Kovovýroba – Jívová okres Olomouc

Kovovýroba je technologický proces ve strojírenství, během kterého vznikají produkty nejrůznějšího ražení. Přehled firem zabývajících se kovovýrobou v lokalitě Jívová.

1–10 firem z 364 nalezených Filtry

1MD ORSUS services s.r.o.

3.1 km Hraničné Petrovice…, Hraničné Petrovice Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme komplexní služby v oblasti výškových prací. Nabízíme školení práce ve výškách, kurz stromolezení a poradenství pro výškové práce. Zajišťujeme prodej OOP a revize OOP proti pádu. Sami provádíme práce ve výškách. Součástí našich služeb jsou návrhy a montáže záchytných systémů.

2Vladimír Wolf - Inoxpa

Výhradní technické zastoupení firmy INOXPA. Výroba a prodej čerpadel, armatur, míchadel a směšovadel pro potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl.

3Kovo družstvo Olomouc - KOVIN, družstvo invalidu

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
6.6 km Dukelských hrdinů 29, Hlubočky Bezdlužná

Historie firmy se datuje k 28. srpnu 1930 založením družstva drobných živnostníků. Postupně se firma rozšiřuje a zaměřuje činnost na zakázkovou a malosériovou výrobu v zámečnické a kovoobráběcí oblasti. Výrobní činnost firmy je převážně v oblasti komponentů pro ústřední vytápění, pastí na hlodavce…

4KOVO DRUŽSTVO Olomouc

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
6.6 km Dukelských hrdinů 29, Hlubočky
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou komponentů pro ústřední vytápění, pastí na hlodavce. Dodávání radiátorů pro ústřední topení, odvzdušňovací ventily a upevňovací prvky. Nabízíme zakázkové práce v kovovýrobě.

5SOKOP factory s.r.o.

6.8 km Bělkovice-Lašťany…, Bělkovice-Lašťany
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

SOKOP factory s.r.o., se sídlem Bělkovice-Lašťany 305, 783 16, Bělkovice-Lašťany, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 69367, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2017. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

6Zámečnictví a kovovýroba Evžen Stanislav

Zámečnictví a kovovýroba Evžen Stanislav, se sídlem Bělkovice-Lašťany 40, 783 16, Bělkovice-Lašťany, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2017. Předmětem podnikání je: Zámečnictví, nástrojářství Výroba, obchod…

7Pazdera Josef - zámečnictví

6.8 km Bělkovice-Lašťany…, Bělkovice-Lašťany
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vyrábíme a montujeme foliovníky, mříže, oplocení, ocelové konstrukce, dveře, vrata a stříšky. Dále se zaobíráme výrobou a montáží přístřešků, portálů, zábradlí, schodišť, regálů, skleníků a zastínění. Nabízíme i výrobu dílů, úpravu, opracování, svařování, kovovýrobu a zakázkovou výrobu.

8SOKOP, s.r.o.

6.8 km Bělkovice-Lašťany…, Bělkovice-Lašťany
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

SOKOP, s.r.o., se sídlem Bělkovice-Lašťany 305, 783 16, Bělkovice-Lašťany, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 51284, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2006. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

9Kovoobrábění Arnošt Kluka

Kovoobrábění Arnošt Kluka, se sídlem Na valech 1909/29, 785 01, Šternberk, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1993. Předmětem podnikání je: Obráběčství Více informací naleznete na našich webových stránkách. …

10Janča Jaroslav- J&J Milling1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
7.2 km Průmyslová 11, Šternberk Bezdlužná

Výroba vstřikovacích forem na plasty,formy na přesné odlévání(litina,hliník...). Vrtání chlazení forem,grafitové elektrody. Lisování na vstřikolisech. Výroba tryskacích kol pro tryskání podlah.


Kovovýroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Olomouc


Kovovýroba v lokalitě Jívová – detailní popis

Kovovýroba a kovoobrábění spojuje řadu technologických procesů jako je obrábění, lisování, tváření, pálení, ohýbání, řezání, svařování, práškové lakování a další.

Obrábění

Obrábění je technologický proces vytváření požadovaného tvaru obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti. Proces výroby spočívá v odebírání materiálu. Starší postupy ručního obrábění ustupují v dnešní době strojnímu obrábění.

Způsoby obrábění

Tradiční

 • Ruční obrábění
 • Třískové mechanické obrábění
 • Řezání

Netradiční obrábění

 • Elektrojiskrové
 • Chemické
 • Světelným paprskem (laserem)
 • Vysokotlakým proudem vody

Ruční obrábění

Pilování – při pilování se používají pilníky různých délek, tvarů a hrubostí.

Zaškrabávání – při zaškrabávání se používá škrabák, se kterým se dosahuje co nejkvalitnějšího povrchu obráběné plochy.

Třískové obrábění

Spočívá ve vniknutí břitu nástroje do materiálu, od kterého se oddělují třísky.

Soustružení je obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch. Obrobek koná hlavní rotační pohyb a nástroj (soustružnický nůž) koná vedlejší pohyb (posuv). Celý stroj se nazývá soustruh.

Frézování je obrábění kovů vícebřitým nástrojem. Hlavní pohyb koná nástroj a vedlejší pohyb (posuv) koná obrobek. Fréza je samotný nástroj, který materiál opracovává. Celý stroj se nazývá frézka.

Vrtání je obrábění materiálu rotačním pohybem nástroje (vrtáku). Vrták koná hlavní řezný (otáčivý) pohyb i vedlejší pohyb (posuv). Vrtání může probíhat i na soustruhu.

Vystružování je dokončovací práce, která následuje po vrtání. Vystružování pomáhá docílit přesného rozměru díry a zároveň kvalitního povrchu. Nástroj se nazývá výstružník.

Řezání používá se pro dělení dlouhých pásovin, kulatin a jiných profilových tyčí na požadovanou délku. Na řezání se většinou používá pásová pila.

Hoblování je obrábění rovinných ploch. Obrobek vykonává hlavní řezný pohyb a nůž vykonává posuv a přísuv. Stroj na hoblování se nazývá hoblovka. 

Obrážení je obrábění vnitřních a vnějších rovinných a kruhových ploch jednobřitým nástrojem. Stroj na obrážení se nazývá obrážečka.

Broušení při broušení se materiál odebírá tvrdým brusivem s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů. Strojové broušení dosahuje vysoké přesnosti a velmi kvalitního povrchu.

Superfinišování – je dokončovací technologie, která se používá k zajištění co nejpřesnější jakosti povrchu strojní součásti.

Lapování – je dokončovací technologie, která se používá pro dosažení kvalitní jemné drsnosti povrchu.

Honování - je dokončovací technologie obrábění vnitřních nebo vnějších povrchů válcových součástí. Cílem je zajištění dokonalé jakosti povrchu.

Kovovýroba

Zabýváme se kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobou.

 • Ohýbání trubek 
 • Obrábění ocelových a nerezových dílů
 • Ohraňování na CNC stroji
 • Stříhání plechů
 • Ohýbání plechů
 • Zakružování plechů
 • Děrování plechů
 • Vypalování laserem
 • Svařování ocelových, hliníkových a nerezových dílů
 • Povrchové úpravy – galvanické, žárové, lakované, nátěr
 • Dělení materiálu na požadovaný rozměr
 • Výroba plechových dílů
 • Výrobky v plechu – zákryty, nádrže, bedny, skříně
 • Výroba konstrukcí z oceli, nerezu nebo hliníku
 • Výroba z otěruvzdorných materiálů
 • Zakázková výroba – zábradlí, ploty, vrata, brány, bezpečnostní mříže