Substráty a mulčovací kůra – Morava

Rozhodli jste se pro pěstování rostlin? Pak budete potřebovat kvalitní substrát. Usnadněte si práci a vybírejte vždy takový substrát, který je vhodný pro danou rostlinu. Každá rostlina totiž potřebuje něco jiného. Prodejci substrátů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 85 nalezených Filtry

1Ing. Josef Urban - ZAHRADNICTVÍ

4.7
★★★★★
★★★★★
(172)
24. dubna 85, Želešice Bezdlužná Ověřená

Hledáte kvalitní zahradnictví v Brně? Pak jsme tu pro vás. Nabízíme vám rostliny pro každé roční období. Specializujeme se na prodej ovocných stromů, vzrostlých stromů, růží a mnoha dalších rostlin. Z ovocných stromů nabízíme jabloně, hrušně, meruňky, slivoně, broskvoně, třešně, višně a…

2STAVEBNINY HICL s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(21)
U Zastávky 12/2, Velké Pavlovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem široké škály stavebnin. U nás zakoupíte betonové výrobky, izolační materiály, spojovací materiály, kotevní techniku a mnoho dalšího. Součástí našich služeb je skládání zboží hydraulickou rukou a vlastní přeprava.

3Petr Šmach – ZAHRADA ŠMACH1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(91)
Na Pančavě 1502, Bzenec Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem okrasných dřevin, ovocných stromů a keře, substrátů, hnojiv, zahradnických potřeb a zahradního nářadí. Navštivte naši prodejnu. U nás seženete vše pro vaši zahradu.

4ZAHRADNICTVÍ HAVLINA – Ing. Petr HAVLINA

4.5
★★★★★
★★★★★
(109)
Radvanická 921/22, Ostrava-Michálkovice Bezdlužná Ověřená

V Zahradnictví Havlina vám nabízíme široký výběr řezaných a pokojových květin, ovocných a okrasných stromů a keřů. Dále u nás zakoupíte osivo, cibuloviny, zeleninové sadby, substráty, rašelinu, hnojiva, přípravky na ochranu rostlin, květináče a mnoho dalšího.

5Obecní lesy Bludov s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(9)
8. května 906, Bludov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme zahradnictví – Zámeckou oranžerii, kde vám nabízíme květinové vazby, pokojové květiny, balkonové květiny, ovocné stromy a keře, bylinky a mnoho dalšího. Součástí našeho zahradnictví je Kavárna v oranžerii. Provozujeme také lom, kde vyrábíme a prodáváme frakce.

6Zahradní Centrum Morávkovo - ASTRA LEDNICE s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(25)
Mikulovská 730, Lednice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se prodejem okrasných dřevin, keřů a stromů, dále prodejem trvalek skalniček a vřesovištních rostlin. Najdete u nás kromě rostlin dekorativní drtě, zahradní nářadí, květináče plastové i keramické, travní osiva, postřiky a široký sortiment substrátů a hnojiv.

7BELLIS - KVĚTINY - ZAHRÁDKÁŘ1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Žižkovo nám. 84/9, Prostějov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme květinářství a zahradnictví. Zajišťujeme vazbu svatebních květin, smuteční vazbu, prodej květin, jak hrnkových, tak řezaných, aranžmá na různé akce. Zahrádkářství najdete pobočce Sídliště Svobody v Prostějově a zahradnictví na Brněnské ulici. V sortimentu najdete také sazenice…

8Kamenivo Zlín - rybníky, Igor Čejka1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(27)
Areál Svit Zlín -…, Zlín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zaměřujeme se na nákladní a kontejnerovou dopravu v regionu Zlín a Zlínský kraj. Prodáváme štěrk, písek, kamenivo, mulčovací kúru a to vše včetně dopravy.

9Pila Tetčice, a.s.

4.2
★★★★★
★★★★★
(34)
Nádražní 60, Tetčice Bezdlužná

Vyrábíme a prodáváme stavební jehl. řezivo a prkna a fošny i trámy a hranoly i také střešní latě a také vazby a provádíme sušení řeziva. A dále vyrábíme palubky obkladové a podlahové i hoblované přířezy a dále i zahradní nábytek. Prodáváme i drcenou kůru a štípané palivové dřevo.

10Ing. Václav Kubíček- ZEPO

Velkoobchod, prodej, dodávka, distribuce: ovoce, zelenina, brambory, jablka, cibule, česnek, citrusy, melouny a ostatní ovoce a zelenina, zahradnické substráty, hnojivo. Zásobování pro maloobchody, restaurace, hotely, jídelny, stravovací zařízení. Rozvoz pro okres Hodonín, Břeclav, Znojmo. Prodej…


Substráty a mulčovací kůra – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Substráty a mulčovací kůra v lokalitě Morava – detailní popis

Substráty jsou průmyslově smíchané a připravené pěstební materiály. Na zahradnickém trhu jich existuje široká škála. Substráty je důležité vybírat vždy pro konkrétní druh rostlin. Například se prodávají substráty určené pro orchideje, muškáty, na jahody, rajčata, okrasné dřeviny apod.

Požadavky na substrát 

  • Biologické – hygienická nezávadnost (bez obsahu zárodků chorob, škůdců, plevelů, klíčivých semen, zbytků pesticidů a inhibičních látek)
  • Chemické – vhodné pH, obsah soli, rizikových prvků, organických látek, přijatelných živin a poměr uhlíku a dusíku
  • Fyzikální – struktura, velikost částic, pórovitost, vzdušná a vodní kapacita, sorpce živin

Hlavní složky pěstebních substrátů

  • Zeminy z přírodních organických hmot – rašelina, kokosová rašelina, kompostovaná kůra, kompostovaná zemina, pařeništní zemina, listovka, jehličnatka, vřesovka, drnovka
  • Minerální složky – hlíny, jíly, ornice
  • Příměsi – písek, rašeliník, kořeny kapradin, perlit, pěnový polystyren, pěnová formaldehydmočovina

Základní dělení pěstebních substrátů

  • Rašelinové substráty – jejich základem je kombinace různých směsí rašelin. Hodí se pro kratší a rychlé kultury. Při jejich používání je nutné dbát na správný režim zálivky a pravidelné přihnojování. 
  • Bezrašelinové substráty – připravují se z alternativních materiálů, jako jsou komposty nebo kokosové produkty. Jsou vhodné zejména pro venkovní použití a také pro dlouhodobě pěstované kultury. Jejich výhodou je to, že živiny uvolňují postupně.