Entezopatie, onemocnění šlach – Morava

Entezopatie je onemocnění šlach, které se vyskytuje u lidí všech věkových kategorií. Toto onemocnění postihuje místo, kde se šlacha připojuje k kosti, což může způsobit bolest a omezení pohybu.

1–3 firem z 3 nalezených Filtry

1MUDr.Kopeček Pavel - Ortopedická ambulance

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Masarykovo nám. 35/9, Kyjov
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná

MUDr.Kopeček Pavel Ortopedická ambulance - Poskytujeme ortopedické vyšetření dospělých i dětí.Provádíme ultrazvukové vyšetření dětských kyčlí v 6.ti týdnech a ve 3. měsících.Na naší ambulanci provádíme ošetření RÁZOVOU VLNOU.

2Kolář Miroslav, Mgr.

4.5
★★★★★
★★★★★
(8)
Ostrožská Lhota 477, Ostrožská Lhota Bezdlužná

Zaměřuji se na léčbu akutních bolestivých stavů či bolesti zad, páteře a periferních kloubů, degenerativní a bolestivá onemocnění kloubů končetin, vadné držení těla a úponové bolesti, šlacho-svalové obtíže i poúrazové a pooperační stavy.

3Cellthera, s.r.o.- Klinika Cellthera

4.3
★★★★★
★★★★★
(3)
Vídeňská 101, Brno Bezdlužná

Věnujeme se regenerativní medicíně a terapii pomocí kmenových buněk. Nabízíme poradenství v oblasti onemocnění pojivové tkáně, jako jsou artróza, záněty šlach a vazů nebo revmatoidní artritida.


Firmy v dalších lokalitách


Entezopatie, onemocnění šlach v lokalitě Morava – detailní popis

Entezopatie může být způsobena opakovaným namáháním šlach, ale také může být důsledkem zánětu nebo infekce.

v oblasti Morava se entezopatie vyskytuje poměrně často, zejména u lidí, kteří se věnují sportu nebo fyzicky náročné práci. Mezi nejčastější příčiny entezopatie patří opakované pohyby, jako je například kroucení zápěstí, ohýbání kolen nebo zvedání těžkých břemen.

Symptomy entezopatie mohou zahrnovat bolest, otok, ztuhlost a omezení pohybu. Pokud se tyto příznaky vyskytnou, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Léčba entezopatie zahrnuje odpočinek, fyzioterapii, protizánětlivé léky a v některých případech i chirurgický zákrok.

Následující seznam uvádí některé faktory, které mohou zvýšit riziko vzniku entezopatie:

- Opakované pohyby a namáhání šlach
- Nedostatečné zahřátí před sportovní aktivitou
- Nadváha a obezita
- Genetická predispozice
- Zánětlivá onemocnění, jako je revmatoidní artritida

Prevence entezopatie zahrnuje správné zahřátí před sportovní aktivitou, postupné zvyšování intenzity cvičení, udržování zdravé váhy a vyhýbání se opakovaným pohybům, pokud je to možné.

Celkově lze říci, že entezopatie je poměrně časté onemocnění, které může způsobit bolest a omezení pohybu. Je důležité vyhledat lékařskou pomoc, pokud se objeví příznaky, a dodržovat preventivní opatření, aby se minimalizovalo riziko vzniku tohoto onemocnění.