Vývoj, konstrukce v oblasti automobilů – Morava

Dnešní moderní doba klade stále větší nároky na automobily a automobilovou dopravu. Zvyšující se životní úroveň a zvyšující se počet obyvatel má vliv nejen na množství aut, ale i na jejich výkon či bezpečnost. Přehled konstruktérů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 148 nalezených Filtry

1Faktum Design s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Černovická 33/2b, Brno - Komárov
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Jsme kreativní tým designérů a inženýrů. Naším cílem je vytvářet nadčasové inovativní výrobky, které budou splňovat požadavky efektivní výroby, výtvarné hodnoty a snadného použití. Zajišťujeme kompletní vývoj nového výrobku, od koncepčního a designérského návrhu po zpracování konstrukční…

2Letoplast s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(12)
Pražská 258/91, Letovice
Otevřeno od 8:00

Letoplast s.r.o. je součástí mezinárodní skupiny Lefevere Group, rodinou vlastněná skupina společností založených v roce 1900 se sídlem v Belgii. V České republice podnikající od roku 1995. V roce 1995 založená jako Wood & Plastic s.r.o. k výrobě reproduktorů známých světových značek, v roce…

3TREMONDI s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(5)
Bučovská 417, Letonice Bezdlužná

Prodej a vývoj elektroniky, elektroinstalace a elektrických pohonů pro dopravní techniku. Dodáváme elektronické systémy pro závodní automobily a motocykly. V nabídce máme řídicí jednotky, snímače, kabelové svazky, bateriové systémy a další.

4ALBA - METAL, spol. s r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(30)
Mlýnská 459, Ladná

Rovnání, dělení, tvarování a svařování drátu převážně pro automobilový průmysl moderní CNC technologií.Pro naše zákazníky realizujeme vývojovou a sériovou výrobu pro téměř 30 typů automobilů, jako terciální nebo sekundární dodavatel řetězce. Využíváme vlastní technologické oddělení, které je…

5Tomáš Esterka - ESO Tuning1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(24)
Sobůlky 314, Sobůlky Bezdlužná

Zkušenosti v oblasti tuningových úprav vozidel - především navýšení výkonu motoru, optimalizaci softwaru a také neopomenutelným stálým vývojem řídících jednotek a vstřikovacích systému a jejich součástí. a to softwarovou úpravou, která spočívá v přeprogramování řídící jednotky přímo na daný typ…

6HOOK CZ s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(73)
Košuličova 655/2, Brno-Horní Heršpice Bezdlužná

Společnost HOOK CZ s.r.o. se zabývá vývojem a výrobou tažných zařízení k osobním i nákladním automobilům od roku 1989. Své zkušenosti v tomto oboru využíváme k dosažení našeho hlavního cíle, a tím je spokojenost našich zákazníků. Péče o zákazníky u nás nekončí prodejem výrobku, ale poskytujeme také…

7KPB INTRA s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(18)
Ždánská 477, Bučovice Bezdlužná

Nosným programem naší společnosti je vývoj, výroba a prodej přístrojových transformátorů proudu a napětí. Tyto přístroje jsou určeny k měření a jištění rozvodných zařízení vysokého napětí vnitřního a venkovního provedení pro nejvyšší napětí soustavy 40.5 kV.

8JOMITA s.r.o. - MEGAmotory

Hudcova 321/76j, Brno-Medlánky
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

JOMITA s.r.o. s provozovnou v Brně, Medlánkách na Hudcově ulici působí v oblasti vývoje elektromotorů pod značkou MEGA, vyrábí modelářské nářadí a elektronické přístroje. Stejnosměrné elektromotory VAC. Elektromotory do 48 VDC, 230 VAC do 500W. Elektromotory s převodovkou do 10Nm.…

9AEV, spol. s r. o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(42)
Jožky Silného 2783/9, Kroměříž Bezdlužná

Výroba elektroniky pro automobilový a letecký průmysl. Vyvíjíme návrhy pro elektronické obvody, plošné spoje, testovací zařízení, plastové i kovové díly. Jsme držiteli oprávnění na výrobu elektronických přístrojů pro vojenské letectví.

10LSC MOTORSPORT, s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(38)
Antonína Dvořáka…, Hulín
Otevřeno od 8:30

Zabýváme se výrobou motorových a vozových kabeláží. Vývoj měřících a testovacích přístrojů. Úprava a příprava závodních motorů. Prodej náhradních dílů.


Vývoj, konstrukce v oblasti automobilů – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Vývoj, konstrukce v oblasti automobilů v lokalitě Morava – detailní popis

Historie vývoje automobilu je velmi dlouhá a sahá až do období před naším letopočtem. Prvním převratným vynálezem v dopravě bylo kolo, které existovalo 4000 let před naším letopočtem a pocházelo ze Sumeru. První stroj s vlastním pohonem byl vynalezen v roce 1690 a jednalo se o Papinův parní stroj. V roce 1975 James Watt upravil parní stroj do podoby, kterou známe dnes. První parní vůz sestrojil v roce 1690 francouzský inženýr Nicolas Joseph Cugnot. K prvním průkopníkům automobilu patřil i český vynálezce Josef Božek, který v roce 1815 představil svůj vlastní parní stroj. Už od počátku 19. století se konstruktéři snažili o nalezení jiného pohonu, než byla pára.

Podle mnoha odborníků je prvním automobilem v historii lidstva vůz vídeňského mechanika Siegfrieda Marcuse, který ho předvedl v roce 1870. Jednalo se o vozidlo s benzinovým motorem chlazeným vodou, s elektromagnetickým zapalováním a ručním řazením rychlosti. K dalším významům vozům té doby patřil vůz německého mechanika Gottlieba Daimlera a vůz německého konstruktéra Karla Benze. Oba dostali na svůj vůz patent. Tyto patenty daly konstrukční podobu dnešním automobilům. Významným mezníkem pro automobilový průmysl byl rok 1903, ve kterém se začala upřednostňovat výroba a zlepšování benzinových motorů. O tento pokrok se postaral americký vynálezce Henry Ford.

V současnosti množství automobilů prudce stoupá kvůli zvyšující se životní úrovni a zvyšujícímu se počtu obyvatel. Kvůli tomu stoupají nároky na automobilky a jejich nové automobily. Automobilky vyrábějí automobily, které mají výkonnější motory, vyšší průměrnou rychlost, lepší jízdní vlastnosti, lepší vybavení apod. Nároky nestoupají pouze na automobily, ale i na jejich řidiče. V lidských silách není možné zvyšovat schopnosti koncentrace a rychlé reakce, a tak automobilky vyvíjejí a stále zdokonalují nové technologie, které pomáhají řidičům v náročných situacích. Se stoupajícím počtem aut stoupá také počet dopravních nehod, a proto se bezpečnost vozidel dostává do popředí zájmů výrobců automobilů. 

Kvůli klesajícím zásobám ropy a zemního plynu, ale také snaze o ochranu životního prostředí, se automobilky zaměřují na vývoj a zdokonalování alternativních pohonů. Dnes jsou už běžné hybridní automobily, automobily na elektrický pohon, LPG nebo CNG. Existují však i motory na vodíkový pohon nebo sluneční záření.