Plané neštovice – Morava

Plané neštovice jsou virové onemocnění, které se projevuje vyrážkou po celém těle. Toto onemocnění je způsobeno virem varicella-zoster, který se přenáší kapénkovou infekcí.

1–4 firem z 4 nalezených Filtry

1BAMEDILA s.r.o. – MUDr. Anna Látalová1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(1)
Masarykovo náměstí…, Konice Bezdlužná Ověřená

V ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost poskytujeme preventivní a léčebnou péči dětským pacientům od 0 do 19 let věku. Provádíme preventivní prohlídky, očkování a nastřelování náušnic. Vystavujeme posudky a potvrzení. Ordinuje dětská lékařka Anna Látalová, MUDr.

2MUDr. Pavlína Zemánková s.r.o.- Praktická lékařka pro děti a dorost

Dobrovského 422/3, Vyškov-Město
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Máme provoz a poskytujeme služby ordinace dětského lékaře.

3MUDr. Hana Šimečková

náměstí Slovenského…, Ostrava
Otevřeno do 11:00
Bezdlužná

Provozujeme ordinaci praktické lékařky pro děti a dorost. Provádíme preventivní prohlídky, očkování a odběry biologického materiálu, preventivní prohlídky, nadstandardní očkování, očkování proti klíšťové encefalitidě, očkování proti žloutence A, kombinovaná vakcína proti žloutence A+B,očkování…

4MUDr. Papežová Květoslava

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Partyzánská 1525/4, Opava
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Služby praktického lékaře pro děti a dorost. Praktická lékařka pro děti a dorost MUDr. Papežová Květoslava má svojí ordinaci ve městě Opava. V ordinaci poskytujeme komplexní péči pro děti a dorost. Z našich služeb využijete diagnostiku nemocných, léčbu nemocných, očkování, homeopatickou léčbu,…


Firmy v dalších lokalitách


Plané neštovice v lokalitě Morava – detailní popis

Nejčastěji se plané neštovice vyskytují u dětí, ale mohou se objevit i u dospělých, kteří nemají imunitu.

Symptomy planých neštovic jsou typické a snadno rozpoznatelné. Nejprve se objeví vysoká horečka, následovaná vyrážkou po celém těle. Vyrážka se nejprve objevuje na obličeji a na trupu, a postupně se šíří na končetiny. Vyrážka se projevuje jako malé puchýřky, které se postupně mění na krusty. Během tohoto procesu mohou být pacienti velmi svědiví a mohou mít bolesti hlavy.

Léčba planých neštovic je zaměřena na zmírnění symptomů a prevenci komplikací. Pacienti jsou často léčeni antihistaminiky a protizánětlivými léky, aby se snížila svědění a bolest. Je také důležité udržovat vyrážku čistou a suchou, aby se zabránilo infekci.

Prevence planých neštovic je založena na očkování. Očkování proti planým neštovicím je součástí očkovacího kalendáře a je doporučeno pro všechny děti. Dospělí, kteří nemají imunitu, by měli také zvážit očkování.

v oblasti Morava se plané neštovice vyskytují stejně jako v jiných obcích. Je důležité dodržovat hygienická pravidla, jako je pravidelné mytí rukou a vyhýbání se kontaktu s nemocnými lidmi. Pokud se v oblasti Morava vyskytne výskyt planých neštovic, měli by lidé dodržovat doporučení lékařů a očkovat se, pokud to je doporučeno.

Seznam:

1. Plané neštovice jsou virové onemocnění.
2. Jsou způsobeny virem varicella-zoster.
3. Nejčastěji se vyskytují u dětí.
4. Symptomy jsou typické a snadno rozpoznatelné.
5. Léčba je zaměřena na zmírnění symptomů a prevenci komplikací.
6. Prevence je založena na očkování.
7. v oblasti Morava se plané neštovice vyskytují stejně jako v jiných obcích.
8. Je důležité dodržovat hygienická pravidla.
9. Pokud se v oblasti Morava vyskytne výskyt planých neštovic, měli by lidé dodržovat doporučení lékařů.