Výsadba ovocných, okrasných stromů, dřevin – Morava

Plánujete výsadbu ovocného stromku? Ideální doba je v období vegetačního klidu, tj. na podzim od října do listopadu a na jaře od března do dubna. Stromky je nutné vysadit co nejdříve po zakoupení. Firmy zabývající se výsadbou stromů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 14 nalezených Filtry

1AGROGEN, spol. s r.o.3 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Zahradní 77/1a, Troubsko Ověřená

Sháníte kvalitní osiva? V AGROGEN se zabýváme výrobou a prodejem osiv pícnin, travních směsí, léčivých rostlin a dalších komodit. Kromě prodeje komodit se věnujeme i šlechtění pícnin. Provozujeme 2 šlechtitelské stanice – Šlechtitelská stanice Želešice a Šlechtitelská stanice Slavice.

2Petr Šmach – ZAHRADA ŠMACH1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(91)
Na Pančavě 1502, Bzenec Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem okrasných dřevin, ovocných stromů a keře, substrátů, hnojiv, zahradnických potřeb a zahradního nářadí. Navštivte naši prodejnu. U nás seženete vše pro vaši zahradu.

3ZAHRADNICTVÍ HAVLINA – Ing. Petr HAVLINA

4.5
★★★★★
★★★★★
(109)
Radvanická 921/22, Ostrava-Michálkovice Bezdlužná Ověřená

V Zahradnictví Havlina vám nabízíme široký výběr řezaných a pokojových květin, ovocných a okrasných stromů a keřů. Dále u nás zakoupíte osivo, cibuloviny, zeleninové sadby, substráty, rašelinu, hnojiva, přípravky na ochranu rostlin, květináče a mnoho dalšího.

4SEVA - FLORA s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(8)
Mikulovská 366, Valtice Ověřená

Zabýváme se prodejem osiv ovoce, zeleniny, bylin i květin. Také prodáváme ovocné stromky či ovoce.

5Nekolný Václav -ZAHRADNICTVÍ U MAŠKŮ

4.0
★★★★★
★★★★★
(503)
Božetěchova 1858/10 , Brno
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

V našem zahradnictví naleznete široký výběr okrasných rostlin, jak na zahradu, tak i do bytu, bylinek, řezaných květin, ovocných stromů a keřů. Najdete zde vše, co budete při pěstování rostlin potřebovat – substráty, hnojiva, postřiky, nářadí a mnohé další zahrádkářské potřeby. Zabýváme se i…

6FLORCENTER, s.r.o.2 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(21)
Šlechtitelů 802, Olomouc - Holice
Dnes už má zavřeno

Jsme jednou z největších zahradnických firem na Moravě. V našem zahradnictví nabízíme široký sortiment rostlin pro veřejnost. Zajišťujeme také velkoobchodní rozvoz květin, floristických potřeb, substrátů a hnojiv nebo zahradní keramiky.

7Poledne Václav - Zahradnictví Poledne1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(10)
Hradec nad Moravicí…, Hradec nad Moravicí
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme řezané i hrnkové květiny včetně květinových živých i suchých vazeb a dekorací; letničky, okrasné a ovocné stromky, semena a cibuloviny, chemické přípravky, zeminu, zahradní nářadí. Poskytujeme poradenství při ošetřování rostlin.

8vahamo s.r.o.

Bobrovnická 24/38, Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Jsme rodinná školka okrasných dřevin, zabývající se pěstováním zejména původních (nekultivovaných) druhů. Nabízíme jehličnaté a listnaté stromy, keře, zahradnické nářadí, hnojiva, fungicidy, semena, podzimní cibuloviny, sadbový česnek.

9ARBOREA Březová s.r.o.

Březová 96, Březová
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vypracováváme projekty zahradní a krajinářské úpravy či kompletní realizace výsadeb a údržby veřejné i firemní zeleně a soukromých zahrad. Nabízíme prodej okrasných rostliny včetně zahradnických potřeb, listnatých, jehličnatých a ovocných stromů, trav a substrátů.

10Technické služby Uničov, spol. s r.o. - hřbitov a zahradnictví3 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Litovelská 254, Uničov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provoz hřbitova a zahradnictví. Dále i prodej přísad, ovocných a okrasných stromů, hnojiv a sadby. Evidence hrobů a vyřizování pohřbů.


Výsadba ovocných, okrasných stromů, dřevin – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Výsadba ovocných, okrasných stromů, dřevin v lokalitě Morava – detailní popis

Ideální doba na výsadbu ovocných stromků je na podzim, protože v tomto období jsou právě stromky vydobývány a vy tak máte na výběr široké spektrum kvalitních stromků. K dostání jsou stromky i na jaře, ale ve většině případů se jedná o stromky, které nebyly prodány na podzim a prodejce je tak musel zazimovat. Podzimní výsadba je velmi oblíbená mezi zahrádkáři a navíc je i velmi efektivní, jelikož v tomto období klesají teploty a zvyšují se úhrny srážek. Díky těmto podmínkám se stromky lépe ujímají a také je není nutné tak často zalévat jako je tomu na jaře. 

Při koupi vybírejte pouze ty stromky, které mají dobře provedený roub a jejichž větve jsou prostorově rozložené, není na nich patrné mechanické poškození ani stopy po škůdcích. 

Rozdělení ovocných dřevin

Hospodářské dělení

  • Jádroviny – patří sem jabloň, hrušeň, jeřáb sladkoplodý, jeřáb oskeruše, kdouloň a mišpule
  • Peckoviny – patří sem slivoň, třešeň, višeň, meruňka a broskvoň
  • Skořápkoviny – patří sem ořešák, kaštanovník, líska a mandloň

Podle teplotních nároků

  • Běžné ovocné druhy – jedná se o druhy s nízkými teplotními nároky. Na klimatické podmínky ČR se adaptují dobře. Patří sem jabloň, hrušeň, slivoň, třešeň, višeň, jeřáb a líska.
  • Teplomilné ovocné druhy – jedná se o druhy s vyššími teplotními nároky. Na klimatické podmínky ČR se adaptují hůře. Patří sem meruňka, broskvoň, kdouloň, oskeruše, mišpule, morušovník, dřín, jeřáb, mandloň a ořešák.