Autosvíčky - zapalovací svíčky, žhavicí svíčky – Břeclav

U zážehových motorů jsou zapalovací svíčky alfou a omegou pro startovatelnost motoru, výkon motoru, spotřebu paliva, životnost motoru a v neposlední řadě i jízdní komfort. Přehled prodejců zapalovacích a žhavicích autosvíček v lokalitě Břeclav.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1MADOIL s.r.o.2 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(16)
Sovadinova 841/10, Břeclav
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Společnost MADOIL s.r.o. zabezpečuje dodávky olejů, maziv, speciálních produktů nejen pro drobné odběratele, ale především pro průmyslové závody a dopravní firmy. Specializací společnosti je poskytovat odběratelům kompletní tribotechnický servis včetně filtrace a aditivace olejů, elektrické a…


Autosvíčky - zapalovací svíčky, žhavicí svíčky – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Břeclav


Autosvíčky - zapalovací svíčky, žhavicí svíčky v lokalitě Břeclav – detailní popis

Existují dva typy autosvíček, a to zapalovací a žhavicí. Součástí zážehových (benzinových a plynových) motorů jsou zapalovací svíčky. Součástí vznětových (naftových neboli dieselových) motorů jsou žhavicí svíčky. U vznětových motorů se musí směs vznítit sama. Nepotřebují tedy jiskru, která by zapálila palivo a jehož výbuch by konal potřebnou práci. Žhavicí svíčky jsou jedinými pomocníky motoru pro nastartování. Zvláště jsou cenným pomocníkem v zimních měsících. Žhavicí svíčky mají za úkol ještě před nastartováním ohřát spalovací komoru a nasávaný vzduch, aby došlo k následnému zapálení vstříknutého paliva. 

Zapalovací svíčky slouží k zapálení směsi vzduchu a paliva ve spalovacím prostoru v motoru, a to v přesně daném okamžiku. Nacházejí se v hlavě válců, ve kterých jsou pro jejich umístění vytvořeny závitové otvory. S hlavou válce jsou zapalovací svíčky spojeny závitem. Zapalovací svíčku tvoří kabelová matice, vruby, odporový zátav, těsnicí podložka, špička izolátoru, vnější elektroda, střední elektroda, vnitřní těsnicí podložka, pouzdro, izolátor a svorník. 

Požadavky na zapalovací svíčky

Jsou na ně kladeny velmi náročné požadavky. Musejí být schopné odolávat obrovským změnám a náročným stavům po celou dobu své životnosti. Konkrétně musejí odolávat elektrickému napětí, vysokému tepelnému namáhání, náhlým změnám teploty, erozi při vysokých teplotách, mechanickému namáhání, vibracím, chemickým vlivům ve spalovacím motoru, úsadám hoření a v neposlední řadě atmosférické vlhkosti.