Výměna ramenního kloubu – Morava

Výměna ramenního kloubu je chirurgický zákrok, který se provádí v případě, kdy je ramenní kloub poškozen nebo zničen. Tento zákrok se provádí za účelem obnovení pohyblivosti a snížení bolesti v rameni.


Firmy v dalších lokalitách


Výměna ramenního kloubu v lokalitě Morava – detailní popis

1. Příprava na operaci
Pacient musí být připraven na operaci, což zahrnuje vyšetření a testy, které pomohou lékařům určit, zda je pacient vhodný pro operaci. Pacient musí také dodržovat určitá omezení před operací, jako například nejíst nebo pít několik hodin před zákrokem.

2. Anestezie
Před zákrokem je pacient umístěn pod celkovou anestézií, aby byl zajištěn jeho komfort a bezbolestnost během operace.

3. Přístup k ramennímu kloubu
Lékař provede řez v oblasti ramene, aby získal přístup k ramennímu kloubu. Tento řez může být proveden buď na přední nebo zadní straně ramene.

4. Odstranění poškozeného kloubu
Po získání přístupu k ramennímu kloubu lékař odstraní poškozený kloub a připraví kosti pro implantaci nového kloubu.

5. Implantace nového kloubu
Nový kloub je implantován do kosti a připevněn pomocí speciálních šroubů a nýtů. Lékař také připojí svaly a šlachy k novému kloubu.

6. Uzavření rány
Po dokončení implantace nového kloubu je rána uzavřena a pacient je převezen na oddělení intenzivní péče, kde bude pod dohledem lékařů a sester.

7. Rehabilitace
Po operaci je pacient podroben rehabilitaci, která zahrnuje fyzioterapii a cvičení, aby se obnovila pohyblivost a síla v rameni. Tento proces může trvat několik týdnů až měsíců.

v oblasti Morava se výměna ramenního kloubu provádí v místní nemocnici, která je vybavena moderními zařízeními a kvalifikovanými lékaři. Pacienti jsou pečlivě sledováni během celého procesu a jsou poskytovány veškeré potřebné informace a podpora.

Celkově je výměna ramenního kloubu složitým zákrokem, který vyžaduje zkušeného a kvalifikovaného lékaře. Nicméně, pokud je proveden správně, může pacientovi poskytnout úlevu od bolesti a obnovit jeho pohyblivost v rameni.