Filtry, filtrační zařízení – Morava

Hledáte způsob, jak zlepšit kvalitu vody, vzduchu nebo jiných kapalin a plynů? Chcete se zbavit nečistot, pachů, bakterií či škodlivých látek? Pak potřebujete filtry a filtrační zařízení. Přehled prodejců filtrů a filtračních zařízení v lokalitě Morava.

1–10 firem z 237 nalezených Filtry

1Bilíková Blanka – SafeArt – ochranné pracovní pomůcky a oděvy3 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(36)
Lesní 3609/25, Hodonín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem ochranných pracovních pomůcek a pracovních oděvů včetně pracovní obuvi. V našem sortimentu naleznete montérky, zdravotnické oděvy, multinormní oděvy, pracovní rukavice, ochranné pracovní brýle, pomůcky na ochranu dýchacích cest, ochranu proti pádu a mnoho dalšího.

2MaBara, s.r.o.

Javorová 3726/1, Hodonín Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám dodávky, montáže a servis vodárenských a čistírenských technologií. Zajistíme pro vás flotační jednotky, rotační síta, kalové odvodňovací pytlovače, separátory písku a další vodohospodářská zařízení. Mezi naše další služby patří zámečnická výroba z nerezové oceli.

3Bažant Stanislav – Oleje Liqui Moly1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Velkomoravská 4228…, Hodonín Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem průmyslových a motorových olejů, průmyslových maziv, aditiv do pohonných hmot a olejů, plastických maziv, odmašťovacích přípravků, technických a obráběcích kapalin, zařízení pro odmašťování a čištění a mnoha dalších chemických přípravků.

4ENVITES, spol. s r.o.

Jsme odborníci na technologie pro vodní a kalové hospodářství. Vyrábíme a prodáváme kalolisy, pískové filtry, lamelové usazováky a čiřiče, zahušťováky kalů, akumulační nádrže a další technologie. Dodáváme technologické celky na klíč.

5TRIOTECH s.r.o.

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem ozonizačních technologií a UV systémů pro úpravu vody a vzduchu. U nás zakoupíte UV systémy pro dezinfekci vody, generátory ozonu, kyslíkové generátory, technologie na sterilizaci vody a vzduchu ozonem a mnoho dalších technologií.

6Ing. Zdeněk Žák – ENVIROmarket1 pobočka

2.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Lipová alej 2589/4, Hodonín Bezdlužná Ověřená

Specializujeme se na efektivní úpravu domácí vody a úpravu studniční vody. Prodáváme vodní filtry na zlepšení kvality vody, kterou konzumujete či jakkoliv jinak používáte. U nás najdete i rezervní vložky a náplně, testovací sady a náhradní díly.

7Drábek Tomáš - TRITON

4.7
★★★★★
★★★★★
(27)
Lazecká 50/49, Olomouc
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem čerpadel pro dům a zahradu, domácích vodáren a zavlažovací techniky včetně příslušenství k čerpadlům. Zprostředkováváme záruční i pozáruční servis čerpadel u nás prodávaných (po domluvě i ostatních). Dále nabízíme tlakové nádoby, redukční ventily, spínače a povrchová

8isocorp brno, s.r.o.

Bedřichovická 1199…, Brno-Slatina Bezdlužná Ověřená

Provádíme tepelné izolace technologických zařízení (kotle, turbíny, filtry, odtahy spalin), potrubních rozvodů, tepelné a chladové izolace v chemickém průmyslu, potravinářském průmyslu (mlékárny, pivovary), izolace vzduchotechnických zařízení apod.

9bbklima99, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(12)
Husitská 3422/1, Znojmo Bezdlužná Ověřená

Dodavatel klimatizace a vzduchotechniky. Tepelná čerpadla, rekuperace, rekuperační jednotky, elektrostatické čističky, větrání s rekuperací tepla, výroba polyuretanového potrubí.

10ADAMEC - ADRO s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(11)
Na Vrchovině 331/7, Opava,Komárov Bezdlužná Ověřená

Specializujeme se na prodej filtrů, olejů a trysek s příslušenstvím. Zaměřujeme se také na servis a dodávku náhradních dílů pro stroje jako ROPA, MERLO, RAU a další. Adtranz, Airmann, Air Maze, Akermann, Allis Chalmers, Allison, Alstom, AMC, Ammann, AP Lockheed, Arburg, Argo, Asahi, Atlas Copco…


Filtry, filtrační zařízení – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Filtry, filtrační zařízení v lokalitě Morava – detailní popis

Filtrace je proces, při kterém se z kapaliny nebo plynu odstraňují pevné částice nebo nežádoucí látky. Používá se v mnoha průmyslových oblastech, jako je potravinářství, chemie, farmacie, energetika, ekologie nebo vodohospodářství. K filtraci se používají různé typy filtrů a filtračních zařízení, které se odlišují podle principu, účinnosti, konstrukce a použití.

Typy filtrů 

Podle principu filtrace se rozlišují tyto základní typy filtrů:

Mechanické filtry

Slouží k zachycení pevných částic na povrchu nebo v pórech filtračního média (např. písek, sklo, papír, textilie, kovové síto). Rozdělují se na tlakové (filtrace probíhá pod tlakem kapaliny nebo plynu) a gravitační (filtrace probíhá pod vlivem tíhy).

Mezi mechanické filtry patří např.: pískové filtry pro čištění vody, vzduchové filtry pro odstranění prachu nebo olejové filtry pro čištění motorových olejů.

Membránové filtry

Mají tenkou vrstvu materiálu s malými póry (membránu), která propouští jen určité složky kapaliny nebo plynu a zadržuje ostatní. Rozdělují se na mikrofiltrace (propouštějí molekuly o velikosti do 0,1 mikrometru), ultrafiltrace (propouštějí molekuly o velikosti do 0,01 mikrometru), nanofiltrace (propouštějí molekuly o velikosti do 0,001 mikrometru) a reverzní osmózu (propouštějí jen vodu a zadržují i ionty).

Mezi membránové filtry patří např.: filtry pro odstraňování soli z mořské vody, filtry pro separaci bílkovin nebo cukrů nebo filtry pro sterilizaci léků.

Adsorpční filtry

Tyto filtry využívají materiál s velkým povrchem (adsorbent), který má schopnost vázat na sebe jiné látky (adsorbát). Používají se pro odstraňování organických látek, pachů, barev nebo toxinů z kapalin nebo plynů. Nejčastějším adsorbentem je aktivní uhlí.

Mezi adsorpční filtry patří např.: filtry pro čištění odpadních vod, filtry pro odstraňování formaldehydu z interiérů nebo filtry pro ochranu před chemickými látkami.

Ionexové filtry

Využívají materiál s elektricky nabitými skupinami (ionex), který dokáže vyměňovat ionty s kapalinou nebo plynem. Používají se pro změnu chemického složení kapalin nebo plynů.

Mezi ionexové filtry patří např.: změkčovače vody, které nahrazují vápník a hořčík za sodík nebo demineralizátory vody, které odstraňují všechny ionty z vody.