Živočišná výroba – Morava

Živočišná výroba je významná díky efektivnímu využívání rostlinné výroby jako zdroje všech druhů krmiv a údržbě krajiny. Nejvýznamnějšími produkty jsou maso, mléko, mléčné produkty, vejce a med. Prodejci produktů živočišné výroby v lokalitě Morava.

1–10 firem z 433 nalezených Filtry

1DOUBRAVA, spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Zahnašovice 129, Zahnašovice Ověřená

Zabýváme se živočišnou a rostlinnou výrobou. Nabízíme prodej selat, prodej prasat i prodej telat, býčků a jalovic. Z naší rostlinné výroby nabízíme kukuřici, ječmen, pšenici, cukrovou řepu a sezónní prodej brambor. Kontaktujte nás! Přijímáme objednávky selat, objednávky vepřů a další.

2Küršner Roman, Ing. - Krmiva Hulín

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Kostelní 988, Hulín Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se výrobou a prodejem krmiv pro ryby, psy, kočky a další zvířata. Nabízíme vám kvalitní krmiva a směsi pro rybolov, krmiva pro chov ryb včetně krmiv pro bazénové ryby. Pro psy vyrábíme krmiva pro štěňata i dospělé psy. U nás zakoupíte i výživu pro sportovní psy, výcvikové pamlsky a…

3Zemědělské družstvo Kokory

4.0
★★★★★
★★★★★
(134)
Kokory 381, Kokory Bezdlužná Ověřená

Produkty zemědělské výroby se zaměřením na živočišnou i rostlinnou výrobu, chov skotu, výrobu mléka, dále pěstování obilovin, pšenice ozimé, ječmene jarního, řepky olejky, máku, kukuřice a chmele.

4VČELBAL s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(66)
Na Rybníčku 603/24, Opava-Předměstí Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem včelařských potřeb a včelích produktů. V našem sortimentu naleznete potřeby k úlům, potřeby pro chov matek, včelařské pomůcky a mnoho dalšího. Z včelích produktů vám nabízíme med, medovinu a medovou kosmetiku.

5FARMA VENDOLSKÝ s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Bohušov 47, Bohušov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Agroo ZOO v Bohušově zajišťuje provozování rostlinné a živočišné výroby, pěstování obilovin, olejnin a cukrové řepy. Výrobu máme na 1340 ha. V areálu Vám nabídneme ubytování v obci Bohušov.

6ZEAS Lysice, a.s. - zemědělství

4.2
★★★★★
★★★★★
(3)
Družstevní 68, Lysice
Dnes už má zavřeno

Vyrábí krmné směsi a produkty živočišné a rostlinné výroby. ZEAS Lysice,a.s. byla založena 30.12.1996 a od 1.1.1998 převzala hospodářskou činnost od Zemědělského družstva Lysice. Společnost zaměstnává 100 pracovníků a hospodaří v katastrech 18 obcí v okrese Blansko a částečně i Brno-venkov na…

7HADAČ a ZAPLETAL, s.r.o.

2.5
★★★★★
★★★★★
(3)
Na Mýtě 1180, Rosice Bezdlužná

Firma Hadač a Zapletal, s r.o., byla založena v roce 1994 současnými spolumajiteli, pány Lubomírem Hadačem a MVDr. Pavlem Zapletalem, se sídlem v Rosicích u Brna. Za dobu své existence prošel výrobní provoz mnoha modernizacemi vyžadovanými nejen legislativními požadavky, ale také stále se…

8BONAGRO, a.s.

3.8
★★★★★
★★★★★
(25)
Jiříkovická 340, Blažovice Bezdlužná

Provozujeme základní zemědělskou prvovýrobu a vyrábíme krmné směsi a dále nabízíme traktorové práce i skladování obilovin.

9Zelenka s.r.o.3 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(41)
Topolová 910 , Židlochovice Bezdlužná

Specializujeme se na odchov a výkrm krůt, jejich zpracování a prodej krůtího a kuřecího masa. Díky této specializaci, investicím do moderních technologií a vědeckému přístupu k problematice se společnost řadí mezi nejvýznamnější krůtí podniky nejen v rámci České republiky.

10Vlasta Krejčiříková

Provozujeme chov ovcí a prasat i také selat. Nabízíme širokou škálu vyběrů těchto zvířat. Přijďte se k nám podívat a vybrat si svou ovečku.


Živočišná výroba – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Živočišná výroba v lokalitě Morava – detailní popis

Živočišná výroba spolu s rostlinnou výrobou patří mezi hlavní složky zemědělské výroby. Významná je především díky využití produktů rostlinné výroby jako zdroje cenných krmiv a také díky údržbě kulturní krajiny. Chov hospodářských zvířat lze realizovat jak v konvenčním, tak ekologickém režimu hospodaření. Hlavním cílem živočišné výroby je výroba masa, mléka, mléčných produktů, vajec a medu pro tuzemský trh i pro efektivní vývoz. 

Typy živočišné výroby

Extenzivní typy živočišné produkce

 • Kočovný a polokočovný chov – je charakteristický pro suché oblasti centrální a jihozápadní Asie (Mongolsko, západní Čína, Kazachstán). Kočovníci provázejí stáda po trasách, kde se nacházejí pastviny s dočasnými sídly a vodní zdroje.
 • Sezónní přesuny dobytka – k přesunům dochází mezi horskými a nížinnými pastvinami, které nejsou přímo vázány na rostlinnou výrobu. Jsou praktikovány ve středomořských oblastech Evropy a v andských zemích. 
 • Moderní extenzivní chov dobytka – je rozvinut v prériích Severní Ameriky, na pampách Latinské Ameriky, v polopouštních oblastech Austrálie a na pastvinách Nového Zélandu. Pastviny se pravidelně ošetřují a zajišťují se dostatečné zdroje vody.

Intenzivní typy živočišné produkce

 • Chov alpského typu – charakteristický v Evropě v alpských zemích a ve Skandinávii. V letních měsících je chov dobytka uskutečňován ve vyšších polohách a v zimních měsících je ustájen. 
 • Intenzivní stájový chov – uskutečňuje se ve střední, jižní a jihovýchodní Evropě. Chov dobytka je doplňkem k rostlinné výrobě. 
 • Dominantní stájový chov – je rozvinut v západní a severní Evropě a v Severní Americe. Živočišná produkce je hlavním zdrojem příjmů zemědělské činnosti. 

Produkce v živočišné výrobě 

 • Chov skotu – produkce masa, mléka, kůže
 • Chov prasat – produkce masa
 • Chov ovcí – produkce masa, mléka, vlny
 • Chov drůbeže – produkce masa, vajec
 • Chov koz – produkce masa, mléka, vlny
 • Chov tažných zvířat – produkce masa, mléka, kůže