Počítače – Adamov okres Blansko

Počítač je zařízení a výpočetní technika, která zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současné počítače jsou elektronické a skládají se z hardwaru a softwaru. Přehled prodejců počítačů a výpočetní techniky v lokalitě Adamov.

1–10 firem z 120 nalezených Filtry

1GRAFEX, spol. s r.o.

Firma Grafex vznikla v roce 1991 jako ofsetová tiskárna v Adamově a o pár let později bylo založené grafické studio v Brně. Firma se zabývá full servisovou reklamou, grafickým zpracováním a výrobou tiskovin pro firmy a reklamní agentury v ČR i zahraničí.

2Adast Engineering s.r.o.

3.9
★★★★★
★★★★★
(9)
510 m Adamov 496, Adamov Bezdlužná

Nabízíme technologii pro provozovatele čerpacích stanic a skladů pohonných hmot. Firma se zabývá výstavbou a rekonstrukcí čerpacích stanic pohonných hmot, LPG, CNG, AdBlue. Dodáváme také samostatné stojany a automaty, náhradní díly, řídící systémy. Zajišťujeme servis, revize zařízení a…

3Zatloukal Karel, Ing.

680 m Družstevní 429/9, Adamov Bezdlužná

Děláme správu a servis počítačových sítí a to včetně poradenství a projektování strukturovaných kabeláží i opravy výpočetní techniky.

4VEGA-VA, obecně prospěšná společnost (pobočka Adamov)1 pobočka

Provozujeme prodej knížek a CD a také i výukové materiály pro masáže a rehabilitace a také alternativní medicínu.

5Ada-Net.cz (pobočka Adamov)1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(10)
810 m Petra Jilemnického…, Adamov Bezdlužná

Ada-Net.cz, se sídlem Petra Jilemnického 361/29, 679 04, Adamov, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 30366, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1998. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

6Libor Svoboda2 pobočky

840 m Komenského 315, Adamov Bezdlužná

Nabídka IT podpory pro malé a střední firmy. Prodáváme hardware, software a domény. Instalujeme servery a počítačové sítě.

7Zdeněk Kufa

980 m U Kostela 420/2a, Adamov Bezdlužná

Provádíme a nabízíme komplexní služby a to v oblasti výpočetní techniky a zejména pro malé firmy a domácnosti.

8AlzaBox Adamov (A. centrum)428 poboček

3.5
★★★★★
★★★★★
(1)
1.0 km Nádražní 42, Adamov
Otevřeno do 23:59
Bezdlužná

Samoobslužné schránky, které najdete po celé ČR. AlzaBoxy jsou bezpečné, ideální pro zákazníky, kteří preferují bezkontaktní vyzvednutí zboží. Jsou vám k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu. Jsou rychlé, zboží si vyzvednete během chvilky bez čekání ve frontě. Návod na použití AlzaBoxu ve 3…

9Ada-Net.cz1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(10)
1.2 km Nádražní 455, Adamov Bezdlužná

Ada-Net.cz, se sídlem Nádražní 455, 679 04, Adamov, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 30366, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1998. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

10Tiskárna A. M. G., s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
1.3 km Mírová 87/2, Adamov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Tiskárna A. M. G., s.r.o., se sídlem Mírová 87/2, 679 04, Adamov, v okrese Blansko a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 41072, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2001. Pracuje u nás 10 - 19 zaměstnanců. Předmětem…


Počítače – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Blansko


Počítače v lokalitě Adamov – detailní popis

Součásti počítače

Počítače se skládají ze dvou základních komponentů – software a hardware.

 • Software – je programové vybavení počítače, které zahrnuje operační systém, pomocné programy, aplikační software a programy, které jsou uloženy v počítači napevno.
 • Hardware – je technické vybavení počítače, které zahrnuje základní desku, pevný disk, RAM disk, jádrový procesor, grafickou kartu, ventilátor, chladič a zdroj.

