Substráty a mulčovací kůra – Morava

Rozhodli jste se pro pěstování rostlin? Pak budete potřebovat kvalitní substrát. Usnadněte si práci a vybírejte vždy takový substrát, který je vhodný pro danou rostlinu. Každá rostlina totiž potřebuje něco jiného. Prodejci substrátů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 90 nalezených Filtry

1BELLIS - KVĚTINY - ZAHRÁDKÁŘ1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Žižkovo nám. 84/9, Prostějov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme květinářství a zahradnictví. Zajišťujeme vazbu svatebních květin, smuteční vazbu, prodej květin, jak hrnkových, tak řezaných, aranžmá na různé akce. Zahrádkářství najdete pobočce Sídliště Svobody v Prostějově a zahradnictví na Brněnské ulici. V sortimentu najdete také sazenice…

2ZAHRADNICTVÍ HAVLINA – Ing. Petr HAVLINA

V Zahradnictví Havlina vám nabízíme široký výběr řezaných a pokojových květin, ovocných a okrasných stromů a keřů. Dále u nás zakoupíte osivo, cibuloviny, zeleninové sadby, substráty, rašelinu, hnojiva, přípravky na ochranu rostlin, květináče a mnoho dalšího.

3Ing. Josef Urban - ZAHRADNICTVÍ

4.7
★★★★★
★★★★★
(157)
24. dubna 85, Želešice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Hledáte kvalitní zahradnictví v Brně? Pak jsme tu pro vás. V Zahradnictví Urban vám nabízíme rostliny pro každé roční období. Prodáváme ovocné stromky, jako jsou jabloně nebo hrušně, vzrostlé stromy, růže a mnoho dalších rostlin. Navštivte naše zahradnictví v Želešicích na jihu Brna.

4Obecní lesy Bludov s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(3)
8. května 906, Bludov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme zahradnictví – Zámecká oranžerie, kde vám nabízíme květinové vazby, pokojové květiny, balkonové květiny, ovocné stromy a keře, bylinky a mnoho dalšího. Součástí našeho zahradnictví je Kavárna v oranžerii. Provozujeme také lom, kde vyrábíme a prodáváme frakce.

5Zahradní Centrum Morávkovo - ASTRA LEDNICE s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(17)
Mikulovská 730, Lednice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem okrasných dřevin, keřů a stromů, dále prodejem trvalek skalniček a vřesovištních rostlin. Najdete u nás kromě rostlin dekorativní drtě, zahradní nářadí, květináče plastové i keramické, travní osiva, postřiky a široký sortiment substrátů a hnojiv.

6Kamenivo Zlín - rybníky, Igor Čejka1 pobočka

Areál Svit Zlín -…, Zlín
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zaměřujeme se na nákladní a kontejnerovou dopravu v regionu Zlín a Zlínský kraj. Prodáváme štěrk, písek, kamenivo, mulčovací kúru a to vše včetně dopravy.

7Pila Tetčice, a.s.

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Nádražní 60, Tetčice Bezdlužná

Vyrábíme a prodáváme stavební jehl. řezivo a prkna a fošny i trámy a hranoly i také střešní latě a také vazby a provádíme sušení řeziva. A dále vyrábíme palubky obkladové a podlahové i hoblované přířezy a dále i zahradní nábytek. Prodáváme i drcenou kůru a štípané palivové dřevo.

8Ing. Václav Kubíček- ZEPO

Velkoobchod, prodej, dodávka, distribuce: ovoce, zelenina, brambory, jablka, cibule, česnek, citrusy, melouny a ostatní ovoce a zelenina, zahradnické substráty, hnojivo. Zásobování pro maloobchody, restaurace, hotely, jídelny, stravovací zařízení. Rozvoz pro okres Hodonín, Břeclav, Znojmo. Prodej…

9Jedličková Růžena

Pouzdřanská 500, Vranovice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Naše firma se zabývá prodejem zahrádkářských a pěstitelských potřeb. Nabízíme prodej osiva, sazenic i průmyslových hnojiv. Dále u nás naleznete chemické postřiky, veškeré substráty, mulčovací kůry i krmné směsi pro domácí zvířata.

10DOLTAK s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(42)
Čechyňská 147, Rousínov Bezdlužná

Prodáváme zahradní techniku, závlahy, příslušenství pro zahradní jezírka, zahrádkářské potřeby mulčovací kůru a substráty. Provozujeme velkoobchod a internetový prodej.


Substráty a mulčovací kůra – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Substráty a mulčovací kůra v lokalitě Morava – detailní popis

Substráty jsou průmyslově smíchané a připravené pěstební materiály. Na zahradnickém trhu jich existuje široká škála. Substráty je důležité vybírat vždy pro konkrétní druh rostlin. Například se prodávají substráty určené pro orchideje, muškáty, na jahody, rajčata, okrasné dřeviny apod.

Požadavky na substrát 

  • Biologické – hygienická nezávadnost (bez obsahu zárodků chorob, škůdců, plevelů, klíčivých semen, zbytků pesticidů a inhibičních látek)
  • Chemické – vhodné pH, obsah soli, rizikových prvků, organických látek, přijatelných živin a poměr uhlíku a dusíku
  • Fyzikální – struktura, velikost částic, pórovitost, vzdušná a vodní kapacita, sorpce živin

Hlavní složky pěstebních substrátů

  • Zeminy z přírodních organických hmot – rašelina, kokosová rašelina, kompostovaná kůra, kompostovaná zemina, pařeništní zemina, listovka, jehličnatka, vřesovka, drnovka
  • Minerální složky – hlíny, jíly, ornice
  • Příměsi – písek, rašeliník, kořeny kapradin, perlit, pěnový polystyren, pěnová formaldehydmočovina

Základní dělení pěstebních substrátů

  • Rašelinové substráty – jejich základem je kombinace různých směsí rašelin. Hodí se pro kratší a rychlé kultury. Při jejich používání je nutné dbát na správný režim zálivky a pravidelné přihnojování. 
  • Bezrašelinové substráty – připravují se z alternativních materiálů, jako jsou komposty nebo kokosové produkty. Jsou vhodné zejména pro venkovní použití a také pro dlouhodobě pěstované kultury. Jejich výhodou je to, že živiny uvolňují postupně.