Sport – Mikulovice okres Jeseník

Mezi sporty, které Češi dělají nejraději patří: cyklistika, běh, plavání, lyžování, fotbal, turistika, volejbal, badminton, tenis a inline bruslení. Přehled sportovišť v lokalitě Mikulovice.

1–10 firem z 118 nalezených Filtry

2Psotka Oldřich

2.3 km Hlucholazská 157 , Mikulovice Bezdlužná

Provoz sportovního areálu s tenisovým a minigolfovým hřištěm, bazénem a bowlingovou dráhou.

3ŠÍBL s.r.o.4 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(35)
2.3 km Hlucholazská , Mikulovice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Provozujeme posilovnu a fitness centrum.

4La Pirouette, z.s.

2.8 km Kolnovice 52, Mikulovice Bezdlužná

La Pirouette, z.s., se sídlem Kolnovice 52, 790 84, Mikulovice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 14495, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 2015. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat…

5Škárkovic statek

Škárkovic statek, se sídlem Hradec-Nová Ves 154, 790 84, Hradec-Nová Ves, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2012. Více informací naleznete na našich webových stránkách. Zdroj: výpis z dat Registru Ares,…

6TJ Sokol Široký Brod

4.3 km Široký Brod 150, Mikulovice Bezdlužná

TJ Sokol Široký Brod, se sídlem Široký Brod 150, 790 84, Mikulovice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 12522, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 1992. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

7T.J. Sokol Ondřejovice

T.J. Sokol Ondřejovice, se sídlem Ondřejovice 193, 793 76, Zlaté Hory, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 12469, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Spolek. Založení v roce 1990. Zdroj: výpis z dat Registru Ares, CreditCheck.

8Zlatokopecký skanzen

4.9 km Zlaté Hory, Ondřejovice Bezdlužná

Zlatokopecký skanzen, se sídlem Zlaté Hory, 793 76, Ondřejovice, v okrese Jeseník a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. Pr 5323, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Příspěvková organizace. Založení v roce 2019. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

9Tělovýchovná jednota Písečná, z.s.

4.9 km Písečná 38, Písečná Bezdlužná

Provoz fotbalového a cyklistického klubu.

10TJ Sokol Velké Kunětice, z.s.

Vedeme spolek tělovýchovné jednoty se zaměřením na fotbal. Pořádáme turnaje a soutěže.


Sport – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Jeseník


Sport v lokalitě Mikulovice – detailní popis

Mezi sporty, které Češi nejraději sledují patří: hokej, fotbal, tenis, atletika, cyklistika, krasobruslení, lyžování, biatlon, basketbal a házená.

Fotbal

Fotbal je nejpopulárnější kolektivní sport na světě.

Fotbalové asociace

 • FIFA (Fédération Internationale de Football Association) – mezinárodní fotbalová federace, která má pod sebou 6 regionálních konfederací a sdružuje národní fotbalové asociace
 • Evropa – UEFA (Union of European Football Associations)
 • Jižní Amerika – CONMEBOL (Confederación Sudamericana de Fútbol)
 • Severní Amerika, Střední Amerika a Karibik – CONCACAF (Confederation of North, Central American and Caribbean Association Football)
 • Afrika – CAF (Confederation of African Football)
 • Asie – AFC (Asian Football Confederation)
 • Oceánie – OFC (Oceania Football Confederation)

Fotbalové soutěže

 • Mistrovství světa – koná se každé 4 roky
 • Fotbal na letních olympijských hrách – turnaje se účastní mládežnická mužstva hráčů do 23 let
 • Mistrovství Evropy (EURO)
 • Copa América
 • Africký pohár národů
 • Mistrovství Asie ve fotbale
 • Zlatý pohár CONCACAF
 • Oceánský pohár národů

Fotbalové ligy

 • První liga – nejvyšší ligová soutěž v ČR
 • Mezi nejslavnější ligy na světě patří: anglická Premier League, španělská La Liga, italská Serie A, německá Bundesliga, francouzská Ligue 1 Orange a brazilská Série A

Fotbalová asociace České republiky (FAČR)

Lední hokej

Lední hokej patří k nejrychlejším sportům na světě. Historie hokeje sahá až do konce 19. století. Hokej vznikl v Kanadě, brzy se rozšířil do Evropy a později i částečně do Asie.

Hokejové ligy

 • NHL (National Hockey League) – nejprestižnější hokejová liga na světě, které se účastní týmy z USA a Kanady
 • KHL (Kontinental Hockey League) – druhá nejlepší hokejová liga na světě, které se účastní týmy hlavně z Východní Evropy a Severní Asie
 • Česká hokejová extraliga – nejvyšší hokejová liga v ledním hokeji v Česku, které se účastní 14 týmů

Hokejové turnaje

 • Mistrovství světa v ledním hokeji – poprvé se konalo v roce 1920 v rámci olympijských her
 • Lední hokej na zimních olympijských hrách – hraje se od roku 1920
 • Euro Hockey Tour – série hokejových turnajů, kterých se účastní reprezentační výběry Česka, Finska, Švédska a Ruska
 • Hokejová liga mistrů – turnaj týmů ze šesti evropských lig
 • Světový pohár – mezinárodní hokejový turnaj

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) je spolek zastřešující dění v ledním hokeji v ČR.

Formule 1

Formule 1 je série závodů, která je označovaná za královskou disciplínu automobilového sportu. F1 se jezdí od roku 1950, kdy nahradila Grand Prix automobilů a spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci se sídlem v Paříži. Mistrovství světa F1 se skládá ze série závodů označovaných jako Grand Prix. K disciplínám F1 patří Mistrovství světa jezdců a Pohár konstruktérů. Tato sportovní disciplína se proslavila po celém světě, avšak tradičním centrem a nejvýznamnějším trhem je Evropa.

Nejvíce titulů mezi jezdci má na svém kontě německý pilot Michael Schumacher. Nejvíce pohárů konstruktérů získala stáj Ferrari.

MotoGP

Motocyklové závody Grand Prix (MotoGP) je série závodů, která je rozdělena do několika kategorií – třídy Moto3, Moto2 a MotoGP. Třída MotoGP je pokládaná za vrchol motocyklového sportu. V Brně se pravidelně koná závod MotoGP už od roku 1950. Velká cena Brna se jezdí na autodromu Masarykův okruh. Jedná se o nejslavnější motoristický závod v České republice.

Chcete si přečíst novinky ze světa motorek? Na stránce magaziny.cz naleznete seznam všech časopisů, které se zabývají světem motocyklů.

Zajímají vás novinky ze světa sportu a výsledky sportovních zápasů? Doporučujeme vám tyto webové stránky, které každý den přinášejí to nejnovější ze světa sportu.