Autosvíčky - zapalovací svíčky, žhavicí svíčky – Morava

U zážehových motorů jsou zapalovací svíčky alfou a omegou pro startovatelnost motoru, výkon motoru, spotřebu paliva, životnost motoru a v neposlední řadě i jízdní komfort. Přehled prodejců zapalovacích a žhavicích autosvíček v lokalitě Morava.

1–10 firem z 24 nalezených Filtry

1MADOIL s.r.o.2 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(16)
Sovadinova 841/10, Břeclav
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost MADOIL s.r.o. zabezpečuje dodávky olejů, maziv, speciálních produktů nejen pro drobné odběratele, ale především pro průmyslové závody a dopravní firmy. Specializací společnosti je poskytovat odběratelům kompletní tribotechnický servis včetně filtrace a aditivace olejů, elektrické a…

2ADS autodílna Sever, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(58)
Lipůvka 358, Lipůvka
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Autoservis, pneuservis, diagnostika. Prodáváme nové díly na vozy Fiat, Alfa, Lancia. Vykupujeme a prodáváme tyto vozidla. Nabízíme funkční díly z havarovaných vozů stejných značek.

3AUTOPETR s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(141)
Tyršova 1780, Kuřim Bezdlužná

Prodáváme náhradní díly na tuzemské i zahraniční vozy. Nabízíme příslušenství do automobilů, oleje, autokosmetiku, filtry a pneumatiky.

4Procházka Libor - Autoservisy

4.9
★★★★★
★★★★★
(62)
Dlouhá 39, Veverská Bítýška Bezdlužná

Provozujeme autoservis, pneuservis a celkovou údržbu vozů. Dále zajišťujeme prodej náhradních dílů k opravě automobilů. Připravujeme vozy na pravidelné STK, které i sami realizujeme. K naší široké nabídce služeb patří také plnění klimatizací a celková diagnostika vozu.

5Jan Balada

4.7
★★★★★
★★★★★
(36)
náměstí Svobody 763, Bzenec
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Specializujeme se na prodej náhradních dílů na osobní a dodávkové automobily. Nabídka širokého sortimentu kapalin a příslušenství na tuzemská i zahraniční vozidla. Dodávka výfuků, autobaterií, nářadí Fortum a Ferm. V nabídce naleznete chladící kapaliny, filtry, motorové díly, zapalovací svíčky či…

6Orgoník Robert - pneuservis1 pobočka

Autoservis poskytující služby od plnění autoklimatizací, kontrola těsnosti, diagnostika úniků chladiva. Prodej, montáž, servis autoalarmů. Dále pak výměna pneumatik, disků, duší, ventilů včetně vyvážení a montáže na Vaše vozidlo.

7Gazda Radomír - AGV

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Roštín 273, Roštín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme alternátory, startéry, elektromotory, náhradní díly, žhavicí svíčky a autodíly Iskra - letrika a Hidria AET Slovinsko. Specializujeme se na autoelektriku, nákladní auta, autobusy, traktory, stavební stroje, manipulační a zemědělskou techniku.

8STARÝ, s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(199)
Tyršovo náměstí 470, Uherské Hradiště
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem autodílů se zaměřením na vozy značky Škoda. Dále se zabýváme prodejem autodoplňků, autolaků, olejů, autokosmetiky, autobaterií a motobaterií.

9Polaštík Daniel- AUTOSERVIS DAPA

Nabízíme kompletní služby autoservisu: autoservis, pneuservis, karosářské práce, mechanické práce, prodej náhradních dílů.

10Autoservis a pneuservis - Valenta

Brněnská 4214/98, Prostějov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Autoservis a pneuservis Prostějov vč. přípravy na STK. Auto pneu servis Valenta se zabývá opravou motorových vozidel všech značek. V našem autoservisu jako jedni z mála věnujeme čas nejen Vašemu autu, ale i výchově učňů ze zdejší střední odborné školy. A to vše pod dohledem nebo vedením zkušeného…


Autosvíčky - zapalovací svíčky, žhavicí svíčky – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Autosvíčky - zapalovací svíčky, žhavicí svíčky v lokalitě Morava – detailní popis

Existují dva typy autosvíček, a to zapalovací a žhavicí. Součástí zážehových (benzinových a plynových) motorů jsou zapalovací svíčky. Součástí vznětových (naftových neboli dieselových) motorů jsou žhavicí svíčky. U vznětových motorů se musí směs vznítit sama. Nepotřebují tedy jiskru, která by zapálila palivo a jehož výbuch by konal potřebnou práci. Žhavicí svíčky jsou jedinými pomocníky motoru pro nastartování. Zvláště jsou cenným pomocníkem v zimních měsících. Žhavicí svíčky mají za úkol ještě před nastartováním ohřát spalovací komoru a nasávaný vzduch, aby došlo k následnému zapálení vstříknutého paliva. 

Zapalovací svíčky slouží k zapálení směsi vzduchu a paliva ve spalovacím prostoru v motoru, a to v přesně daném okamžiku. Nacházejí se v hlavě válců, ve kterých jsou pro jejich umístění vytvořeny závitové otvory. S hlavou válce jsou zapalovací svíčky spojeny závitem. Zapalovací svíčku tvoří kabelová matice, vruby, odporový zátav, těsnicí podložka, špička izolátoru, vnější elektroda, střední elektroda, vnitřní těsnicí podložka, pouzdro, izolátor a svorník. 

Požadavky na zapalovací svíčky

Jsou na ně kladeny velmi náročné požadavky. Musejí být schopné odolávat obrovským změnám a náročným stavům po celou dobu své životnosti. Konkrétně musejí odolávat elektrickému napětí, vysokému tepelnému namáhání, náhlým změnám teploty, erozi při vysokých teplotách, mechanickému namáhání, vibracím, chemickým vlivům ve spalovacím motoru, úsadám hoření a v neposlední řadě atmosférické vlhkosti.