

Zdravotně sociální péče je poskytována všem nemocným, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci vlivem změny zdravotního stavu nebo úrazu. Tato péče je indikována na žádost lékaře a provádí ji zdravotně sociální pracovník, který je nezbytnou součástí multidisciplinárního týmu zdravotnického zařízení. Zdravotně sociální pracovník poskytuje sociálně právní poradenství, zajišťuje následnou péči (léčebna dlouhodobě nemocných, domácí ošetřovatelská péče, domácí hospicová péče), zprostředkovává sociální služby vhodné pro klienty se sníženou soběstačností (pečovatelská služba, denní stacionář, domov pro seniory), pomáhá se zajištěním kompenzačních pomůcek a spolupracuje se státními i nestátními institucemi.

COVID-19

COVID-19 je infekční onemocnění, jehož původcem je nově objevený koronavirus SARS-CoV-2. Toto onemocnění je v současné době rozšířené téměř po celém světě a od 11. března 2020 je WHO označeno jako pandemie.

Onemocnění se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu a vzduchem. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci. Nejčastěji virus do lidského těla proniká přes sliznice úst, nosu, ale i očí, proto je podle odborníků důležité nedotýkat se obličeje a používat ochranné pomůcky (roušky, respirátory). Inkubační doba je dva až čtrnáct dní.

Onemocnění postihuje různé lidi, avšak nejohroženější jsou senioři, chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Mezi hlavní příznaky patří zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Většina nakažených má průběh nemoci mírný až střední a nepotřebují hospitalizaci.

COVID-19 se diagnostikuje na základě výtěru z nosohltanu. Toto vyšetření se provádí na několika odběrových místech po celé ČR.

Veškeré aktuální informace o koronaviru nejen v ČR, ale i v lokalitě Velká Kraš.