Součásti běžného počítače 

 • Počítačová skříň – slouží k mechanickému upevnění všech vnitřních dílů počítače.  Může být také součástí monitoru.
  • Základní deska – obsahuje většinu elektronických částí počítače. Propojuje jednotlivé součástky počítače do fungujiciho celku.
   • Mikroprocesor – vykonává strojové instrukce, ze kterých jsou složeny programy.
   • Operační paměť – za běhu počítače uchovává programy a data.
   • Sběrnice – zajišťuje přenos dat a řídících povelů mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. Umožňuje připojení rozšiřujících karet.
    • Grafická karta – vytváří v paměti obraz, který se zobrazí na monitoru.
    • Zvuková karta – vytváří signál, který se v reproduktoru mění na zvuk.
    • Síťová karta – zprostředkovává připojení k počítačové síti.
  • Pevný disk – zajišťuje uchování programů a dat i po vypnutí počítače.
  • Elektrický zdroj – mění síťové střídavé napětí 230 V na nižší stejnosměrné napětí, které je vhodné pro napájení komponentů počítače.
 • Monitor – zobrazuje textové i grafické informace uživateli. Je připojen k počítači přes grafickou kartu.
 • Počítačová klávesnice – vstupní zařízení určené pro vkládání znaků do počítače a jeho ovládání.
 • Počítačová myš – vstupní zařízení, které zjednodušuje ovládání grafického uživatelského rozhraní.
 • Další zařízení – tiskárna, scanner…

Druhy stolních počítačů

 • Domácí počítače – základní počítačové sestavy jsou vhodnou volbou pro každodenní práci na počítači, brouzdání na internetu, sledování videí nebo hraní jednodušších her. Dražší modely domácích počítačů jsou skvělou volbu na editaci videa, hraní náročnějších her nebo jiné náročnější úlohy.
 • Pracovní počítače – pracovní počítače jsou určeny zejména do kanceláří nebo firem. Vybrat si můžete kancelářské počítače nebo pracovní stanice, které se vyznačují extrémním výkonem.
 • Herní počítače – jsou skvělou volbou pro gamery na hraní těch nejnáročnějších her. Při výběru herního počítače je nejdůležitější se zaměřit na parametry grafické karty, procesoru a RAM disku.
 • Počítače All In One – je počítač, který je integrovaný do monitoru. Výhodou tohoto počítače je, že má stylový design, zabírá málo místa a nepotřebuje velké množství kabelů.
 • Mini PC – minipočítače jsou kompaktní a výkonná zařízení vhodná pro kancelářskou práci i zábavu.
 • Počítače na míru – pokud se vám nelíbí žádný počítač na trhu, můžete si ho nechat sestavit na míru podle vašich vybraných komponentů.

Notebooky

Notebooky se používají na stejné úlohy jako stolní počítače. Mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů, ale jsou miniaturizované a optimalizované z hlediska příkonu, fyzických rozměrů a hmotnosti. Jejich velkou výhodou je snadná přenositelnost.

Druhy notebooků

 • Notebooky pro běžné užití – jsou vhodné na doma, do školy, do práce nebo na cesty.
 • Pracovní notebooky – poskytují vysoký výkon. Jsou vhodné pro střih videí, tvorbu 3D animací, práci s grafikou nebo s kancelářskými aplikacemi.
 • Herní notebooky – jsou skvělou volbou pro náročné herní nadšence. Disponují výkonnou grafickou kartou, dostatkem RAM paměti a silným procesorem.
 • Dotykové notebooky – lze je ovládat jako běžné notebooky nebo i dotykem jako tablet.
 • Notebooky 2v1 – jedná se o notebook a tablet v jednom. Po odejmutí klávesnice získáte plnohodnotný tablet nebo můžete otočit displej až o 360°.
 • VR-Ready notebooky – jsou určené pro hraní virtuálních her. Dají se využít i na sledování VR filmů nebo videí, na hraní běžných her, na brouzdání na internetu i na práci s náročnými aplikacemi.