Kovovýroba – Hlušovice okres Olomouc

Kovovýroba je technologický proces ve strojírenství, během kterého vznikají produkty nejrůznějšího ražení. Přehled firem zabývajících se kovovýrobou v lokalitě Hlušovice.

1–10 firem z 365 nalezených Filtry

1Zatloukal Martin - obrábění CNC

250 m Hlušovice 92, Hlušovice
Otevřeno do 22:00
Bezdlužná

Zabývám se CNC obráběním a výrobou forem, frézováním a soustružením, svařováním a kalením.

2Pečivová Jarmila-montáže podlah

4.4
★★★★★
★★★★★
(20)
2.1 km Šternberská 132/44, Olomouc Bezdlužná

Provádím montáž podlah. Dále i nabízím tmelení, podlahové lišty, broušení a lakování parket a ostatní podlahářské práce.

3Kovovýroba KODOS s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
2.8 km Černovír 310, Olomouc

Kovovýroba KODOS s.r.o., se sídlem Černovír 310, 779 00, Olomouc, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 50650, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2005. Pracuje u nás 6 - 9 zaměstnanců. Předmětem…

4SCHIMEK AIRCRAFT s.r.o.

2.8 km Na Sezníku 4, Olomouc Bezdlužná

Špičková svářečská výroba SCHIMEK AIRCRAFT s.r.o. TIG/MAG svařování materiálů CrMo, Ti, Al, nerezová ocel. Dodavatel klíčových hráčů na evropském trhu v odvětví autosport a letectví. Vyrábíme výfuky, klece, nápravy, nádoby, kovové části aj.

5Baťa Jiří

Provádíme kovářské a podkovářské práce. Návrhy a realizace kovaných prací na zakázku. Zajistíme podkovářství, speciální a ortopedické podkování vadných kopyt a úpravy chybných postojů koní. Dále nabízíme vrata a branky, mříže, zábradlí, plastiky a podpěry sloupů.

6SYREAL, spol. s r.o.1 pobočka

Provádíme zámečnickou výrobu ve stavebnictví. Zabýváme se výrobou a provádíme montáž ocelových konstrukcí, pojezdových kontejnerů a regálů, krbového vybavení, svícnů, atypických hal a kovového nábytku.

7Duda Petr, Ing.

2.9 km Výstavní 280, Olomouc
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Výroba ocelových konstrukcí, prosklených portálů a zábradlí.

8Krejcha Jiří

3.0 km Hrachoviska 249, Olomouc Bezdlužná

Provádím zámečnické práce. Výroba mříží, montáž dveří, kování a dveřních zavíračů, stavebních pouzder JAP. Prodej a montáž poštovních schránek.

9Ladislav Chudoba

Ladislav Chudoba, se sídlem Hrachoviska 165/20, 783 35, Olomouc-Chomoutov, v okrese Olomouc a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1999. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je: Hostinská činnost Obráběčství…

10Oldřich Tuška - kovovýroba ATRAKTA

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
3.1 km Čelakovského 1/7, Olomouc Bezdlužná

Firma ATRAKTA byla založena 20.8.1985. Nejprve se zabývala výrobou a opravou kolotočů. Pro své zkušenosti a kvalitu dále spolupracuje s význačnými firmami v potravinářském a strojírenském průmyslu jako je MOPOS a.s, strojírny Číhal s.r.o , TEVCO s.r.o, Hydrosystem a.s, DAE a dalšÍ.


Kovovýroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Olomouc


Kovovýroba v lokalitě Hlušovice – detailní popis

Kovovýroba a kovoobrábění spojuje řadu technologických procesů jako je obrábění, lisování, tváření, pálení, ohýbání, řezání, svařování, práškové lakování a další.

Obrábění

Obrábění je technologický proces vytváření požadovaného tvaru obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti. Proces výroby spočívá v odebírání materiálu. Starší postupy ručního obrábění ustupují v dnešní době strojnímu obrábění.

Způsoby obrábění

Tradiční

 • Ruční obrábění
 • Třískové mechanické obrábění
 • Řezání

Netradiční obrábění

 • Elektrojiskrové
 • Chemické
 • Světelným paprskem (laserem)
 • Vysokotlakým proudem vody

Ruční obrábění

Pilování – při pilování se používají pilníky různých délek, tvarů a hrubostí.

Zaškrabávání – při zaškrabávání se používá škrabák, se kterým se dosahuje co nejkvalitnějšího povrchu obráběné plochy.

Třískové obrábění

Spočívá ve vniknutí břitu nástroje do materiálu, od kterého se oddělují třísky.

Soustružení je obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch. Obrobek koná hlavní rotační pohyb a nástroj (soustružnický nůž) koná vedlejší pohyb (posuv). Celý stroj se nazývá soustruh.

Frézování je obrábění kovů vícebřitým nástrojem. Hlavní pohyb koná nástroj a vedlejší pohyb (posuv) koná obrobek. Fréza je samotný nástroj, který materiál opracovává. Celý stroj se nazývá frézka.

Vrtání je obrábění materiálu rotačním pohybem nástroje (vrtáku). Vrták koná hlavní řezný (otáčivý) pohyb i vedlejší pohyb (posuv). Vrtání může probíhat i na soustruhu.

Vystružování je dokončovací práce, která následuje po vrtání. Vystružování pomáhá docílit přesného rozměru díry a zároveň kvalitního povrchu. Nástroj se nazývá výstružník.

Řezání používá se pro dělení dlouhých pásovin, kulatin a jiných profilových tyčí na požadovanou délku. Na řezání se většinou používá pásová pila.

Hoblování je obrábění rovinných ploch. Obrobek vykonává hlavní řezný pohyb a nůž vykonává posuv a přísuv. Stroj na hoblování se nazývá hoblovka. 

Obrážení je obrábění vnitřních a vnějších rovinných a kruhových ploch jednobřitým nástrojem. Stroj na obrážení se nazývá obrážečka.

Broušení při broušení se materiál odebírá tvrdým brusivem s množstvím nepravidelných a nahodile orientovaných břitů. Strojové broušení dosahuje vysoké přesnosti a velmi kvalitního povrchu.

Superfinišování – je dokončovací technologie, která se používá k zajištění co nejpřesnější jakosti povrchu strojní součásti.

Lapování – je dokončovací technologie, která se používá pro dosažení kvalitní jemné drsnosti povrchu.

Honování - je dokončovací technologie obrábění vnitřních nebo vnějších povrchů válcových součástí. Cílem je zajištění dokonalé jakosti povrchu.

Kovovýroba

Zabýváme se kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobou.

 • Ohýbání trubek 
 • Obrábění ocelových a nerezových dílů
 • Ohraňování na CNC stroji
 • Stříhání plechů
 • Ohýbání plechů
 • Zakružování plechů
 • Děrování plechů
 • Vypalování laserem
 • Svařování ocelových, hliníkových a nerezových dílů
 • Povrchové úpravy – galvanické, žárové, lakované, nátěr
 • Dělení materiálu na požadovaný rozměr
 • Výroba plechových dílů
 • Výrobky v plechu – zákryty, nádrže, bedny, skříně
 • Výroba konstrukcí z oceli, nerezu nebo hliníku
 • Výroba z otěruvzdorných materiálů
 • Zakázková výroba – zábradlí, ploty, vrata, brány, bezpečnostní mříže